Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Khaalidův osud - část třetí
Vydáno dne 01. 08. 2012 (1697 přečtení)

Třetí díl mojí báchorky. Netřeba to protahovat, náš příběh se zase posunul o něco dál. A, vidíte, přece jenom mě ještě něco napadlo. Poděkování všem, kteří se zůčastnili focení uvozující fotografie v povídce. A teď už čtěte.

Tušil, že je pod zemí. Šátek přes oči mu byl nasazen už při vstupu do Britainu. Thorix na tom trval. Khaalid přestal počítat schody. Teď už museli být několik pater pod zemí.
„Tu pásku si už můžeš sundat,“ zamumlal najednou starý známý paladin.
První, co náš rek spatřil, byla velká místnost obdelníkového půdorysu. Po stranách se nacházelo zhruba tucet soch znázorňujících bojovníky v různých pózách. Khaalid si odvodil, že to bude jakási galerie hrdinů. Uprostřed místnosti byl velký stůl. Svou velikostí a charakteristickou barvou dával tušit, že je vyroben ze vzácného yewského dřeva. Do místnosti začali vcházet lidé. Khaalid poznal Fronzena. Bodrý chlapík hned s úsměvem zamířil k našim hrdinům.
„A helemese, naše štěně Khaalid takhle hluboko pod zemí. Ví maminka, že jsi tak daleko od domova? Ale počkat, tvoje maminka vlastně stojí vedle tebe,“ načež uštědřil Khaalidovi ránu do oblasti žaludku.
„Ale no tak bratranče, netřeba si z něj dělat takhle legraci. Dost na tom, že musí ty tvoje průpovídky poslouchat v Minocu,“ zastal se ho Thorix.
„No tak snad se tolik nestalo, šéfíku,“ smál se Fronzen a pokračoval.
„Dovolte mi představit tady tuhle chaosáckou bandu.“
Skupinka obrněných osob se očividně nerada přišourala k Fronzenovi.
„Tohle je slavný Abny, možná si o něm už slyšel. Krom jiného má na svědomí životy dobré stovky nekromantů. Nebo aspoň to o sobě tvrdí.“
Bojovník, celý v Titaniu, hodil po Fronzenovi nenávistný pohled.
„No a je strašně bohatej. Kdybys šel do podniku U lehkého Rupperta, stačí říct jeho jméno, a pak už…“
Fronzen nestačil větu dokončit, jelikož mu Abny pravděpodobně přišlápl nohu.
„No, dobrá tedy“ pokračoval mírně rozhozený bonviván.
„Takže v rychlosti, tenhle osel je Arkan…“
Tentokrát mu na tváři přistála nefalšovaná facka.
„A támhle to je Alaric"
Chováním Fronzena pohoršená, nikoliv však překvapená, skupinka bojovníků, se odebrala na druhý konec místnosti.

„Ten bratranec je nepoučitelnej,“ dal k dobru, s cukajícími koutky vyloženě pobavený, Thorix.
V tu chvíli do místnosti vkročili paladinové. Na Thorixe pouze kývli, Khaalida si vůbec nevšímali. Podle kresby, kterou v domě Minockého starosty viděl, Khaalid poznal Anduriela a Harvestera. Posledního příchozího paladina náš rek neznal. Následně přicházeli, jak mu Thorix hned vysvětlil, zástupci neutrálního lidu. Khaalid okamžitě poznal již dříve zmíněného Lincolna z Kruhu ochrany. Samozřejmě se svým nezaměnitelným copem. Dva kroky za ním, s lahví medoviny v ruce, byl Psychop od Templářů.
„Měl by s tou závislostí na kořalce něco dělat,“ podotkl Thorix.
A jako poslední, za neutrální lid, vkročily Lady Elizabeth a Selina.
„Tak, a teďka to začne,“ pronesl Thorix při pohledu na nově příchozí skupinku.
Napětí v místnosti se skoro dalo krájet. Khaalid pochopil, že právě vkročili zástupci Řádu. Frakce, která už několik desetiletí vede nepsanou válku s Chaosem.
„Možná si ani neuvědomuješ, na co se teď koukáš, mladej, ale tohle je historická událost,“ skoro až šeptal Thorix.
„Támhle jde Haku, vedle něj je Hollywood. Napravo potom Lukasso a jeho věrný druh Twitch. Na něj pozor, říká se o něm, že je to kleptoman“.
Khaalid v rychlosti spočítal všechny přítomné. Krom něj a Thorixe tu byly 3 paladinové, 4 zástupci Chaosu, 4 neutrální občané a 4 zástupci řádu. Celkem tedy 17 lidí.
Místností se najednou ozvalo: „Poprosím všechny ke stolu“
Thorix se pomalu chystal k ostatním Paladinům do čela stolu. Než tak učinil, pošeptal Khaalidovi. „Ty u stolu z různých důvodů sedět nemůžeš, sedni si prosímtě tady ke zdi. Vše uslyšíš a až budeš vyzván, můžeš mluvit.“
Tak náš rek také učinil. Není asi žádným překvapením, že zástupci Chaosu a Řádu si vybrali místa od sebe co nejvíce vzdálené. Jenom aby o tu naproti sedící špínu nemuseli zavadit pohledem. Zástupci neutrálních občanů si sedli mezi znepřátelené frakce. Hlavně výše zmíněné zástupkyně neutrálních občanů, nebyly zrovna nadšené tím, že kdyby se něco pokazilo, právě ony sedí přesně mezi znepřátelenými frakcemi.

V tu chvíli do místnosti konečně vstoupila poslední postava. Podle toho, že zástupci řádu a paladinové se okamžitě zvedli, Khaalid odvodil, že se bude jednat o známého Sira Gabriela. Ostentativní přehlížení ze strany Chaosu mu v tomto dalo za pravdu.
„Děkuji, že jste přišli“ začal Sir.
„Vím, že to pro mnohé nebylo jednoduché. Chtěl bych vám poděkovat, že jste pro jednou schopní odložit svoje spory“.
Khaalid si všiml, jak Arkan svírá v ruce nějaký svitek a nespouští pohled z Twitche. Ten vypadal, že ho spíš zajímá měšec vedle sedící Lady Elizabeth.
„Jistě všichni víte,“ pokračoval Sir Gabriel, „že aktivita nekromantů narůstá. Nemine dne, kdybych znepokojeně nevyslechl další zprávu o zmizelém občanovi. Jenom abychom ho o mnoho týdnů později potkali na bitevním poli jako nemrtvého. Dobře víte, že už sme zkusili mnohé. Já však nyní věřím, že se nám otevřela šance, jak zvrátit průběh tohoto nerovného boje. Vedle mne sedící Thorix se nedávno ujal cizícho poutníka. Ten poutník se jmenuje Khaalid a Thorix za něj ručí vlastní krví. Khaalide, vstaň a mluv“
Na první pohled nervózní Khaalid pomalu vstal a pohledem zabloudil k Thorixovi. Ten jenom kývl hlavou a usmál se.
„Stalo se to u Trinsicu….“

Khaalid začal slovo po slovu popisovat všem, co se mu událo. Několikrát ho přerušilo nervózní mumlání rovnoměrně rozprostřené mezi všechny přítomné. Když skončil, slovo si vzal Abny. „Tušíš, kdo to byl? Kdo chce, abys špehoval pro Sciona?“
Khaalid znovu pohlédl na Thorixe. Ten jenom pokýval hlavou a pobídnul ho, aby pokračoval.
„Thorix na mě použil kouzlo. Je to bez jakékoliv pochybnosti Morgana le Fay“
V tu chvíli vyskočil od stolu zástupce řádu, Haku, a chytil Khaalida pod krkem.
„TO ODVOLÁŠ !!!!“ šíleně zařval, „MOJE ŽENA BY NIKDY….“
Vztek se žačal vytrácet a po jeho tváři se začali kutálet slzy. Povolil svůj stisk a náš hrdina mu vyklouzl. Ani nebylo potřeba, aby zasáhli ostatní.
Hakua začala utěšovat Selina. Po chvíli již jeho vzlykání nezaplňovalo celou místnost a bylo možné pokračovat.
„Slyšeli jste to sami,“ navázal po chvíli Sir Gabriel.
„Naskytla se nám příležitost, která se nemusí opakovat.“

Khaalid - povídka - podzemí

Khaalid měl pocit, jakoby se z podzemí ozývaly tlumené rány.
„Již příliš dlouho království trpí. Trpí tou chorobou, kterou sem přivlekl Scion“
Zvuky sílily. I ostatní již postřehli, že něco je špatně. Sir Gabriel se odmlčel. Znepokojený Thorix došel na konec místnosti a otevřel dveře. Chodba vedoucí z povrchu k našemu sálu, pokračovala někam dál. A právě z té zemské hlubiny se s větší a větší pravidelností ozývaly nelidské zvuky. Zprvu se daly zaměnit za kvílení zbloudilého větru. Thorix však brzy pochopil. Pomalu zavřel dveře, otočil se na přítomné a jakoby mimochodem řekl: „Budeme mít společnost“.
Nebezpečí o sobě dalo vědět dostatečně brzy. Všichni byly rozmístěni po místnosti a čekali. Akorát v jednu chvíli hmatatelné očekávání boje protla hádka mezi Abnym a Hollywoodem. Zástupce Řádu, který se velmi rychle vzpamatoval z šoku, začal obviňovat Abnyho a Chaos ze zrady.
„Vy dva, nechte toho,“ nemilosrdně utnul hádku Sir Gabriel.
Uběhlo již několik minut od prvního podnětu. Decibely utichly. Znovu se ozval šéf paladinů. „Lincoln, Selina, Haku, Twitch, Fronzen, Alaric, Anduriel a Harvester půjdou na průzkum. Ostatní zůstanou zde.“
Určení bojovníci se sešikovali. Paladiny ozářila jakási nepopsatelná záře. Zařadili se do čela průzkumné skupiny. Ostatní bojovníci začali mumlat kouzlící formule. Byly připraveni vyrazit.
„Hodně štestí, zbytečně neriskujte. Nemůžeme si dovolit přijít o kohokoliv z vás,“ popřál odcházejícím hrdinům Sir Gabriel. Anduriel se u dveří jako jediný otočil, a zdviženou pravicí pozdravil svého mistra.

Prvně přišel chlad. Skoro až mráz. Bylo tomu několik minut, co bojovníci odešli na průzkum. V místnosti zůstával Lukasso, Hollywood, Abny, Arkan, Khaalid, Thorix, Lady Elizabeth, Psychop, Cristin Belafort a samozřejmě Sir Gabriel. Khaalid pozoroval klimbající Elizabethu. Jako by slyšel šepot. Ne hrozivý, spíš příjemný. Ukliďnující. Chtělo se mu spát. Jeho ruka se pomalu svezla po hraně stolu. Abny upustil toulec šípů. Jediný Thorix se pořád usmíval. V místnosti se zhmotnil nějaký bojovník. Khaalid nevěděl, jak je to možné. Nemohl nijak zareagovat. I ostatní byly paralyzováni. Vedle bojovníka se zhmotnil další. A další. Nekromanti? Jako poslední se do místnosti přenesla nějaká žena. Všichni byly podezřele klidní. Bylo jasné, že je vše naplánované. Žena promluvila. Khaalid poznal Morganu le Fay.
„Jsem ráda, že jste všichni smířeni se svým osudem. Byl to dozajista těžký den. Jen si odpočiňte.“
V tu chvíli k ní vykročil Thorix. Jako jediný se mohl hýbat. Náš rek to nechápal. Chtěl vyskočit a přispěchat mistrovi na pomoc. Jak se ukázalo, nebylo to potřeba.
K nevýslovnému šoku všech přítomných Thorix pomalu došel k Morganě, políbil jí ruku a řekl: „Gabriela můžeme vzít s sebou. Na ostatní bude stačit kouzlo memorum defoltum. Pokud se nemýlím, tak na vyslanou družinu čeká v podzemí páreček zamilovaných draků, že? To je velmi chytré, moje paní.“
Jeden po druhém se přemisťovali pryč z místnosti. Vysoký nekromant s sebou vzal Sira Gabriela. Morgana a Thorix sesílali kouzlo zapomnění na jednotlivé bojovníky. Poslední, co Khaalid viděl, když k němu přistupoval Thorix, byl soustředěný pohled jeho mistra. Na okamžik se jejich pohledy setkali. Khaalid ten pohled znal. Už trochu klidnější nechal zaznít kouzlo memorum defoltum a ubíral se do temnoty. Klidný. Věděl totiž, že jeho mistr má plán.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 201 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist