Zemský Trubač
  Dnešní datum: 03. 07. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Rozhovor s Kaile
Vydáno dne 01. 09. 2006 (4739 přečtení)

Pravdy a lži o polské hráčce...

Kaile je bezesporu člověk, který snad nejčastěji slyšel, že je ms. Ale kde je pravda? Zaslouží si to označení? Možná ji někteří nemáte rádi, neradi po ní luštíte, co píše, ale věřte mi, že po tom, co jsem s ní udělala tento rozhovor a přeložila ho (i když ne doslova, tak si radši přečtěte polskou verzi), jsme na Kaile změnila o dost názor. A co vy? Změníte ho taky?

Jak jsi se dostala k UO?

no przez IRC. mielismy tam swoj kanal, gdzie byl urgo, dados, shy(yahel sherman) a eiko(yuna), a potem przeszlismy stopniowo na UO :)

No přes IRC. Měli jsme tam svůj kanál, kde byl Urgo, Dados, Shy (Yahel Sherman) a Eiko (Yuna), a potom jsem přešli postupně na UO *usmála se*.

Víš, že máš momentálně nejvíce odehraných hodin na účtě ze všech lidí na Kelevaru?

Wiem :-[ ale za jeden rok ma wiecej odegrane myslim Terrsa :)

Vím. *červená se* Ale za jeden rok má víc odehráno myslím Terrsa. *usmála se*

Kolik hodin v průměru věnuješ uo?

no przez rok jak jestem w szkole, tak zalezy, jak dlugo w tej szkole jestem. ale i tak dosc, mialabym to niejak ograniczyc a zaczac robic cos innego :)

(poidziel sobie tych 6600h na 713 dni, co mam odegrane za tento acc.. ale to jest i tym, ze kiedys niewypinalam komp w nocy)

No přes rok mám školu, takže záleží, jak dlouho tam jsem. Ale i tak dost, musím to nějak omezit a dělat i něco jiného. *usmála se*

Poděl si těch 6600 hodin na 713 dní, co mám odehraných na tomto acc...Ale je to také tím, že nevypínám počítač přes noc.


A co děláš za školu?

uniwersytet gdanski, wydzial nauk spolecznych, politologie

Gdaňskou univerzitu, obor společenské nauky, politologie.

Kolikátým rokem?

3

Máte v Polsku nějaké UO shardy?

no mysle ze mamy, jakoz kiedys u googlowani czegos z Uo , na niejaki trafilam. ale zaden blizej nieznam, zaczynalam na kelevaru

No myslím, že máme, při googlování na nějaký narazím, ale žádný lépe neznám, začínala jsem na Kelevaru.

A zkoušela jsi vůbec nějaký jiný shard než Kel?

mimo niejakie pvp shardy nie.

Mimo nějakých PvP shardů ne.

Od kdy vlastně UO hraješ?

no to bys musiala spytac Urga :), ja mam w statistice jedynie acc od obnowy tj. 6.2004

No, to by jsi se musela optat Urga. *usmála se* Já mám ve statistice jediný acc od obnovy, tj. červen 2004.

Mnozí si jistě pamatují tvé "odchody" a tvé "návraty", co tě na uo pořád tak baví? *usmála se*

no przedewszystkich interesuje mnie ta komunita na UO, blizy sie to realnemu spoleczenstwu, gdzie jednostki bija sie przedewszystkim o moc, prestiz i pieniadze. pozorowac to jest niekiedy dosc ciekawe. trzymaja mnie tu relacje miedzy ludzmi, nie sama gra jako taka

No především mě zajímá ta komunita na UO, blíží se to reálnému společenstvu, kde se lidé bijí především o moc, prestiž i peníze. Pozorovat to je někdy dost zábavné. Drží mě tu vztahy mezi lidmi, ne hra jako taková.

Co tě vedlo jít do "nového" chaosu?

stary chaos juz dlugo z chaosem niemial nic wspolnego, jedynie sie tak nazywal. tak dalece przyblizyl sie orderu, ze gdyby sie ty frakce wymienili nawzami, tak by nikt ani nic niespostrzegl, stale byly na niej skargi, ale ;biurokracja' chaosu stale uznawala je za interni problem frakce, a zamietla pod stol, chybil jakikolwiek konktakt z neutralnym ludem - aprzeciez chaos jest tu przedewszystkim dla neutralu, a bronic je przeciw uciskiem orderu. niestety z powodnimi idealy chaosu stary chaos niemial juz nic wspolnego - hierarchia, tituly, walka o moc ..na nowy chaos czekalam skoro 2 roky. rozpad starego chaosu zaczal sie totez juz wtedy, winks tego jedynie dedinitywnie dopelnil. nowy chaos dal mi nadzieje, ze ta frakce moze odzyskac powiesc, ktora juz danwo utracila, a zacznie budzic ufnosc, a nie strach u neutralu. wybor ludzi do rady utwierdzil mnie w tym, ze chaos bedzie sie wywijal sprawnie, a bedzie wierny swemu kodexu i principom, takze niewahalam ani chwili, a glosilam sie do frakce ..

Starý chaos již dlouho s chaosem neměl nic společného, jedině se tak nazýval. Tak moc se přiblížil k Order, že kdyby se ty frakce vyměnili navzájem, tak by asi nikdo nic nespozoroval. Stále si na něj stěžovali, ale byrokracie chaosu je stále uznávala za interní problém frakce a zametala je pod stůl. Také chyběl jakýkoliv kontakt s neutrální lidem, přestože chaos je tu především pro neutrály. Měl je také bránit proti útlaku Orderu. Bohužel s původními ideály chaosu neměl starý choas již nic společeného – hierarchie, tituly, válka o moc… Na nový chaos jsem čekala skoro dva roky. Rozpad starého chaosu začal totiž již tehdy, Winks to akorát definitivně skončil.

Nový chaos mi dal naději, že může znovu získat pověst, kterou již dávno ztratil, a začne budit důvěru a ne strach u neutrálů. Výběr lidí do rady mě utvrdil v tom, že chaos se bude vyvíjet správně a bude věrný svému kodexu i principům, takže jsem neváhala ani chvíli a přihlásila se do něho.


A čeho by jsi chtěla dosáhnout v novém choasu?

chcialabym pomoc chaosu zyskac ten respekt a powiesc ktory dawno utraicl, i gdy u mnie to brzmi troche smiesznie, bo dosc lidzi bierze mnie jako ms. a chcialabym sprobowac swoich sil i w politice :)

Chtěla bych pomoct chaosu získat ten respekt a pověst, který dávno ztratil, i když u mě to může znít směšně, protože dost lidí mě bere jako ms. Také bych chtěla využít svých sil v politice.

A proč jsi měla vlastně "doživotní" zákaz vstupu do "starého" chaosu?

juz rok przedtym, niz dostalam ten zakaz, przestlao mi sie w chaosu podobac, glownie chowanie par indywiduuw, ktorzy pracowali na zla powiesc chaosu. ich chowanie bylo stale przemilczane, bo niebyly dostateczne dokazy, albo wszystko jest jedynie 'spina na chaos'. w jednym momencie doszla mi cierpliwosc a krotki czas chowalam sie jako oni (zabilam myslim Lokxygo w dungu), abym widziala, jesli to beda tez tolerowac. potem widzialam chaoskow szykanowac urga a havrana w krondoru, neutralowie czekali odemnie niejaka reakci.. ale moja reakce mogla byc jedynie i resgin from my guild, po czym zabili i mnie.. a jakoz w strym chaosu, czlowiek ktory rezignowal z frakce, niemogl sie tam wrocic pol roku. takze mieli 2 dowody, aby mnie z frakce wyrazic. jakoz postawila sie z amnie cala moja guilda (black march), musieli wyrazic cala guildu, ku uciesze wladzy chaosu.. cala nasza guilda byla totez niewygodna, bo odmietala milczec o chowani niektorych chaosaku. po 3miesiacach, jak obstaralam internet na intraku, wrocilam sie do CH, z tym, ze niebee sie juz mieszac do politiki, a brac na siebie odpowiedzialnosc, za to, co robia ostatni. ale w tym czasie byla to juz niejaka parodia na chaos. ja nigdzie nieskrywalam co mysle sobie o tejto wladzy, o tomto chaosu, o tym kam to wszystko wiedzie.. niewahalam ani zabic chaosaka, ktory doslownie prasil (pk, loolotowal modre, na coz slawne ironfistowe dokazy byly.. tydzien potem byl zmazany za podwody - Promiteles), dawalam najawo co sobie o tym wszystkim mysle - efekt mogl byc jedynie jeden - dostalam dozywotni zakaz do chaosu. ale idealom chaosu zawsze pozostalam wierna

Již rok předtím, než jsem dostala ten zákaz, se mi přestalo v chaosu líbit, hlavně pár individují, které pracovaly na zlé pověsti chaosu. Jejich chování bylo stále přehlíženo, protože nebyly dostatečné důkazy nebo všechno byla jediná „špína na chaos“. V jednu chvíli mi došla trpělivost a chvíli jsem se chovala jako oni (myslím, že jsem zabila Lokxyho v dungu), abych viděla, zda se to bude taky tolerovat. Potom jsem viděla šikanovat chaosáky Urga a Havrana v Krondoru, neutrálové čekali ode mne nějakou reakci… Ale moje reakce mohla být jediná… „I resign from my guild“, po tom zabili i mě.

Člověk, který rezignoval z frakce, se tam nemohl vrátit půl roku. Takže měli dva důvody, aby mě z frakce vyhodili. Postavila se za mě celá moje gilda (Black March), museli tedy vyrazit celou gildu, aby ucelili vládu choasu. Celá naše gilda byla totiž nepohodlná, protože odmítala mlčet o chování některých chaosáků. Po třech měsících se vrátila do chaosu s tím, že se nebude již plést do politiky a brát na sebe odpovědnost za to, co dělají ostatní. Ale tehdy to už byla nějaká parodie na chaos. Já nikdy neskrývala, co si myslím o této vládě, o tomto chaosu, o tom, kam to všechno vede. Neváhala jsem ani zabít chaosáka, který doslova prasil (byl pk, lootoval modré, týden po tom byl smazaný za podvody – Promiteles), efekt mohl být jediný – dostala jsem doživotní zákaz do chaosu. Ale ideálům chaosu jsem pořád věrná.


Tvá postava Kaile je vlastně pohlavím muž, co tě vedlo k tomu nehrát za ženu?

ta postawa byla zenska, ale po obnowie acc mi ja dn wrocil takto, a juz to niemienilam. mimo to sobie mysle, ze zenskie postawy w UO wypadaja graficznie strasznie. a moj styl grania na babu niejak niepasuje :)

Ta postava byla ženská, ale po obnově acc mi ji DN vrátil takto a já jsem to už neměnila. Mimo to si myslím, že ženské postavy v UO vypadají graficky strašně. A ke všemu můj styl hraní na ženskou moc nepasuje. *usmála se*

Ve světě jsi známá pod několika jmény..Kaile, Darthan a Dayton (když tak mě oprav) *mrkla* Co tě vede k tomu si zakládat další postavy, když tě každý hnedka pozná? *usmála se*

kaile modra postawa, darthan pk, a dayton jedynie tak z nudy, gdy mialam juz full skillcap u kaile. ale mam z ta psotawa iste plany :) to neiejst tak nieobwykle miec wiecej postaw, nie? 2 postawy ma tu kazdy 2, a zna i dosc ludzi, co maja 3 :)

Kaile je modrá postava, Darthan je PK a Dayton vznikl z nudy, když mám u Kaile full skillcap, ale mám s tou postavou jisté plány. *usmála se* To není tak neobvyklé mít více postav, ne? Dvě postavy má tu každý a znám i dost lidí, co mají tři.

K tomu tvému full skillcapu, co tě vedlo k tomu natrénovat všechny skilly?

we chwili gdy mnie wykopli z chaosu, niemialam co robic, nieumialam byc neutral. a chcialam miec full sc przed kazom (to niewyszlo - on podwadzal - nakupil skillbooki :D)

Ve chvíli, kdy mě vykopli z chaosu, neměla jsem co dělat, neuměla jsem být neutrál a chtěla jsem mít full skillcap před Kazem, to ale nevyšlo, on podváděl, nakoupil skillbooky. *směje se*

Ty jsi to všechno udělala ručně?

u kaile nieprzeczytalam ani nieopisalam jedyny skillbook :)

U Kaile jsem nepřečetla ani neopsala jediný sb *usmála se*

Vlastně se skillama jako tailroring a cooking by jsi byla ideální manželka...nepřemýšlela jsi někdy o svatbě? Teda pokud by jsi měla holčičí postavu...

niee, ja sie do takich zenskich prac nienadaje.. ani w realu :D taka kura domowa bym nigdy niemogla byc

Ne, já se do takových ženských prací neženu ani v reálu *směje se*. Taková slepice domácí bych nikdy nemohla být.

A ani v situaci, kdy by domácí práce odbyl muž a ty jsi si mohla běhat po Kelu, jak by jsi chtěla? *mrkla*

no to bym sie mogla zamyslec :p

No to bych se mohla zamyslet.

No teďka z trochu jiného soudku... Tento rozhovor jsme začali vlastně dělat, jelikož ty jsi člověk, kterému dost často lidé říkají, že je ms, jak se k tomu stavíš ty?

ja to juz zaczelam ignorowac, ludziom co sobie tak mysli, i tak to niewywrocim, oni cokolwiek sie stanie, zwali to na mnie. starczy mi ze mam par ludzi, a teraz z wiekszoscia jestem i w guilde, ktorym wierze ja, a ktorzy wierza mnie... mysle ze nikt , kto mnie dobrze zna a ze mna chodzi na questy , akce, gdzie sie przewija dosc cennych itemu a gp, niema mnie za ms

Já to už zcela ignoruji, lidem, kteří si to myslí, to nevyvrátím, ono cokoliv se stane, svalí to na mě. Stačí mi, že mám pár lidí, kterým věřím já a kteří věří mě. Myslím, že kdo mě dobře zná a chodí se mnou na questy a akce, kde se vyskytuje dost cenných předmětů a gp, nemá mě za ms.

Chodíš na všechny akce, co se v novinkách objeví nebo si vybíráš?

staram sie byc na wszystkich, mimo typowe kill&loot akce (tam a tam sie objawili NPC, albo: kto ma lepszy autoloot), a turnaje od perseuse (mam zakaz :-()

Snažím se být na všech, mimo typu kill&loot a turnaje od Persea (mám zákaz).

A jak ty to děláš, že dokážeš vytočit snad všechny gms? *směje se*

wszysktich nie, niektorzy sie niedaja :D

Všechny ne, někteří se nedají. *směje se*

Nevyhýbej se otázce. *mrkla*

noo ja niewiem ja niic O:-)nuektorych denerwuja moje nieustale protesty :D

No já nevím, já nic. Některé štvou mé neustále protesty. *směje se*

A máš nějaký přehled, kolik soutěží jsi vyhrála či se umístila?

uf, to fakt niewiem, zadaj do novinek 'Kaile' a 'Darthan' :)

Uf, tak to fakt nevím, zadej do novinek Kaile a Darthan. *usmála se*

A jaký typ akcí se ti nejvíce líbí?

na znajomosc mapy a myslenie, u tego niejakie ciezkie pvm, z wybranymi ludzmi.. idealne byly questy artefaktu, a dawniejsze akce od iluvatara + nowy fire a rozne zabawne turnaje od daphne :)

Mám rádá akce, které využívají znalosti mapy a přemýšlení, u toho nějaké těžké PvM s vybranými lidmi…ideální byly questy artefaktu a dávnější akce od Iluvatara + nový fire. A také různé zábavné turnaje od Daphne

Často lze na forum vidět různé tvé inzeráty, že potřebuješ peníze, jsi opravdu tak chudá nebo to je součást tvého "rp"?

hm :-[to kiedys zakladalam, jak mnie ktos zabil, a zwykle skutecznie niemialam gp (mialam rozne itemyz questu, gp nigdy).. ale juz dawno sie zadne takie auditko nieukazalo :) (mam to dokonca zakazane od coronaira ;))

Hm *zčervenala*, to jsem zakládala, když mě někdo zabil a já skutečně neměla gp (měla jsem různé předměty z guestů, ale gp ne). Ale to je už dávno, teď se už žádné takové auditko neobjevilo (mám to zakázané od Coronaira *mrkla*)

No a tak mě napadlo, co ty a rp?

gdybym pisala 'rp', nikt by mi nierozumial, smajly, a inne skroty z internetu sa uniwersalne a rozumie je kazdy .. takze by z tego nic niewyszlo :)

Kdybych psala „rp“, tak by mi nikdo nerozuměl. Smajly a jiné skřeky z internetu jsou univerzální a rozumí jim každý… takže by z toho nic nevyšlo. *usmála se*

No rp není jen o smajlících, rp je o stylu hraní, no a ty mi tak trochu vzdáleně svým způsobem hry rp trochu připomínáš, ale to bude asi jen můj názor. *mrkla*

no problem jest, ze kelevarske rp = *smeje se* a *zdravim* ;)

No problém je, že kelevarské rp je používání emote jako *směje se* a *zdravím*.

No a co kdyby jsme tě vyzpovídali ještě trochu z realu, teda jestli nemáš, co proti?

aa, ale nic osobne :)

Aa, ale nic osobního. *usmála se*

Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?

devollaile (niewiem jak to sie pisze) :)

Řízek plněný masem a sýrem.

A k pití?

sok bananowy (sok=juice) :))

Banánový džus.

A z alkoholických nápojů?

niepijem

Nepiju.

Tý jo, výjimka v alkoholickém světě. *usmála se*

A máš ještě nějaký zájmy kromě UO (teď s tebou dělat rozhovor Liška v Poště, tak by jistě zmínil muže) *směje se*


mam, ale jestem strasznie niesmiala w realu, i gdy sie to podle UO niezda :D

Jiné zájmy mám, ale jsem strašně v realu nesmělá, i když se to podle UO nezdá. *směje se*

No ono se většina lidí na uo chová jinak, než ve skutečnosti...co ty jiné zájmy, máš na to čas? *usmála se*

czasu mam dosc, az z nim niemam co robic:)

Času mám dost až s ním nemám co dělat. *usmála se*

Máš nějakého sourozence?

nie

Ne.

A když nemáš sourozence, máš alespoň nějaké zvíře?

nie, bywam z mama w jednym pokoji, a ona ma alergii na siersc :)

Ne, bydlím s mámou v jednom pokoji a ona má alergii na srst. *usmála se*

Co ráda posloucháš?

tak roznie, co mi wpadnie do ucha :)

Tak různě, co mi padne do ucha. *usmála se*

Takže nemáš vyhrazený styl?

nie

Ne.

A další způsob odreagování je film, jaký je tvůj nejoblíbenější?

no filmy mnie niejak nieciagna :) ale dobry byl forrest gump :D

Filmy mě nějak nezajímají *usmála se*, ale dobrý byl Forrest Gump. *směje se*

Hraješ/hrála jsi i jinou onlinovku mimo uo?

nie

Ne.

Hrála jsi nebo hraješ nějakou offlinovku?

nie :D akurat sapera we windowsu :D

Ne, akorát Hledání min ve windows. *směje se*

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů, jak na UO, tak i v realu.


Související články:
Rozhovor se Zantrisem (01.11.2013)
Rozhovor s Jerichem (01.08.2013)
Rozhovor s Badwayem (01.07.2013)
Rozhovor s Baronem Edwardem (01.06.2013)
Pět otázek pro..... Deverilla (01.05.2011)
Rozhovor s Hoblinkou (01.05.2010)
Rozhovor s Mariane (01.10.2009)
Hledá se manžel (28.10.2008)
Rozhovor s kupcem Sámo (10.11.2007)
Rozhovor nebo spíše Kvíz na pana Asdana Kaela (27.10.2007)
Rozhovor s novým Velmistrem Řádu (27.10.2007)
Rozhovor s Takarou (13.10.2007)
Rozhovor s Gildou Phules (08.09.2007)
Rozhovor s novými členy H.o.K. (25.08.2007)
Nastane v Britanii opravdová vláda Řádu? (28.07.2007)
Rozhovor s členem Řádu o pondělní bitvě o Britain (21.07.2007)
Rozhovor s princem Richardem (30.06.2007)
Nejukecanější prapor všech dob (23.06.2007)
Rozhovor s Counselorem Surilem (09.06.2007)
Rozhovor s Dark Queen (25.03.2007)
Ochránce Kaile (10.03.2007)
Rozhovor se Šampiónem ctností: Vévodou Richardem (10.03.2007)
Interview s upírom (24.02.2007)
Rozhovor s Janem Kovářem (24.02.2007)
Rozhovor s Gabriellou (27.01.2007)
Minirozhovor s Longarem (12.01.2007)
Rozhovor s Rytířem Kruddem Grimdaalem (05.01.2007)
Rozhovor s Kathrin IX. (24.11.2006)
Rozhovor s Vampirkou (03.11.2006)
Rozhovor s The.Day.Xem (06.10.2006)
Vrahův koutek: Rozhovor s gildou „Delirium“ (30.09.2006)
Rozhovor s Vévodou Trinsickým (15.09.2006)
Další Kelevarská svatba (08.09.2006)
Rozhovor s Ord Audron (08.09.2006)
Rozhovor s Daphne (19.08.2006)
Duel Ironfista a Winkse (19.08.2006)
Rozhovor se Zodaxem nastávajícím starostou městečka Midgard (11.08.2006)
Rozhovor s Depri (04.08.2006)
Dotazy na Radu Chaosu (04.08.2006)
Rozhovor s ... (28.07.2006)
Rozhovor s Dainem (21.07.2006)
Rozhovor s Terrsou (14.07.2006)
Rozhovor s Rasputinem (23.06.2006)
Rozhovor se Counselorem Styxem (05.06.2006)
Rozhovor s Counselorkou Xarou (26.05.2006)
[Akt. známka: 2,20 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 521 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1734 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1316 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1210 hl.)
 
Je mi to jedno (1195 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1134 hl.)
 
Nečtu to tu (1282 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7871

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist