Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Nováček na Kelevaru - Guilda základ státu
Vydáno dne 01. 07. 2012 (1723 přečtení)

Tak jak si vede váš oblíbený nováček na Kelevaru? Co nového ho za uplynulý měsíc potkalo? Do jaké vstoupil guildy? To vše a víc se dozvíte v tomto článku. A ještě si dovolím jednu technickou. Článek byl napsán před cca 14ti dny. Proto může lidem, co mě ve hře potkávají, připadat mírně neaktuální. Věci se mění každým dnem... Ale o tom až příště.
Měsíc se sešel s měsícem, vlk se sešel s mědvědem, bludička s lovcem, a je tedy na čase navázat na mé minulé povídání o radostech a strastech jednoho nováčka v království Kelevarském. V minulém článku jsme se rozloučili u mých plánů s těžením cenných rud. Ruku v ruce s efektivitou na tomto poli jde samozřejmě talent. A získáváním talentu na mining se nesla celá první půlka tohoto měsíce. Díky mnoha dobrým duším na foru mi bylo razeno na každém kroku a díky mojí neutuchající aktivitě jsem talentu po mnoha probdělých nocích, dvojcifernému množství káv, několika RedBullech, cca osmi krabičkách tradičních českých cigaret (hádejte v diskuzi :D ) dosáhl. Neobešlo se to bez menší kontroverze. Moje rychlost postupu v získávání nutných propriet pro získání talentu neušla pozornosti Kelevarské vrchnosti a vše se muselo samozřejmě na fóru pořádně probrat. Ale to sem nepatří. Vulkána jsem navštívil, talent na mining získal a vrhl se do těžení. Již dříve mi bylo jasné, že nemůžu všechny vytěžené rudy skladovat v bance a na stánku. Proto jsem se rozhodl pořídit si domeček. Nad správným tipem domku jsem dlouho přemýšlel. Chtěl jsem, aby postavený dům odrážel alespoň trochu můj charakter. Po kratším zhodnocení sem došel k tomu, že u domu to nejvíc prezentuje moje lenost. Vybral jsem si tedy dům s jedním patrem, abych nemusel pořád běhat ty spropadené schody. Další důležitou věcí bylo umístění mého příbytku. V té době jsem ještě nelaškoval se členstvím v žádné guildě. Nejčastěji jsem se pořád vyskytoval v Minocu a okolí. Proto volba padla na pěknou paseku na obchodní cestě mezi Minocem a Vesperem. No, nebudu vás napínat, na výsledek se můžete podívat níže. Dům je jednoduchý, nemá zbytečně moc místností, má moc pěkný krb a hlavně, má jenom jedno patro a já nemusím kvůli každé hlouposti vybíhat schody. Ano, s domkem jsem spokojen 

Baracek


Jak si jistě pamatujete, v mém minulém povídání jsem se dlouho věnoval trhu a mým plánům se stánkem a vůbec obchodováním. Tyto plány pomalu nacházejí svého naplnění. Díky mému talentu jsem nabyl možnosti zásobovat stánek větším množstvím surovin. A hlavně, což je třeba zmínit, opálů. Opály mne učarovaly. Moji guildovní spolupachatelé si o mě začali myslet, že jsem byl v minulém životě vetešník. Opály, které vytěžím, mi nestačí, a tak pořád obíhám trh a hledám tzv. „bargains“. Jak vidím alespoň trochu rozumně cenově posazené opály, musím je koupit. Ne, abych je hned prodával na stánku, ale mám neodvratnou snahu je syslit. Call me crazy, if you want. Nějaké dlouhodobější plány pro stánek jsem si vytvořil v hlavě. Pomalu ale jistě jsem začal řešit příjemnější starosti.

Trh


Ano, tušíte správně. Každý správný rek musí být v nějaké guildě. A já jsem toto zásadní rozhodnutí rozhodně nechtěl uspěchat. Situaci kolem guild jsem svým způsobem monitoroval už samého prvopočátku mého působení na Kelevaru. Po prvních pár týdnech jsem začínal mít docela dobrou představu o tom, jak to tu funguje. Jako první mojí pozornost upoutal Chaos. Ani ne tak kvůli svému mírně anarchistickému „kódu cti“ jako spíš díky hráčům, kteří tam působili. Měl jsem prostě pocit, že takový Abny nebo Fronzen představují jedny z nejzkušenějších a nejlepších hráčů na Kelevaru. V tom mne utvrdily také v rychlosti přelouskané rozhovory s GM a vůbec „vedoucími“ pracovníky světa Kelevarského. Být součástí něčeho elitního mě moc lákalo. Jak se ale již poněkolikáté ukázalo, není všechno zlato, co se třpytí. Pokud bych se stal členem Chaosu, okamžitě by se na mne přenesly ty šílené žabomyší války, jejichž svědkem jsem tak často byl. A hned na začátku si znepřátelit třetinu hráčů se mi nechtělo. To stejné platí i pro členství v Řádu. Tady navíc do úvahy přicházela ještě nesčetná upozornění mnoha hráčů ve hře, že plno členů této frakce má druhou postavu, která je PK. Takže co zbývalo? Ano, trpělivost přátelé, už se k tomu dostáváme. Být neutrální.
Vlastně to dávalo největší smysl už od začátku. Zatím nerad bojuju (nebo to spíš neumím), být neutrální by mi umožnilo hrát stejným stylem jako dosud, nemusel bych řešit nepřátelství tuctu hráčů jenom kvůli barvě nad mým jménem, prostě budu neutrální. Přicházely pro mě v úvahu 2 guildy. Na obě jsem ze stran hráčů slyšel jenom nejlepší reference. C.O.P (Circle of Protection) a Templáři (Jinak známí také jako „Ti sympatičtí“). Circle of Protection pro mě představoval především hráč jménem Lincoln IV, který mě nejednou tahal ze šlamastiky na Avatarově ostrově a vůbec působil tzv. ochotně férovým dojmem. Když se řeklo Templáři, ukázal se přede mnou okamžitě BloodyJoe. Osoba, kterou jsem přes forum poznal už před jeho vstupem do této guildy. Až později jsem zjistil, že členem Templářů je i šéfredaktor Zemského Trubače Anduriel. Měsíčníku, který mě proti všem předpokladům trpí a nechává mě plodit moje fantasmagorie na „papír“. Ale zpátky k BloodyJoeovi. Pokud ho neznáte, je to tak trochu pošuk a nezmar. Jeho hyperaktivita na foru (především v mém, dnes už klasickém, threadu „12 otázek začátečníka“) ho v mých očích zviditelnila. Ukázalo se, že je to fajn člověk, se kterým si máme co říct (kromě geografických i okrajově stejné pracovní zkušenosti). A bylo rozhodnuto. S Circle of Protection jsem mírně neštastně ukončil námluvy, a přijal nabídku adeptství u Templářů.

Lost Temple

Tímto začala naprosto nová etapa mého působení v Ultimě a Kelevaru. Pokud tento článek čte nějaký nováček, nechť se nechá inspirovat. Jet po vlastní ose má svoje kouzlo, ale být součástí kvalitní guildy je prostě k nezaplacení. Nebudu chodit kolem horké kaše. Asi jsem měl štestí. Templáři jsou prostě fajn. Okamžitě jsem se mezi nimi cítil jako štika ve vodě. První pozitivní dojem vytvořilo jejich nádherné město Lost Temple. Vše, co má správné guildovní město mít, nádherná krajina (včetně luxusního jezírka s lavičkami okolo), pěkné baráčky jednotného stylu (musíte mít omítku, jinak tu bydlet nemůžete). Prostě moc hezké město, dost možná nejhezčí na Kelevaru. Dalším příjemným překvapením byli členové této guildy. Je to skvělá banda. Nebudu je tu jednotlivě jmenovat, oni ví. Každý, kdo byl někdy adeptem v nějaké guildě ví, že pro to, aby se člověk stal plnohodnotnou součástí guildy, musí splnit jisté úkoly, které mu guilda zadá. Nebudu se tu rozepisovat detailně o jednotlivých úkolech, ale Anduriel jistě svolí, když zmíním hned ten první. Jednalo se o orientační běh. Úkol, kterého jsem se se svým orientačním nesmyslem docela bál, ale nakonec to byla docela švanda. Ve zkratce. Vybíhal jsem z určitého místa v Britainu a pomocí velmi specifických instrukcí jsem se měl dostat na místo určení. Problém byl, že jeden z orientačních bodů bylo stádo ovcí, které někdo vybil. Zkušený paladin Anduriel naštěstí zavčasu zavětřil možný problém. Na místě vybitého stáda ovcí se zjevil a navedl mě správným směrem.

Ovce

Po nějaké té době jsem tedy všechny úkoly splnil a stal se hrdým členem té nejlepší guildy na Kelevaru (co by to bylo za správného novináře, kdyby občas do článku nepřimíchal trochu toho subjektivního náhledu :D ), a to sice Templářů. Příští měsíc si asi s „Nováčkem na Kelevaru“ dám pauzu. Počkáme 2 měsíce, co moje další působení na Kelevaru přinese. Třeba už konečně začnu s bojovým tréninkem, vytrénuju magery a konečně zakusím zač je toho loket na nějakém tom bojišti. Přejte mi hodně štestí. Jsem si jistý, že ho budu potřebovat.

Loučí se s vámi Khaalid, toho času Templářský…[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 71 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist