Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Nováček na Kelevaru – první postřehy
Vydáno dne 01. 06. 2012 (2554 přečtení)

Všichni jsme jednou začínali. Zavzpomínejte se mnou na vaše vlastní začátky a prostřednictví jednoho nemotorného horníka aspirujícího na Mining talent se vydejte ve vzpomínkách nazpátek, na samotný začátek. Předem bych se chtěl omluvit, pokud následující řádky budou pro některé dlouholeté členy Kelevarského společenství poněkud nudné. Pořád se snažím v tom velkém množství novinek zorientovat. Některé (pro vás naprosto obyčejné) záležitosti jsou pro mě pořád španělská vesnice. Ale bojuju :) Ale konec řečí, pohodlně se usaďte, začínáme...
Bude to dobře 7 let, kdy jsem jedny letní prázdniny strávil ve světě Ultimy online. Vzpomínky jsou již poněkud zašlé, ale byla to droga. Až po několika-mailovém otravování Diablonegra jsem zjistil, že obnovení mojí staré postavy jménem Khalid nebude možné, protože jsem pravděpodobně nehrál na Kelevaru, ale někde jinde. Po usilovném (rozuměj minutovém) googlení jsem natrefil na dnes již mrtvý server Imperial Dawn a vzpomněl si. Ano, tam sem to hrál. A bylo to skvělý. Takže vzhůru do Kelevaru. Tentokrát jako Khaalid.

První šok přišel hned po chvíli. Začátek v tutorialu ? To jsem nějaký tele? A musím tu strávit minimálně několik dnů? To, že tele opravdu jsem, mi bylo jasné už po prvních pár minutách. Všechno na mě působilo jinak. Vzpomínky na Imperial Dawn mi byly prakticky k ničemu a já musel začít od píky. Pomalu, ale jistě, to nicméně šlo. Pochopil sem systém skillů, několik dobrých duší mi poradilo s úkoly a já se sunul kupředu. K vytouženému cíli jménem reálný svět. Další šok na sebe nenechal dlouho čekat. Cítil jsem se trochu divně, když jsem každou postavu zdravil „Dobrý den“ a charakterům sem vykal. Odpovědí mi většinou bylo obyčejné „Ahoj, jak to de ?“. Moje podezření mi potvrdila jedna nejmenovaná, velmi důležitá, osoba v tutorialu, která si bez skrupulí u banky „prozpěvovala“ cosi od Rytmuse a vůbec působila dosti "frikulínsky". Následně se mě tato postava zeptala, co je na světě nejdůležitější. Obtěžkán nedávnými trpkými zkušenosti sem z legrace odpověděl „Láska“. Správně, bylo mi řečeno. "Pomůžu ti s čím budeš chtít". Aha, řekl sem si, takže tady se na role play nehraje. No co, třeba si zvyknu. Nebudu vás napínat, nezvykl. I po několika dnech všem postavám vykám, to RP z krve očividně jen tak nedostanu. Popojedem.

Asi dřív, než bych měl, jsem se rozhodl dát tutorialu sbohem a vrhl se do toho pravého Kelevarského světa. Objevil sem se uprostřed Britainu. A co myslíte, že mě čekalo ? Ano, šikulové, čekal mě další z řady nekončícících šoků. Hlavní město vypadalo úplně jinak, než sem si ho pamatoval. Očividně se tu nějaký aspirující architekt vyřádil a kámen nezůstal na kameni. Po opadnutí prvnotního … (Ne, slovo šok už používat nebudu) překvapení jsem se rozhodl vydat na třznici. Portál byl nedaleko. Ocitl jsem se na nějakém velkém prostranství. Tohle nebude tržnice, řekl sem si. Tady se bude bojovat, rychle pryč. Tržnice to byla, dozvěděl sem se později. Ale vypadala úplně jinak, než jak sem si jí pamatoval. Abych pokračoval v mém „fejlení“ tak mě portál přenesl do Vesperu. Tady jsem to už neznal. Znovu jsem vzal nohy na ramena a konečně se dostal do Minocu. Minoc pro mě byl jak darem z nebes. Všechno my tu připadalo povědomé, dalo se tu rychle zorientovat, za humny byl důl… Rozhodl sem se tu usadit. S několika ušetřenými tisíci jsem si pronajal ten nejlevnější baráček, od vendora koupil krumpáč a vypravil se do dolů.

V dolech jsem se potkal s dalším hráčem. Podle precizně geometrického stylu jeho těžení sem poznal, že má puštěné makro. Na mojí otázku nicméně okamžitě zareagoval. Dal sem se do ručního manuálního kopání a pomalu sledoval, jak umění miningu leze nahoru. Mezitím jsem udržoval konverzaci s přítomným gerojem. Dostalo se mi hned několika zajímavých informací. Inflace dorazila i na Kelevar a většina rud, které tu vytěžím, bude prakticky bezcenná. Ruku v ruce s těžením rud jde i umění kovařiny. Ale ať se neraduju, a jdu se nejdříve podívat na trh. Tak sem také udělal. Po detailním, a ke konci asi i otravném, vyzvídání základních herních principů, jsem se podruhé vydal na trh. Tentokrát už na delší dobu než 10 vteřin.

Trh mi vyrazil dech. Ta idea osobních stánků a vendorů se mi okamžitě zalíbila. Tohle přece skýtá obrovské možnosti, řekl sem si. Můj obchodnický duch se zaradoval. Zde bych na chvíli odbočil. Ať už se jedná o Ultimu nebo jiné hry, neumím a nechci jakkoliv bojovat. Jsem spíše hračička, která raději než střílí a boří, staví a tvoří. Proto mě trochu děsilo, že bych měl chodit umírat do nějakých vzdálených dungeonů. Byl sem tedy příjemně překvapen. A toto asi značí ten okamžik, kdy jsem se rozhodl na Kelevaru zůstat. Budu obchodovat !

trha

Moje dobrá nálada mi vydržela pouze chvíli. Začal sem poznávat, že o ty obyčejné a ne tolik vzácné věci není příliš velký zájem. Narvané regály se zbraněmi, štíty, brněními a tak dále, mě začali znervózňovat. Moji nervozitu jenom potvrdil, mezi stánky nepravidelně pobíhající, neznámý hráč. „Jo, to je ti na nic… Jo, tohle neprodáš… Hmm, to už dneska nemá cenu“ Podobné věty jsem jenom nerad slyšel. Ale všechno špatné je k něčemu dobré. Dozvěděl jsem se o tom slavném „koši“, který dává odměny za stopení zpracovaných barevných kovů. Nad ideou ulehčení serveru sem se při pohledu na tabulku odměn pouze pousmál. Ale působí to zajímavě, určitě to vyzkouším, řekl jsem si. Začal sem spřádat plány. Objevil sem volný stánek (reklamní koutek – skoro na konci první řady napravo  ) a na první týden ho pronajal. Znovu s menší pomocí kolemjdoucího se mi podařilo do stánku dokopat i vendora a proběhlo slavnostní otevření. To s povděkem kvitoval asi jenom opodál stojící mustang osedlaný nemluvným čarodějem. Do večera mi někdo vykoupil všechen valorite. Otevírací ceny, říkal sem si.

Ruku v ruce s ideou otevřením stánku jde také zásobení surovinami k prodeji. Bylo mi jasné, že jenom kvůli tomu, že sem ten stánek otevřel, mi tam lidi chodit nebudou. Vendora jsem vtipně vybavil krumpáčem (aby bylo vidět, že tady budou rudy a kovářské záležitosti) a vydal se dělat zásoby. Rozumějte zpátky k manuálnímu kopání do Minockých dolů (alespoň do té chvíle, než mi někdo velmi podrobně vysvětlí tvorbu alespoň trochu schopného makra pro Razor). V dolech nikdo nebyl. Postavil sem na kafe, strávil v nich noc, a ráno sem se tetelil blahem, že jsem grandmaster v miningu. A začal uvažovat nad talentem v této oblasti.

dula

To je pro dnešek vše, pokud jste dočetli až sem, děkuji za vaší pozornost a čas. Příště se dostaneme ke stavbě mého prvního domu, mým dalším plánům se stánkem na trhu a třeba se již pomalu bude řešit i rozdělení světa a moje chápání Order, Chaos a PK.

Hezký zbytek dne, loučí se Khaalid, toho času Minocký.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 251 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist