Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Stopařův průvodce
Vydáno dne 01. 08. 2012 (1572 přečtení)

Stopařství je znalost, která se hodí každému. Ať už obchodníkům se zvířaty, dobrodruhům či vrahům. Pojďme se společně podívat, jaké znalosti o tomto řemeslu předává hraničář svému synovi.
V předsíni se hádají dva muži. "Kdo neunese meč, seká slovy!" Malý chlapec tiše sledoval, jak s těmito slovy válečník opustil dům. Jeho otec dumal v křesle a pokuřoval bylinky od Shamina z Yewu. Klučina seběhl dolů a sedl si ke krbu. Běžně mu jeho ot vypráví příběhy ze světa. Syn je s nadčením poslouchá. Dobrodružná povaha se v něm nezapře, o čemž ostatně svědčí i věčně odřená kolena.

"Dnes tě naučím více z našeho rodinného umění. Jak jsi mohl před chvílí slyšet a jak tě znám, tak jistě slyšel, od počátku věků nejsme válečníci ani politici." Klučina otevřel svůj zápisník. Na jeho obalu bylo velkým písmem napsáno "STOPAŘŮV PRŮVODCE". Svazek obsahoval spoustu malůvek se stručnými popisy stop a podob různých zvířat a tvorů; hodných i zlých.

Kniha

"Žijeme ve světě, který skýtá mnoho dobrodružství, ale i nebezpečí. Dobré mravy tě před zlými lidmi neochrání. To, co se tě chystám naučit, ti pomůže vyhnout se trablům" Hoch prolistoval k prázdné stránce a namočil pero do ingoustu. Muž zjevně hledal slova. Potáhl si z dýmky, vydechl, chvíli se díval na netrpělivého posluchače. Nespěchal.

"Odlož ten zápisník, nejen stopy ti mohou pomoci. Pamatuješ si něco o pavoucích?" "Čtyři páry nohou, dvě kusadla, slabé stopy kulatého tvaru", vychrlil ze sebe chlapec. "Výborně. Kelevarští pavouci jsou ale ještě něčím zvláštní. Šetří pavučinami a proto je kladou jen tehdy, byl-li někdo na blízku" (pozn. od posledního world save)

"To může znamenat přítomnost zlodějů a lapků, ba dokonce vrahů!", muž opět zopakoval svůj rituál s dýmkou. "Koně, ještěrky a další osedlatelná zvířata znáš?" "Znám..." chlapec se nadechl, aby mohl povyprávět vše, co o nich ví. Otec mu skočil do řeči. "Stopy pozná kde kdo, ale určit majitele je už o chlup těžší. (pozn. skill animal lore) Koně nerozlišují, kdo je hodný nebo zlý, slouží tomu, kdo se o ně stará. Tak či onak, pokud někomu patří, pak musel být shozen ze sedla. A je také docela možné, že se pro toho koně vrátí. Proto se vyplatí být nadmíru ostražitý."

"Doba je zlá a válčí se téměř na každém kroku. Tyhle boje člověka jen vysilují. Pokud se chceš těmto marnotratnostem vyhnout, dobře sleduj své okolí. Občas najdeš na zemi věci, které tam běžně nepatří. Ať už to jsou šípy, lahvičky nebo cokoliv neobvyklého, musel to tam někdo položit. Většinou tyhle věci krysy a jiná havěť rozebere do hodiny. Čili pokud něco takového najdeš, věř, že někdo byl na blízku. Obzvlášť pokud jde o části lidských těl."

"Občas ti štěstí dovolí vyhnout se zlým lidem o ten nejtenčí chlup.", muž se podíval na chlapce, jako by kontroloval, zda-li mu nenahnal strach. Ten však se zaujatým výrazem v obličeji čekal na pokračování příběhu. "...tedy o ten nejtenčí chlup. Může to být koňský trus, nezaschlá krev nebo magická brána. Opatrnosti není nikdy dost. Pamatuj, že zvědavost tě může leččemu přiučit, ale také tě může stát život."

"A teď už běž spát, zítra je taky den. Brzy ráno se vydáme po stopách krásných mustangů, tak ať jsi svěží."

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Lukasso | Počet komentářů: 138 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist