Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Slavnosti kovu v Minocu
Vydáno dne 01. 08. 2012 (1059 přečtení)

Dne 3.7 proběhly v režii Chaosu Slavnosti kovu. Tato slavnost byla spojena se znovuotevřením Minockého dolu. Hlavním bodem slavností byla soutěž v těžení rud. Reportáže z této události se ujal Khaalid, který se soutěže sám zúčastnil. V následujících řádcích si přečtete jeho dojmy a zjistíte, jak moc se mu nedařilo.
Minocký důl. Buďmě upřímní, dělo se toho kolem něj poslední dobou hodně. Počínaje zavedením placeného vstupu a zajištěné ochrany před vrahy, konče obrovským rozšířením dolu a znovuzavedení těžby bantitanu. Již dlouho předem bylo jasné, že znovuotevření dolu se zásobami bantitanu nenechá Chaos jen tak. A také že ně. Na třetí den prvního prázdninového měsíce nám jeho zástupci nachystali soutěž. V té době jsem byl ještě nadšený horník, který byl schopný protěžit se až do rána. Potvrzení mojí účasti bylo tedy pouhou formalitou. Nemohl jsem se dočkat, až si natěžím svůj první Bantitan.

V minulých letech se podle pamětníků zúčastnily až dva tucty horníků, letošní účast byla o něco menší. Můj soukromý odhad je dvanáct až patnáct kopáčů. Po zakoupení vstupenky jsme se přesunuly do dolu, kde na nás čekal přípitek z Abnyho soukromých zásob. Vínem a pivem se nešetřilo. Zde je na místě upozornění, že ne na všechny se pravděpodobně dostalo. Členové Chaosu a někteří známí neutrální reci se popíjení chopili s takovou vervou, že brzo bylo potřeba narazit další sud piva. Žíznivý horníci toho vypily hodně. Až mi bylo líto, že na některé pozdě příchozí se nedostalo. Většina kopáčů byla na místě, bylo tedy na čase začít soutěžit. Zde je na místě připomenout si pravidla.

- Je možné odevzdat ingoty o maximální váze 100 kamenů,
- Každý druh ingotu je jinak bodově ohodnocen (seznámení formou knihy, kterou každý obdrží)
- Jediná výjimka je u bantitanové rudy – odevzdává se ve formě rudy, nikoli ingotu
- Těžit začínají všichni soutěžící na povel „Start“, končí s povelem „Stop“,
- Časový limit na těžbu je 10 minut,
- Je PŘÍSNĚ zakázáno brát rudu/ingoty soupeři (v případě takového konání je daný soutěžící diskvalifikován!),
- Soutěžící NESMÍ během soutěže opustit důl,
- Každý, kdo se bude chtít soutěže účastnit, dorazí s prázdným batohem, krumpáč obdrží od pořadatele.


Současně s touto soutěží probíhala soutěž „Natěž si svůj bantitan“. Ta spočívala v natěžení co nejvíce bantitanu v časovém limitu. V této soutěži byl ohodnocen pouze nejlepší kopáč.

Zazněl startovní výstřel a kopáči se rozprchli do nejrůznějších koutů dolu. Už od začátku bylo jasné, že alkoholový dýchanek s Chaosem nebyl dobrý nápad. Slušní a absentující horníci, kteří přišli později, měli jasnou a nepopíratelnou výhodu. Nejenom mě se motala hlava. Někteří soutěžící si po chvíli prostě sedli a provedli věci, o kterých se do novin nepíše. Jak se ukázalo, největší problém všem dělalo hned první pravidlo. Odevzdat ingoty o maximální váze 100 kamenů. Už toto znamenalo diskvalifikaci skoro polivny startovního pole. Jediný já sem se nechal diskvalifikovat vtipněji. Při odevzdávání pytlů s natěženými rudami bylo nutné strčit do pytle lístek s vaším jménem. Což udělali snad všichni kromě mě. Sudí mě litovali, přihlížející mě litovali, ale nebylo to nic platné.

Nemilosrdní soutěžící bažící po výhře jasně řekli, že pravidla jsou jasná, a já jsem se ubral ke smutnému hloučku diskvalifikovaných. Oslintával nás tam Abnyho jezevčík. Fronzen mu říká Tviček.
Ale zpátky k soutěži. Sčítání jednotlivých výsledků zabralo větší než menší množství času. Na tuto událost určení rozhodčí si dávali na čas. Vzhledem k níže zmíněnému se není čemu divit. Konečně, asi hodinu po zahájení soutěže, došlo k vyhlášení výsledků. A jak to vlastně celé dopadlo?

Obr 1
Obr 2
Obr 3
Obr 4
Obr 5

P.S Během celého soutěžení nebyla nouze o vtipné situace. Následující obrázek ještě lze uvěřejnit.

Obr 6


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist