Zemský Trubač
  Dnešní datum: 15. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Rozhovor s Velmistrem Řádu, Liartesem
Vydáno dne 01. 02. 2009 (3376 přečtení)

Liartes je velmistrem Řádu už nějaký ten pátek. Pojďte se podívat, jak odpovídal na zapeklité otázky jak z pracovního pohledu, tak i osobního života.

Redaktor:
Dobrý den, jak už si většina lidí včetně mně všimla, jste Velmistrem Řádu. A co by to bylo za Velmistra bez rozhovoru pro noviny, že? Měl byste chvilku čas na mé otázky, prosím?

Liartes:
Ale zajisté, pro Vás si čas vždy rád udělam.

Redaktor:
Hned na začátku bych se chtěl zeptat, co si vybavíte, když se řekne slovo frakce?

Liartes:
No, mně se vybaví dvě skupiny politicky jiného smýšlení, toužící po moci, sice u Chaosu to tak na první pohled vypadat nemusí, ale můj názor je, že je to jen jejich zástěrka na oklamání lidu.

Redaktor:
Chaos ještě chvilku necháme být. Zajímalo by mě a určitě i čtenáře, jak jste se dostal k této funkci a zda-li chystáte nějaké změny, nebo už nějaké nastaly?

Liartes:
No k této funkci jsem se dostal volbami, které proběhly mezi členy Řádu a drtivá většina podpořila mě, za což jim děkuji a doufám, že je nezklamu. Změny už u nás nastaly a některé ještě chystáme. Ale nyní jen čekáme, jak se to vyvine. Zatím vše napovídá tomu, že naše vedení je pevné a solidarita mezi členy je velice kladná, což Řádu jen prospívá.

Redaktor:
Říkal jste, že se konaly volby... Mohl byste našim čtenářům prozradit, kdo ještě kandidoval na toto místo?

Liartes:
Lituji, ale tohle je interní záležitost.

Redaktor:
Jak to v Řádu vypadá? Co je údělem příslušníků této frakce?

Liartes:
No, v téhle chvíli se snažíme seč se dá zapojovat do bojů proti zlu, které se teď stává čím dál větší hrozbou. Ještě k tomu se nyní opět, zatím nám neznamým způsobem, oživil starý kult nekromantů, což nám také dělá starosti. Přesto pevně věřím, že Řád jako celek se dokáže zlu postavit, i když ne vždy to končí pro nás úspěšně. Ale i my jsme jenom lidi a děláme, co je v našich silách. Ale Order není jenom o bojích, i když nyní je to naše priorita. Rádi pomůžeme komukoliv s výrobou, stavbou domů a podobně. Stačí zkontaktovat někoho z členů a věřím, že pokud je to člověk čisté duše, pomoc mu nebude odepřena.

Redaktor:
Tak zmínil jste se o Chaosu a Temném kultu. Jaké jsou Vaše názory na tyto skupiny?

Liartes:
U Chaosu mi poslední dobou příjde, že se hodně změnilo. Byly zrušeny veškeré dohody, které mezi námi byly a zabíjí i neozbrojené členy Řádu, což mě docela zklamalo. A právě na naší schůzi chci řesit náš postup vůči téhle frakci a nakládání s jejich členy i jejich adepty. U nekromantů je náš názor stejný jako na jakékoliv jiné vrahy. Těžce je potlačovat a nemít s nimi žádný soucit a lítost, neboť tohle zlo už bylo párkrát vyhubeno a budeme se snažit, aby to tak bylo i nyní.

Redaktor:
Je to nedávno, co Unie vrahů vydala prohlášení. Co si o tomto prohlášení myslíte? Jsou tito lidé velkou hrozbou pro lid? Budete této Unii věnovat pozornost?

Liartes:
No Unie vrahů, ono je to těžko a já tomuhle moc nevěřím. Ona skupina vrahů pohromadě, to jistě nebude dělat dobrotu, neboť si podle mého nemůžou moc důvěřovat. Přece jenom jsou to vrazi a zloději. Zatím jsme jejich aktivitu nezaznamenali a tak pro nás zatím velkou hrozbu nepředstavují, ale nechci předbíhat událostem a věřím, že na ně budeme připraveni.

Redaktor:
Co boje v královských městěch i mimo ně. Plánujete vojenské postupy?

Liartes:
No ony kralovské města jsou pod ochranou paladinů, která jak se mi zdá, je dostačující a co se týče našich měst, tak zatím vlastníme pouze Trinsic jakožto oficiálně uznávané město. Ale ano, jistě v budoucnu budeme chtít naše území rozšiřovat a zavádět do našich měst ekonomiku a prosperitu pro neutrálně smýšlející a Královně nakloněný lid. Ti zde budou vždy vítáni a budou moci využívat služeb obchodníků a jiných věcí, jako třeba parcely na bydlení a podobně. Ale naši nepřátelé nebo podvodníci zde budou těžce potlačováni a nemilosrdně zabíjeni.

Redaktor:
Mnoho lidí si myslí, že Velmistr nemá moc složitou práci. Občas se někde ukáže, něco udělá a zase o něm delší dobu nikdo neuslyší. Já však ale vím, že to není až tak jednoduché. Mohl byste nám prosím popsat, jak vypadá takový den Velmistra?

Liartes:
No možná to tak na první pohled může vypadat, ale ve skutečnosti to tak není, i když mám pod sebou ve vedení schopné lidi, kteří mají rozděleny své funkce a hodně mi pomáhají. Jsou i rozhodnutí, které konzultuji pouze s Královnou a pak je na mně, jak se věci budou nadále vyvíjet. Jinak den mám jako skoro každý jiný člověk. Ráno vstanu, nasnídám se, vyřídím si korespondenci různeho typu. Jak už pochvaly nebo údajné stížnosti. Poté většinou vyjíždím s našimi lidmi buď na výpravu do tajuplných hlubin jeskyní, nebo když je třeba a naši zvědové ohlasí různé operace jak vrahů nebo chaosu, tak se snažíme vždy jejich aktivitu potlačit tvrdým způsobem. Poté, zmožen událostmi dne, večer opět zasednu do svého koutku a vyřizuji různé záležitosti ohledně chodu Orderu a jiných věcech, které nás ještě udělají lepší a silnější. Většinou se ráno probouzím s hlavou složenou na svém psacím stole. Ale někdy se mi podaří i odvalit na svou postel, kde okamžitě usínám spánkem milosrdným.

liartes3

Otázky na osobní život

Redaktor:
Tak a teď z jiného soudku. Jste zadaný, nebo stále hledáte tu pravou? Pokud stále hledáte, co by Vaše budoucí měla splňovat?

Liartes:
No mé srdce patří Královně, ale neříkám, že se vyhýbám podnikům, kde jsou ženy lehčích mravů. Ono po takové vydařené bitvě se člověk vždy rád pobaví s přáteli u soudku vychlazeného piva a s pěknou slečnou na klíně. Jinak ženu do domu… Na to mám já jedno pořekadlo, kterým se řídím: Kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou. A podle mého by mě byla škoda jen pro jednu dívku, která by mě svázala pod chomout manželský.

Redaktor:
Chápu, ale nikdy nevíte, kdy se něco takového stane. Proto se ptám ještě jednou: Jaké vlastnosti by měla žena podle vás mít?

Liartes:
No, kdyby už taková situace nastala a měl bych si vybrat, tak určitě by měla mít velké srdce a být upřímná. Pak už tam jsou ty klasické požadavky, co by žena měla umět, ale to už jistě všechny ženy budou vědět, co mám namysli.

Redaktor:
Představte si, že s někým jdete na večeři, sedíte v luxusním podniku a jíte na jeho účet. Co byste si objednal za jídlo a pití? Jste v tomto skromný a nebo byste si pořádně nacpal břicho téměř až k prasknutí?

Liartes:
Já bych seriózně zhodnotil člověka, který mě pozval a pokud by šlo vidět, že není přiliš zámožný, určitě bych si objednal nějakou skromnou stravu a na oplátku bych mu pak vystrojil hostinu.

Redaktor:
Máte rád velký nebo malý dům? Bydlíte ve svém domě s někým? Uklízíte nebo máte rád takzvaně systematický binec?

Liartes:
No tohle je otázka na tělo. Já svůj majetek, ale ne lože, na to pozor, sdílím se svými bratry ve zbroji, Strašidýlkem a Yarykem, i když o Yarykovi se dokonce tvrdí, že máme společnou krev. No a co se týká velikosti, tak máme Keep, který je pro nás docela malý, ale nějak si vystačujem. A ohledně pořádku… To ví nejvíce Strašidýlko, ten mě sekýruje pořád, že zanechávám po sobě nepořádek. Ale já vím, že on to většinou uklidí, takže pořádek tam jakž takž je, i když tohle může být věc názoru.

Více Vám z osobního života Velmistra Liartese neprozradíme. Každý člověk musí mít i své tajemství.

Redaktor:
Chtěl byste něco vzkázat čtenářům?

Liartes:
Ať se jim v tomhle světě plných nástrah daří a neztrácejí nervy a hlavně v případě nouze se nebojí obrátit na dobré lidi, kteří jim pomohou, neboť od toho tu jsou.

Redaktor:
Děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám v životě jen to nejlepší. Nashledanou.

Liartes:
Také děkuji a hodně štěstí.

Liartes2


Související články:
Poslední rozloučení (01.11.2014)
Akce minulé a akce budoucí část první (01.06.2013)
Pátrací výzva (01.06.2013)
Události v řádu (01.10.2012)
Život v Trinu (01.08.2012)
Cesta Ordera (01.07.2012)
Nové změny frakce Order (13.09.2011)
Turnaj Radu (01.07.2009)
RR Príbehy časť 1. (01.07.2009)
Turnaj Řádu (01.05.2009)
Order - Záverečná skúška (01.05.2009)
Order - Akademie Řádu (01.02.2009)
Play for Pleasure (27.10.2007)
Sněm Řádu (25.03.2007)
Turnaj Řádu (28.07.2006)
Velmistr Thorix (12.05.2006)
[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Olarf | Počet komentářů: 237 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist