Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Hlas minulosti
Vydáno dne 01. 03. 2013 (1050 přečtení)

Oheň dohoříval a tma se začala rozlívat všude kolem mě. Foukal vítr a já na pokraji spánku jako bych slyšel hlas, hlas z dob téměř zapomenutých. Ten hlas mi pověděl příběh, se kterým bych se rád podělil.
Čas plynul.
Ve stínech se stále něco skrývalo. Bitvy, které neměly žádné vítěze, války, které nepřinášely nic jen bídu, utrpení a noční můry. Celý svět se neustále točil dokola, jakoby mu něco pomáhalo. Kola Osudu se nikdy nepřestanou točit a nikdy se nezastaví. Můžete na ně zkusit ocel, můžete na ně zkusit sílu moci, vyšší magii, rudou magii ba i sílu stínů, ale nic je nezastaví. Kdo se jednou objeví na tomto světě, stane se obětí těchto kol. Někteří s nimi stále bojují, někteří s nimi válčí dlouhá léta, ale nezískají nic než ztráty.
Po dlouhá léta byl v zemi Králů mír. I když se zdál být křehký, několikrát zlomený ba i falešný, stále byl. Obchody fungovaly, lidé se rodili a den za dnem se zdálo, že svět má své místo ve Vesmíru. Ale jak se říká, vše dobré má v základu něco špatného. Nic se nestane bez vlivu těch, kteří chtějí hýbat Koly Osudu.
Země Králů byla po dlouhá staletí jedinou zemí, která dokázala odolávat nájezdu temných. Temní, kteří nacházeli jen dobře připravené vojsko, se vždy vydávali na pochod, jakoby měli zájem něco získat. Přes všechna ta léta jejich útok nikdy nepolevil a nikdy se neopozdil. Vždy se objevili, zaútočili a byli rozprášeni vojskem země Králů. Rok za rokem, desetiletí, století svádí boj a pořád umírají. Nikdo se nezajímá o jejich skutečný význam.
„Jildo, přines mi prosím další láhev s vínem! Mám pocit, že dnešní noc nebude tak krátká, jak jsme byli zvyklí. A nemrač se tolik, starý brachu! Mračit se můžeš, až bude nepřítel na obzoru!,“ řekl Bauda a posadil se do observatoře, která sloužila jako jedna z strážných věží na Západní hranici. „Baudo, nehoň mne tolik! To, že jsi získal v boji Olianoth, neznamená, že Ti tady budu dělat posla. Už tak máme pomalu prázdné sklady!“ Starý válečník už ale neposlouchal, co mu říká Jildo, protože jeho vnitřní oko říkalo, že se něco děje. A nemýlil se...
Toho jara se v provincii Jerold stal jeden z mála zázraků – zjevil se Jeuda. Jeuda je bůh vzduchu. Když se někde objeví, začnou se Zemí šířit pověsti a legendy o tom, že přijde někdo, kdo bude mít jeho dar. Ale stejně jako se tyto legendy objevují, tak i odcházejí do zapomnění. Moudří ale ví, že i Bohové jsou v Kolech Osudu těmi, kteří jimi občas mohou zahýbat a určit jejich směr.
Nalio si hrál se svou oblíbenou hračkou – drakem, který mu vyrobil jeho otec. Pouštěl ho v jakoukoliv roční dobu, protože vítr ze Severního moře se zde zabydlel a dělal společnost místním lidem. Spíš než společnost byl občas vnímán jako nechtěný spolubydlící. Jestli byl někdo, kdo měl rád jeho společnost, byl to právě Nalio. Nevynechal ani chvilku ze svého volného času, aby svému drakovi dopřál možnost se proletět ve větru.
A čas pořád plynul.
„Alide, slyšel jsi tu novinu?,“ ptal se Gihold svého přítele. „Jeuda se zjevil! Bylo to na okraji Vesnice!“
Alid se právě chystal právě dokončit poslední podkovu, kterou si objednal kupec z Jihu. „Nemám čas na babské povídačky“, procenil mezi zuby. „Navíc jdeš pozdě a tvou práci jsem za tebe musel udělat já“, řekl. „Jak dlouho se známe, Alide, starý brachu?“, „10 let spolu pracujeme a ty jsi z naší víry pořád nic nepochopil,“ řekl rozezleně Ghalid. „Kdyby nám ta tvá víra přinesla jen trochu méně toho ledového větru ze Severního moře, byl by ze mě ten nejsilnější věřící,“ řekl Alid a opět se kovárnou rozezněl zvuk kladiva, dopadajícího na kovadlinu. Dva staří přátelé se dali do práce a nikdo by na nich nikdy nepoznal, že pocházejí z Gard jejího Veličenstva.
Zvěst o Jeudovi se ale šířila a nebylo nic, co by ji zastavilo. Vlastně to bylo dobře. Lidé se na chvíli povznesli nad každodenní starosti a pomáhalo jim to najít úsměv i tam, kde to předtím nešlo. A jakoby tomu chtěl osud jít naproti, se zjevil Královský posel. Z Vesnice se vyrojil dav, který chtěl slyšet, jaké nové zprávy se jim dostalo.
„Jeho veličenstvo, král Gwian I., král Země Králu svému lidu vzkazuje toto.“ Poté se posel vztyčil ještě více a pokračoval.
„Dnešní jaro k nám přináší našeho nepřítele dříve, než jak bývá zvykem.
Stejně jako každý rok se na vás obrací váš král.
Je potřeba všech, kteří jsou schopni bojovat.
Osud naší Země stojí na vašich bedrech, stejně jako na těch Královských.
Potřebujeme každou ruku, která je nám schopna pomoci.
Ať už se jedná o lovce, kováře, felčaře, bylinkáře i ty, kteří umí vyrábět věci, vy všichni jste toto Království a toto Království vás potřebuje.
Královská vojska se připravují v průsmyku mezi Iliamath a zde budeme o prvním Tulihu společně postupovat k hranicím!
S dnešním večerem se objeví v každém městě či vesnici magické schránky, které zaznamenají vaši oddanost Králi.
Všichni budou po bitvě přeneseni do svých obydlí, ať už živí nebo mrtví, aby spočinuli v zemi svých předků a ne v rukách nepřítele.

Tak praví Gwian I. Král všeho lidu Země Králů“.

Nalio, který toho roku dosáhl 16 let a byl již prohlášen za dospělého, čekal na tuto chvlli celý svůj život.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist