Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Volím neutralitu
Vydáno dne 01. 03. 2013 (1528 přečtení)

Ulairo Rodriguez vám svým pohledem vypráví o dění v našich zemích...
Zdravím Vás drazí kelevarští spoluobčané, kteří jste se dostali k tomuto článku.
Hned v úvodu bych rád zdůraznil, že toto není nástroj na rozvracení Vašeho politického smýšlení a vyviklávání příslušnosti. A už vůbec nikoho nechci lákat do občanské iniciativy „Dismounth na hradě = všechno je v pohodě“ .


Pouze bych rád zhodnotil dennodenně tolik omílanou politickou situaci v naší krásné zemi, kde Chaos dodržuje svůj řád, a Řád se zmítá ve svém chaosu. Paladinové občas na akci potkají Nekromanty a král všemu jen tak přihlíží při truchlení nad zkamenělou manželkou. Přenesme se tedy do běžného Kele-dne, ať máme lepší představu.

Ve Vesperu fouká lehký vánek od moře, takže celé město smrdí rybinou. Členové Chaosu zde řídí svůj monopol na trhu, akcích, na PvP i PvM a jsou na to patřičně hrdí. Nebo je to snad až nepatřičné? O tom ať si každý rozhodne sám, já pouze podotknu, že trocha pokory by občas slušela i volnomyšlenkářskému Chaosu.

V Trinsicu svítí slunce, a to je tak asi tak jediné, co se tu děje. O tom že existuje nějaká frakce Order víme pouze díky Spathovi, bez kterého by bylo v Obecné diskuzi mrtvo. Tedy omlouvám se, ještě občas potkáme pár „tržnicových PvPerů“, kteří ani neví co je frakce zač, hlavně když se smrtí nepřijdou o štít. Kam se asi poděla hrdost na to být členem královniny armády?

Mezi paladiny a jejich adepty se začínají objevovat „Vajcové“ kteří obětovali svůj život honům na mamon, slávu a tentokrát dokonce i titul. Ale na tom vlastně skoro nezáleží, protože tuto královu výsostnou armádu člověk potká většinou pouze na akci nebo v podzemí s bandou svých přisluhovačů.

Temný Kult se drží jména a v temnotě spřádá plány na ovládnutí světa. Každou šanci, kterou by stejně nevyužili, jim však doslova vyrvou ze spárů canibAls. Ti se na sebe mimo to snaží upozornit pomocí sebelítostných příspěvků do fóra s častým obsahem, který se týká neporozumění a nepodpory od bohů. Asi se málo modlí. Já jim však přeji štěstí při přesvědčování lidí, že vrah je taky dobrák.

Svět se nám rozdělil na dvě zóny - válečnou a demilitarizovanou. V každé z nich se teď spokojeně hromadí přívrženci daného stylu života. A čím jich je více, tím více vzniká „tření.“ Následkem je oteplení a přespříliš horkých hlav, z čehož pramení všudypřítomná zuřivost a naštvanost.

Král je nejspíše na dovolené na jižních svazích Yewské klášterní vinice. Mezi lidmi se dokonce šušká, jestli náhodou zase nikam nezmizel, když je běžným občanům tak dlouho skrytý. Neměli bychom ho prohlásit za nezvěstného?

Já se od této horlivosti distancuji a po vzoru svého panovníka vše sleduji spíše z povzdálí. Občas se zapojím někde, občas jinde. Jednoduše se snažím být neutrální k politice. Rád bych to vyjádřil i karmou. Ale bohužel i mezi „neutrály“ se vždy najde nějaký „Laiho“ a podobní „dutohlavové“, kteří, když mě vidí, nejdříve zalarmují stráže v celé zemi a možná i pod ní. Načež zjistí, že nejsem kriminálník, tak mě pro jistotu s přihlouplými frázemi začnou pronásledovat a pálit po mě salvy šipek.

Tím vším jsem na jednu stranu otráven, na druhou i potěšen. Alespoň se něco děje a já můžu být hrdým neutrálem uprostřed, co bezstarostně plení celé rodiny obrů, schraňuje majetek, pečuje o dobytek a po nedělním obědě si rád zajde na houby. Otázkou zůstává, zdali to tak vidí každý?Odpovědí se nám, byť nepřímo, dostává mnoho. Někdo si pro radost dojde pro poklad do podzemní kobky, jiný tráví den lenošením u nahozeného prutu, další zase „lopotěním“ v dole, lese, či pracovním táboře. Někdo se snaží jakkoliv zapojit do čehokoliv a jiný zase tráví dny snahou přizpůsobit svět svému obrazu a přesvědčit ostatní o správnosti svých myšlenek. Někdo bojuje s ostatními, protože je soutěživý typ s nenávratně ztraceným pudem sebezáchovy.

Děkuji za přečtení a k závěru jedno malé přání nebo spíš výkřik do temnoty? Jednoduše by bylo přínosné, kdyby si každý uvědomil podstatu svojí neutrality, politické příslušnosti, božských povinností a úkolů...


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 72 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist