Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * V Lamoriku se blýská
Vydáno dne 01. 03. 2012 (1699 přečtení)

V Lamoriku proběhla jedna z největších bitev poslední doby. Někdo tam bojoval, někdo řešil. Tímto článkem vám dávám ochutnat pohledu někoho, kdo řešil...
„Tati, tati, od Aceany se sem ženou temné mraky, já se bojím.“ Neboj chlapče, to bude jen bouřka, odvětil otec a dále se věnoval opravě bot, které měl další den vracet zákazníkům. Chlapec dál pozoroval dění venku. Nepřehlédl ani rvačku několika opilců. V jeden okamžik se u nich objevila postava v černé robě a všichni účastníci bitky se rázem přestali hýbat. Zemřeli snad? Za rohem se objevil muž v černém brnění a zářivě bílým lukem v ruce. Jednou vystřelil, ozvala se rána jako z děla a dveře do nedaleké hospody se rozletěly do všech světových stran. „Tati, to nebude bouřka, jsou tu nějací lidé, kteří zabíjí kolemjdoucí!“ Otec odložil botu a vykoukl z okna. Ihned vzal malého Johna pod paži a utíkal se schovat do sklepa.

lamorik2


Pár šťastlivcům se podařilo utéct. Většinou pomocí magické formule se přemístili jinam. Naštěstí se našlo i pár takových, kteří neváhali a oznámili toto přepadení na královském hradě v Britainu. Netrvalo dlouho a o události vědělo celé království. Mnoho bojovníků okamžitě oprášilo svá brnění a vyrazilo směr Lamorik. Zde je čekalo nemilé překvapení. Celé město bylo zaplaveno temnými elfskými mágy a lučištníky. Kdokoli se přiblížil, byl nemilosrdně zabit. Až po čase se podařilo bojovníkům odchytit si zatoulané bojovníky a díky velké přesile je udolat. To byl ale začátek všeho. Město bylo dobýváno velmi dlouho. Skupinky elfů hlídaly konkrétní domy, kde měly schovány mapy ke klíčům k truhle, kterou si elfové donesli. Byli si snad sami sebou tak jisti, že město udrží. Rodělením klíčů zabránili krádeži truhly, a všech v ní schovaných pokladů, jedním z nich.

lamorik3


Zatímco královská vojska postupovala dál a dál do města, skupina bojovníků Chaosu se vydala řešit hádanky, které vedly k oněm mapám. Pět truhlic, pět hádanek, pět map. Heslo k první truhle, jejíž nápověda zněla „kn.z. hl.d.t m.s.s“ držel v ruce kněz vyskytující se v Moonglowském lyceu. Heslo k druhé truhle s nápovědou „100“ bylo převedení čísla 100 do dvojkové soustavy. Třetí hádanka s nápovědou 111317 ukazovala řadu prvočísel a heslem byly tři prvočísla následující. Odpovědí na čtvrtou hádanku se zněním „obsah kruhu ke čtverci jeho poloměru“ bylo prvních několik čísel čísla Pí. Pátou a poslední hádankou bylo slovo hotaru. Odpovědí bylo převedení slova na číslice s tím, že každé písmeno má své číslo dle pořadí písmene v abecedě. Těchto pět hádanek otevřelo bojovníkům Chaosu cestu k pěti mapám. Ty vedly na širé moře. Na některých souřadnicích se nalézaly rovnou klíče, některé obsahovaly další a další hádanky. Jedna z map přivedla dobrodruhy k zamčenému domu. Nápověda na něm je poslala do kobky zvané Deceit. V domě se vyskytovala indicie, která říkala, že se má hledat Dalion, alchymista, který umí vyrobit lektvar mládí…

lamorik dum


Mezitím v Lamoriku finišovala krutá bitva. Celou noc se ozýval nářek raněných. Druhý den se u jednoho z mrtvých alchymistů našla následující depeše: „Při veliké dávce se blížící konec může vrátit až na svůj elementární počátek. Z pohledu našeho, živá bytost jakoby ze světa zmizela.“ Dále se našel zmučený muž, který ze sebe vysoukal pár slov, než zemřel. „mládí a něco o umírajícím stromu a lesních obrech.

lamorik7


Strom byl nalezen a polit elixírem mládí, který se podařilo získat od Daliona. Ten samozřejmě potřeboval konkrétní suroviny. Nejzajímavější byla bezesporu dávno vymýcená květina. Ta šla sehnat pouze v minulosti. Jakmile se strom polil elixírem mládí, jeho kmen se narovnal a tím odhalil malou skulinu vedoucí do země. Dobrodruzi se ji vydali prozkoumat. Z toho, co spatřili, ale neměli radost. Doupě útočníků na Lamorik. Bylo jich tam tucty. V tu chvíli se z obránců stali útočníci a z útočníků obránci. Z chrámu, který byl úplně vzadu, stále přicházely posily. Padlo mnoho temných elfů i královských bojovníků. Bojovalo se dlouho. Nakonec se podařilo dobýt hrad a zabít velitele tamní posádky. Ten vlastnil poslední klíč k truhle, jež byla v Lamoriku.

lamorik9


V zápětí se vlastníci klíčů vydali truhlu otevřít. Zde na ně čekala zasloužená odměna.

lamorik poklad


V Lamoriku se dodnes vzpamatovávají z té strašné události. Nejen oni, ale i všichni ostatní doufají, že v budoucnu se již nebude takový masakr opakovat nejen v Lamoriku ale kdekoli jinde.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Rastafarian | Počet komentářů: 78 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist