Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Příšery Kelevaru, část 6.
Vydáno dne 01. 07. 2013 (1760 přečtení)

Zdravím Vás, milí čtenáři. Po dlouhé době opět vychází další díl příšer Kelevaru, který jsem převzal od kolegy Anduriela. Tentokrát se zaměříme na mé oblíbence. Obry, Trolly a Forest Massiffy.

Ogre
Pozor na tyto velké lidožravé obry! Potulují se po lesích nejčastěji v blízkosti skal a číhají na neopatrné cestovatele, které nejdříve omráčí vrženým kamenem a potom je dojdou zabít. Obr má mohutnou tělesnou stavbu, která zpomaluje jeho krok, ale o to hrozivější vzhled mu dává. Jeho zbraněmi jsou již zmíněné balvany a jeho silné pěsti. Vyskytují se osamoceně i ve skupinkách. Jejich zabíjení prospěje Vám, království a nejednomu kameníkovi. Nedisponují přílišnou finanční hotovostí (kolem 200 gp), ale zato mají kusy kamene, které se dají snadno opracovat ve stavební kámen. Dále pro drobné sběratele se u nich nachází 1–4 kusy ženšenu a zpravidla 2 lektvary.

ogre


Troll
Trollové se nachází v lesích, ve skupinkách po 2–4 exemplářích. Jedná se o menšího, ale o to agresivnějšího příbuzného Obra. Někteří z nich ukradli svým obětem zbraně a postupy jejich výroby, tudíž můžou být ozbrojeni palicí, která jim dodává sílu. Ruce a nástroje však nejsou jejich jedinou hrozbou. Stačí se podívat na jejich zuby a člověku tuhne krev v žilách. Jejich zabíjení je také vcelku prospěšné, protože je o něco více výdělečné než u obrů. Peněz mají o něco více, dále mívají střelivo, ženšen, lektvary a zřídkakdy u nich lze najít i mapu vedoucí k pokladu (level 1).

troll


Forest Massiff
Nakonec se dostáváme k asi nejhoršímu stvoření, co lze běžně v lese potkat. Tělesnou stavbou připomíná Obra, ale kůži má zbarvenou do zelena, aby se lépe ukryl v houští mezi stromy. Přebývají zpravidla ve skupinkách po dvou kusech, avšak už jeden dokáže pořádně přitopit i ostřílenému dobrodruhovi. Jeho rány jsou smrtící a jeho zabíjení není žádná rychlovka. Naštěstí není moc rychlý, takže mu lze přinejhorším utéci. Mysleme ale spíš pozitivně! Když ho zdatný rytíř udolá, může se těšit vysokému výdělku (1300–1500 gp).

forest mas


Dnešní tři monstra mají výhodu, a to že je na jejich hlavy vypsána odměna u královského zbrojmistra, Sira Dupreho, jež vám za pouhých 75 zabitých kusů vyrobí Ring of Titans, překrásný prsten přidávající nositeli sílu. Po světě jich stále přežívá dost na to, aby se tím obyčejný člověk uživil.

boj

A nakonec rada, co s sebou při výpravě na tlustokožce. Nejdůležitější je zbraň a tou nejefektivnější je bezpochyby Titanium War Mace se svým bonusem na obry, troly a jim podobné. Zbytek záleží víceméně na Vašem způsobu boje, ale z vlastní zkušenosti doporučuji dobrý štít (snake / hector), protože při lovu se hodí každý bod do obrany. Brnění jsem si oblíbil Daemonhide komplet s jeho Reactiv Armorem. Než se sesune první obr mrtev k zemi, další už je polomrtvý jen díky kompletu. A samozřejmě je dobré myslet i na šperky.

vybava

Doufám, že Vám článek pomohl k bližšímu poznání některých monster nebo poradil s jejich zdoláním. Pokud byste se chtěli dozvědět i něco o rodinném životě tlustokožců, neváhejte a napište si do komentářů o další článek.

Ulairo Rodriguez[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Ulairo Rodriguez | Počet komentářů: 79 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist