Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Baalův štít 3: Poslední pověst
Vydáno dne 01. 04. 2015 (829 přečtení)

Baal je pět a s ním i poslední čás legendy.
Když kupec pán Ankel odjížděl za obchody, požádal mě, jako vždy, abych se mu staral o dům, zatímco on bude na cestách. Večer jsme poseděli u večeře a při poháru s dobrým mokem a ráno pán Ankel odjel. Já jsem si prošel dům a potom zasedl u knihovny. Vybral jsem si jeden starý svazek a chtěl v něm jen zběžně zalistovat. Ale po několika prvních stranách jsem se začetl a pozapomněl na okolí. Ručně psaný svazek obsahoval velkou sbírku mnoha pověstí. Nějaké jsem kdysi zaslechl, jiné neznal vůbec a několik z nich jsem si pamatoval tak, jak mi je vyprávěl můj praděd. A jedna z mých nejoblíbenějších byla v tom svazku hned na začátku. Byla to Pověst o Baalově štítu.
Četl jsem a měl pocit, že jsem se vrátil do svého dětství. Četl jsem a v duchu přitom slyšel pevný hluboký hlas naplněný zkušenostmi toho moudrého člověka. Jen na krátko jsem odložil tu vzácnost, když mě přinutil hlad, abych něco pojedl.
Protože jsem v nepřítomnosti pána Ankela mohl v jeho domě bydlet, nachystal jsem si lůžko a vrátil se ke knize. Byl už večer, a denní světlo nahradila pěkná lampa, kterou jsem si rozsvítil. Když jsem dočetl příběhy o hledání dvanácti klíčů a truhlice se štítem, zjistil jsem, že na konci svazku je několik stran prázdných. Odložil jsem knihu na stolek a šel si naplnit pohár. V té chvíli jsem ještě netušil, že na ty stránky napíšu poslední příběh já sám.
Pomalu jsem se vracel s pohárem vína a do mých kroků zaznělo klepání na okno. Ukázal jsem venku stojící postavě, že jdu ke dveřím. Tam stál prostovlasý muž v tmavě šedém hábitu. Chvíli jsme na sebe mlčky koukali, než jsem poznal jednoho z Ankelových známých a podle povšechných pokynů od pána Ankela jsem ho pozval dál a nabídl jsem mu trochu jídla a pití. Když jsem mu ale řekl, že pán Ankel není ve městě, návštěvník poděkoval a řekl, že přijde až kupec dorazí. Jaké však bylo překvapení nás obou, když jsme došli ke dveřím a po jejich otevření jsme spatřili pána Ankela před domem. Všichni společně jsme vešli zpět do domu a kupec vykládal, že mu nějaký posel doručil zprávu, aby se co nejdříve vrátil. Po návratu doma najde něco, o čem neví, že to tam už dlouho má.
Muž si sáhl ke krku, rozhrnul límec a zpod košile vytáhl řetízek s malým stříbřitým klíčem a pohlédl tázavě na kupce.
Ten k mému podivení přikývl a zavedl nás do velkého pokoje. Rozsvítil dva velké svícny na stole a jejich světlo zalilo místnost až k protější straně. Tam u stěny stály na podlaze tři veliké kovové truhlice. Co jsem si pamatoval, byly předtím vždycky prázdné, ale pán Ankel se zastavil vedle mě uprostřed pokoje a rukou ukázal muži k truhlicím. Muž se lehce uklonil a zamířil k levé truhlici. Zkusil svůj klíč, ale nedokázal jím v zámku otočit. Stejně se mu vedlo i u truhlice napravo. Podíval se na pána Ankela a když ten souhlasně pokynul rukou, zasunul klíč do zámku prostřední truhlice.
Nejsem si jist, že jsem zaslechl slabé cinknutí, ale naprosto jistě jsem pozoroval, jak se klíč rozsvítil a sám se otočil. Potom se víko truhlice pomalu zvedlo.
Nikdy žádný z nás neviděl takový poklad. Nespočetně zlatých mincí zářilo a odráželo mihotání plamínků svící. Avšak uprostřed na vrchu té hromady zlata leželo něco temného. Muž tu věc uchopil, vyzvedl do výše a já jsem rozeznal štít z tmavě fialového kovu. Jeho starodávný tvar zdobil runový znak a ornament v podobě velkého hada.

„Tak to je ono, co tu mám dlouho a nevím o tom,“ řekl pán Ankel a otočil se k muži se štítem. „Ty jsi našel ten správný klíč a otevřel truhlici, jedinou, která přetrvala. Proto její obsah patří tobě, tak jak praví nejstarší pověsti.“
Muž přehodil přes štít svůj plášť.
„Moc štítu dávno vyprchala a zřejmě už nikdy nebude obnovena. Odnesu ten štít velmistrovi našeho cechu, on rozhodne, jak s ním bude naloženo.“
Přejel svými prsty hromadu zlata, vzal z ní jednu jedinou minci a víko přiklopil.
„Zbytek dávám vám.“ Potom odešel do noci a já už ho víckrát nespatřil.

Pán Ankel mi nabízel polovinu obsahu truhlice, ale já jsem ho požádal o ten svazek pověstí - na připomínku tohoto tak neobvyklého večera. Věnoval mi ho a chtěl k němu přidat alespoň velký měšec naplněný penězi. Já jsem ale ze zlatého pokladu, stejně jako ten muž, přijal jen jednu minci.
Ta je mou památkou na chvíli, kdy se pradávný temný předmět vrátil. A také svazek pověstí s řádky, kterými jsem popsal stránky na jeho konci tou poslední pověstí.

Pověstí o tom, jak se do světa a času vrátil Baalův štít.


Dva předchozí díly naleznete zde:
Baalův štít 2 - Perla života
Baalův štít PS: Děkuji HeruGilovi za poslední část legendy.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: http://www.noviny.kelevar.cz/view.php?cisloclanku=2007010008 )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist