Zemský Trubač
  Dnešní datum: 27. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Konec Khaalidů na Kelevaru
Vydáno dne 01. 05. 2013 (1589 přečtení)

Mnozí z vás už to ví. Ti, co to ještě neví, se to právě dozvěděli. Na Kelevaru bude v následujícíh měsících zataženo, protože Khaalid odchází západu slunce v ústrety. Proč? No, je to složitější. Čtěte dál.

Ach jo.
Nechtěl jsem být dalším oslíkem, co se bude melodramaticky loučit auditkem v obecné. Tak se melodramaticky rozloučím článkem v novinách. Tady by měl být smajlík. Ano, o dalšího hráče míň. Upřímně, dost sem uvažoval, jestli má něco cenu psát. Ale vzhledem k tomu, že hlavně na novinách rozdíl hned poznáte, tak asi má. Bylo by asi dost nefér házet všechny důvody mého konce jenom na Kelevar. Ano, byla to ta pověstná třešnička na dortu, ale tohle rozhodnutí ve mně klíčilo už pěkných pár měsíců. Vzhledem k osobnímu životu mi Kelevar přestal dávat pravidelnou dávku zábavy a relaxu, a začal přidávat pravidelnou dávku hádek a poviností. Pozorní čtenáři jistě ví, že Kelevar nebyl moje první zkušenost se světem Ultimy. Už to bude dobře 8 let kdy jsem hrál na serveru Imperial Dawn. Tvrdě vyžadované RP, několik probdělých nocí, mnoho hráčů, radost z objevování nového…

Pokud mě něco posledních pár měsíců drželo, byly to Templáři. Můžu si gratulovat, když sem k nim tenkrát vstoupil. Ve hře mě začal verbovat BloodyJoe a já si po pár dnech říkal, že je to šílený člověk. Ten pocit se časem znovu a znovu objevuje, ale to je na jindy. Rozhodoval sem se tenkrát mezi guildou Circle of Protection (Vzpomínáte? ) a právě Těmpláři. Volba padla právě na Templáře a vzhledem k tomu, kde jsou dneska Copáci, tak správně. Ale to sem se zakecal, kde jsem to skončil? Jo, ty důvody ke konci. Věřte mi, nepíše se mi to lehce. Kelevar pro mě neznamená 5-10 let života jako pro mnohé jiné, ale víc než 1000 nahraných hodin za poslední rok hovoří za vše.

No, vzal sem to hodně zeširoka. Tak popojedem. Posledních několik měsíců to bylo opravdu hlavně o tom odříkání. Zábava ve hře nějak tak nijaká. A noviny? Anduriel to držel pěkně dlouho ale taky mu asi řekla trpělivost. Ono není jen tak prakticky zadarmo tvořit něco nad čím člověk stráví x dnů (pokud to dělá poctivě) a pak si to přečte pár desítek lidí. Počty shlédnutí jednotlivých článků matou. Mnoho čtenářů se ke článku vrátí a reálně si pracně sesmolený článek opravdu nepřečte víc než těch pár desítek lidí (v lepším případě). Prostě a jednoduše (a sobecky) se člověk nerealizuje tak, jak by si představoval. A jelikož mám pocit, že sem za uplynulých 10 měsíců novinám leccos dal, je čas aby se toho ujmul někdo jiný. Anebo noviny zahynou? Cítím za tento stav nějakou zodpovědnost? Jistě, ale nezblázním se z toho. Je to jenom hra, je to jenom server, kdyby si člověk bral takto, tak se musí zbláznit.

A ještě naposledy k novinám. Pokud mám jednu, tu největší, výčitku, tak je to snad jenom to, že sem to takhle hodil na Roxanne, která je ta poslední, co by si tohle zasloužil. Posledních pár měsíců toho má ve hře a na Kelevaru jistě taky dost, a tak byla ráda, že aspoň ty noviny, které má na starosti, aspoň trochu fungují. No, to asi dneškem končí. Bohužel. Nějak tak doufám, že vzpomínky na fajn články a v rámci možností fungující redakci převáží, a ona mi to časem nebude mít za zlé. (Pokud mi to za zlé teď má, což bych se jí vůbec nedivil). Konec konců je to tak trochu útěk z bojiště když jde do tuhého.

No a teď k té třešničce na dortu, na kterou jistě všichni čekáte. Jak to napsat. Já si pořád neskutečně vážím lidí, kteří zadarmo připravují zábavu pro ostatní. A často je jim odměnou pouze nevděk. Ano, kdyby se na teď Riam vyprdl, tak Kelevar asi okamžitě končí. Problém, se kterým sem se posledních pár měsíců setkával, byla odevzdanost osudu. Proč bych měl chtít dál hrát, psát, přispívat do komunity, když z mnoha příspěvků na fóru od RT člověk pozná, že už to dotyční také vzdali?

O co jde? Kdyby se jednalo o mé spamy, smajlíky, hlody, které neúnavně Sandman maže, tak bych neřekl ani bla. To jsem si zasloužil, a k čemu jinému než k úklidu by ten přehršel moderátorů fóra potom byl? Problém, kterej byl velmi dlouhou dobu „lokalizován“ nejenom na trhu, byl ten, že Perseus bez jakéhokoliv slova mazal (nikoliv zamykal) témata, která prostě a jednoduše mazána být neměla. Podnětná diskuze lidí, kterým osud fóra nebyl šumafuk často vydržela jenom pár hodin a já ani jiní si jí často neměli ani šanci přečíst. Čímž byl ze strany vrchnosti vytvářen falešný dojem o tom, že je všechno v nejlepším pořádku. A že je otravujeme. Dlouho mě toto míjelo. Jenom sem občas zahlédl zajímavé auditko, kde se řešilo tzv. k věci, nevulgárně, často i neútočně, ale najednou auditka nebyla.

Pak sem založil auditko o odlivu gp ze světa. Jelikož mě ekonomika Kelevaru moc zajímala, doufal jsem, že si vyberu ty nejzajímavější příspěvky a vytvořím i díky nim zajímavý článek do novin. Opravdu se během pár hodin desítky moc zajímavých příspěvků sešlo. Vyjel sem si tedy takto jednou navečer na kolo s tím, že až přijedu, začnu to třídit a připravovat článek. Po návratu z kopců Vysočiny. Jsem auditko nenašel. Nebylo zamknuto, bylo pryč. Přišla mě zpráva: „Koukni se kdo je online“ a bylo jasno. Následně potvrzeno i jedním moderátorem. Následující auditko požadující vysvětlení vydrželo jenom pár minut. Nakrklo mě to hrozně. Zanadával sem si, ale bylo pod mojí úroveň to řešit přes nějaké maily a zase někoho otravovat. Následující den se objevil další zajímavý návrh na Ombudsmana. Zase zajímavá diskuze, zase dlouhé a podnětné příspěvky, které dotyčným zabrali plno času a zase se to po pár hodinách smazalo. Hádejte dvakrát kým. No, a neodpustím si to. Perseus. Nebudu tu citovat, co mi Perseus napsal do PM, protože to nemám rád. Snad si jenom dovolím zaparafrázovat. „Nevím, proč to bereš (berete) tak osobně, v reálu mě neznáš, zbytečně se to vyhrotilo…

Tak. A teď mi řekněte, proč bych se měl byť jenom o minutu dýl trápit někde, kde vlastně nejsem žádán? Proč bych si měl nechat srát na hlavu (jeden vulgarismus vás nezabije, přátelé) za to, že sem to ještě nevzdal a snažím se aktivitou něco změnit? A to nejenom já. Tohle postihlo i x dalších lidí. Pokud už se nějaká diskuze rozhořela, byla brzy uhašena idiotskými argumenty o přehnaném trestání afk nebo Whoorově duplování věcí. Klasika. Proč řešit ten pravý problém, když si můžeme najít zástupné důvody a nepříjemné pravdě se vyhnout.

Občas se mi chtělo až řvát. Argument, že zdržujeme od práce neberu. Tak to ignorujte. Ale nemažte to. Není k tomu jedinej rozumnej důvod. K čemu by už pak sakra měla ta obecná diskuze být? Opravdu příspěvky na téma „Kelevarskej ombudsman“ podrýváme autoritu RT a hážeme špínu na vaší jistě záslužnou práci?

No ale mělo to happy end. Perseus nejenom mě, ale i Alaricovi a dalším dal podmínku na fóru do té doby, než „vychladneme“. Ano, to byla už ta poslední kapka, která mi ve vší nahotě ukázala, že to zapotřebí nemám. Tenhle píseček, ve kterým sem se tak dlouho a tak rád pohyboval, není můj, ale je RT. Hráči nejsou partneři, ale jsou na obtíž. Něco dělám, tak mě nechte a nerušte. Dělám to špatně? Myslíte? Víte, já to vlastně vůbec dělat nemusím. A až s tím seknu, tak to bude vaše chyba, protože jste do mě ryli. Ne, nezlobte se, ale nemám nejmenší zájem takto dále pokračovat. Změní tento článek něco? Samozřejmě že ne. Můžu teď předem napsat několik odpovědí, kterých se na toto téma (pokud vůbec) dočkáme. A jedna z nich zazní. Vsaďte se. Není to můj server, není tu demokracie. Můžou si dělat co chcou. Ale ať se pak ani na vteřinu nediví, že mají o hráče míň.

P.S Poslední dobou se objevila móda veřejně ohlašovat konec ve hře v obecné. Hráči bohužel často nenapsali argumenty, a pokud je napsali, ty argumenty byly zástupné a RT pouze nahrávali na smeč. Nemohl jsem si pomoct, a musel jsem se takto vyjádřit v novinách. Doprodávám majetek a pak i postavu (pokud to někdo za symbolickou cenu ještě koupí). A svou pozornost budu věnovat něčemu, co pro mě bude mít větší smysl. Kelevaru přeju, aby to přežil. Dal mi mnoho měsíců dobré zábavy a to mu nezapomenu. Končíme na negativní notě, ale mlčet občas znamená nic nedělat. Třeba se aspoň někdo chytne za nos a uzná, že už toho bylo prostě moc.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 72 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1312 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1277 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7849

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist