Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Khaalidův osud - část sedmá
Vydáno dne 01. 02. 2013 (1611 přečtení)

Khaalid ležel paralyzovaný na zemi. Stěží mohl hýbat očními víčky. Odhadoval, že několik metrů od něj leží mrtvý Thorix. Abny silně krvácel ze své paže a jeho skon byl otázkou několika minut. Kde byl Sir Gabriel, Khaalid nevěděl. Pořád se nemohl probrat z toho šoku. Zrovna nad ním stál Scion, když uvažoval nad tím, co se sakra právě stalo…
Bylo tomu už několik hodin, co stáli před tajnou chodbou vedoucí přímo do Scionova sídla.
Khaalid se přenesl vzpomínkami nazpět. Thorix mu řekl všechno o věštbě, která ho prakticky předurčovala k úloze spasitele Kelevarského království. Umučení hrdinného Lobotecha, kletba jeho matky, Scionův šok, návrat Hvězdovostu do příběhu a v neposlední řadě plán Morgany.
“Už je čas,” pronesl najednou Thorix a poplácal po zádech Abnyho, který naprosto suše podřimoval přímo u vchodu do podzemí k arcinepříteli.
Sir Gabriel, Abny, Thorix a Khaalid vkročili pod zem. Chodba vedla několik desítek metrů, teprve poté nabrala tušený směr na východ. Nemohli se ničím zdržovat. Čas byl klíčovým jmenovatelem plánu. Museli spoléhat na to, že Morganě se podařilo přesvědčit všechny bojovníky v Britainu. Scion nic nečeká, ale bude jistě obklopen věrnou hrstkou Nekromantů. A na ně by i při vší snaze naši čtyři hrdinové nestačili. Na Khaalidovi byly jasně vidět pochybnosti. On že je tím jediným schopným porazit podle mnohých nesmrtelného Sciona? Nedošlo tu k osudové chybě? Pouze jistý krok a ujišťující pohledy ze strany Thorixe mu dodávaly odvahu k tomu pokračovat. Nic to ale neměnilo na tom, že každý krok směrem k sídlu Nekromantů byl z nějakého důvodu těžší a těžší.

Ze stropu zdánlivě nekonečné chodby prosakovala voda. Na bojovnících už nezůstala ani nit suchá. Thorix se po chvíli otočil na přítomné.
“Jsme pod nějakým podzemním jezerem, neptejte se kde. Jsme asi někde jinde, než jsem si myslel.”
Khaalid měl pocit, jakoby se ze stěn chodeb ozýval šepot. Pohlédl na ostatní, ale všichni byli buď dobře cvičení v přetvářce nebo nic neslyšeli. Světlo, které poskytoval Abny v čele skupiny, odhalilo konec chodby v dálce před nimi. Osvětlený konec chodby. Thorix naznačil Abnymu, aby přestal se hrou na Světlušku. Abny uposlechl a jediným zdrojem světla byl teď konec chodby, ke kterému všichni směřovali.
“Smrt už čeká,” ozvalo se.
“Slyšeli jste to?” pošeptal nervózní Khaalid Thorixovi.
“Co jsme měli slyšet? Uklidni se, už tam budeme. Drž se vzadu. Gabrieli, Abny, ochranná kouzla.”
Gabriel a Abny cosi polohlasně zamumlali. Khaalidem projelo jemné mrazení následované modrým světlem, které ho minulo. Pokračovali. Už tam skoro byli.

Chodba skončila. Ocitli se ve veliké místnosti, která se nedala srovnat s žádnou místností v Britainu. Bylo nad slunce jasné, že nemohla být přírodního původu. Opracované stěny této haly a rozmístěný nábytek dávali jasně tušit, že ji Nekromanté k něčemu využívají.
Nebylo pochyb o tom, že něco nejde podle plánu. Thorix byl nervózní. Po chvíli zavelel.
“Schováme se za tenhle skalní výstupek a budeme čekat. Tohle není to místo, co mi Morgana popsala”.
Ten hlas, který všichni najednou uslyšeli, byl poslem špatných zpráv. Kéž by jenom nezazněl.
“Musím říct, že jsem ohromen. Měl jsem tušit, že Morgana není tak silná, jak jsem si myslel. Došli jste k závěru své pouti a máte můj respekt. Asi jsem ty chudáky v Britainu trochu podcenil. A vy jste zase podcenili mě. Žádná pomoc nepřijde. Jste tu jen vy a já. A pár mých nejbližších, sluší se dodat.”

Místnost se zaplnila Nekromanty. Abny poznal Zlou Mařenku, Sir Gabriel na scestí svedeného Winstona, další následovali. Po chvíli byli obklíčeni. Nedalo se nic dělat.

“Scione, trochu jsi mě zklamal. Po všech těch legendách, které lemují tvojí prachbídnou pouť tímto světem, bych očekával, že zrada tvé nejbližší neujde tvému zraku.”
Khaalid poznal, že Thorix se snaží hrát o čas, ale tento způsob mu přišel mírně řečeno nešťastný. Nač ho ještě více provokovat…
“Thorixi, ani nevíš jak si vyčítám, že jsem ve svém přesvědčování nebyl neústupnější. Jsi očividně velmi schopný. Až smrt Lukassa mi vyjevila celou podstatu vašeho plánu. A ano, připravit mě o Morganu pomocí starého Draconisu byl jistě zajímavý nápad. Měla mou důvěru a nebyl jsem pro tyto případy pojištěný. Ale sám vidíš, že je po všem. Váš plán je v troskách. Morgana v Britainu zklamala. Vím o vás již několik hodin a podceňoval by jsi mě, kdyby jsi netušil, že jsem vás několika kouzly nenasměroval tam, kam jsem chtěl. Jste v obklíčení, vzdejte se.”
Abny se podíval na Thorixe, ten zase na Sira Gabriela, který svíral svůj meč. Khaalidovi byla situace jasná, ale nikdo kolem nich nebyl ochoten onu bezvýchodnost akceptovat.
“Hraješ o čas, nečekal bych od tebe nic jiného. Musím se smát. Opravdu si myslíš, že máte nějakou šanci? Britain padl. Všichni jsou mrtví. Byla to otázka několika minut. Nikdo vám na pomoc nepřijde. Tak nač to protahovat. Vzdejte se, a třeba někoho z vás ušetřím.”

Thorix pohlédl na Abnyho. Jakoby si rozuměli i beze slov. Abny pomalu kývl na znamení souhlasu. Sir Gabriel začínal tušit. Thorix polohlasem promluvil na Khaalida.
“Můj otec mi vždy říkal, že i beznadějné situace nabízejí východisko. Já to východisko vidím. Bude to bohužel znamenat konec naší společné pouti tímto světem. Scion pořád podceňuje tvojí úlohu. To může být naše výhoda. Drž se u Sira Gabriela. Určitě to zvládneš…”
Abny s Thorixem se pomalu postavili.
“Bohužel nevidím jiné východisko, než se vzdát,” začal Thorix a s Abnym šli pomalu k hloučku Nekromantů, kteří na ně mířili vším, co si čtenář dovede představit.
Scion se smál.
“Ale je tu ještě jedna poslední věc. Nemohli jsme si s Abnym nevšimnout, jak škaredá a nevětraná je tato síň, ve které se nacházíme. Khaalid s Gabrielem jdou za námi, ale já bych měl ještě jedno poslední přání. Mohl bych tu trochu vyvětrat?”

Nezaujatý pozorovatel na povrchu by si mohl myslet, že je svědkem zemětřesení. Scion ale udělal chybu. Nevěděl, že Abny s Thorixem v ruce svírají nenápadné svitky. Neviděl, že Sir Gabriel z úkrytu šeptá jakousi formuli. Co už viděl, bylo to, že naši dva rekové se zastavili několik metrů od hloučku nepřátel a vyhodili svitky do vzduchu. Odpovědí jim byla sprška střel, kteru mohla ochranná kouzla zastavit pouze z části. První padl na zem mrtvý Thorix. I na tváři zkroucené bolestivou grimasou byl až do poslední chvíle patrný úsměv. Abnyho odmrštilo jedno z kouzel o několik metrů zpět. Z ruky mu stříkal proud krve. Nehýbal se. To vše nemohlo ale zastavit dva svitky, které se přes veškerou snahu Nekromantů vznášeli ke stropu. Tam se na chvíli zastavily. Pouze překvapení a fascinovanost tímto posledním činem dvou hrdinů mohla vysvětlit, že Sir Gabriel a Khaalid ještě nebyli mrtví vedle svých druhů.

Svitky expolodovali. Jakoby někdo vypálil dělovou salvu kousek od vašich uší. Hluk byl neuvěřitelný. Kusy stropu začali padat dolů. Nekromanté se snažili uhýbat do té chvíle než to, co kdysi byl strop jeskyní síně, spadlo celé. Vzedmula se vlna prachu. Khaalid ležel paralyzovaný na zemi. Stěží mohl hýbat očními víčky. Odhadoval, že několik metrů od něj leží mrtvý Thorix. Abny silně krvácel ze své paže a jeho skon byl otázkou několika minut. Kde byl Sir Gabriel, Khaalid nevěděl. Pořád se nemohl probrat z toho šoku.
Zrovna nad ním stál Scion, když uvažoval nad tím, co se sakra právě stalo. Jeden ze služebníků Sciona postavil Khaalida na nohy. Nekromanté byly očividně šokovaní událostmi posledních minut a snažili se sešikovat své řady. A právě v té chvíli se nad jejich hlavami ozvalo:
“ZA KRÁLOVSTVÍ”
Morgana sežehla dva Nekromanty. Z jejího hřbetu seskočil Anduriel s Fronzenem. Začali kolem sebe metat kouzla. Scion a několik jejich věrných couvali do nedaleké chodby. Khaalida měli u sebe. A právě to byl ten okamžik, na který náš rek čekal. Vysmýkl se jednomu ze strážců a vytáhl meč z pochvy. Zaútočil na Sciona. Ten ho mávnutím ruky odhodil ke stěně. Smál se při tom. “Ty blázne! Je mi tě líto. Uvěřil jsi povídačkám o tom, že by jsi právě ty měl být tím, kdo mě porazí. “
Smích ho však brzy přešel. Do místnosti vnikla stropem další desítka Britainských bojovníků.

Pokračování příště


[Akt. známka: 2,18 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 285 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist