Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Po stopách Hérodotova pokladu
Vydáno dne 01. 01. 2012 (1480 přečtení)

Začátkem prosince proběhla další z Vivianových přednášek. Dobrodruzi se na ní dozvěděli o Hérodotově pokladu. Jak to celé probíhalo ze strany neutrálních a frakčních bojovníků? Našel by si jej i ty? Přečti si článek a uvidíš...
Když jsem ráno otevřel oči, neměl jsem potuchy, co budu celý den dělat. Přes noc stromy i chodníky zasypal sníh. Před pár dny jsem napsal svůj první článek a ohlasy nebyly úplně špatné. Možná bych mohl zkusit napsat další. Žena mi říkala o přednášce profesora Viviana v Moongolowském lyceu. Na několika předešlých jsem již byl a byly vcelku zajímavé. Do čtyř hodin času dost, po obědě si půjdu na chvilku zdřímnout...

Vzbudil jsem se, bylo půl čtvrté. „To snad není možné, já tu přednášku snad nestihnu,“ naštvaný sám na sebe jsem se rychle oblékl, opláchnul si obličej (což jsem kvůli mrazu nejspíš neměl dělat) a vyrazil směr Moongolow. Samozřejmě jsem přišel pozdě, naštěstí se po přednášce sformovala menší skupina dobrodruhů, která se chystala za dobrodružstvím. Sraz byl za půl hodiny před britainskou bankou.

Věděli jsme, že Hérodotos žil poblíž bájného města Saphiry. Naše první cesta tedy vedla přímo tam. Bohužel hned na začátku výpravy nás přepadli vrahové. Pár z nás se snažilo odrazit jejich útoky, pár čelilo skřetům a snažilo se otevřít první dveře. Po nějaké chvíli, kdy se nám konečně podařilo odrazit útoky a dostat se až za druhé dveře, si část z nás oddechla. Mně bylo ovšem jasné, že vrahové to jen tak nevzdají a ve vidině kořisti nás budou pronásledovat. Cesta pokračovala klidně. Když jsme použili stroj času a ocitli se tisíce let v minulosti, vše bylo rázem jiné. I ten kabát, který jsem si s sebou vzal, mi byl najednou na obtíž. Nebylo ale na co čekat. Vrahy jsme měli v patách. Rychle jsme vyběhli ven a začali hledat Hérodotův přístřešek. Ten stál u místa tehdejších vykopávek. V chatrči se nacházela truhla a na zemi se válela kniha s instrukcemi, kde jsou ukryty části kódu, na který byla truhla zamčena. Když jsme knihu dočetli, přepadli nás oni vrahové. Byl to dlouhý a vyčerpávající boj. Ten se nám ale nakonec podařilo vyhrát. Ztráty byly na naší i na jejich straně. Oni byli ale ti, co utekli a my ti, co měli informace o částech kódu. Vydali jsme se tedy zpět.

Ač jsme v minulosti byli relativně krátkou chvíli, zima v současnosti byla o to znatelnější. První nápověda hovořila o bardovi putujícím s Avatarem. Jediný známější bard je Iolo. Přesně jsme věděli, kde se nachází. Ve skále u Trinsicu byla nalezena další kniha. Ta nás odkazovala na místo, kde se odehrála velká, několikadenní bitva s démony a kde byl odměnou plášť zlatavé barvy. Chvíli jsme přemýšleli. Někdo přednesl návrh, že by to mohl být plášť z bažin. Tehdejší bitva byla v bažinách u nedalekého Trinsicu. Tedy vyrazili jsme prohledat bažiny. Opravdu se zde nacházela kniha a v ní hádanka. Jméno syna krále Karla X. a jméno správce, který měl zastupovat dědice, než doroste do správného věku. Jejich jména převézt na číslice a z těch zjistit souřadnice, kde se nachází další z nápověd. Chvíli jsme pátrali v kronikách, bloumali a přemýšleli. Dle zeměpisných map jsme nakonec nalezli knihu východně od pouště. Ta popisovala nastražení léčky na pirátského kapitána Bikavéra. U místa, kde jej elfové vedení Francisem Drakeem zajali, se měla nacházet poslední kniha. Vydali jsme se tedy hledat onen průliv. A opravdu, na jižním ostrově města Jhelom jsme nalezli knihu, která v sobě měla napsány tři hádanky. Nejprve jsme měli přijít na název království před pojmenováním Britania a zjistit pořadí prostředního písmene v abecedě, dále kolik bylo členů Avatarovy skupiny a třetí hádanku už si moje hlava děravá nepamatuje.

Nyní jsme měli již všechny části kódu a bylo na čase vydat se pro poklad. Znovu jsme se tedy probíjeli k vykopávkám u Saphiry, tentokrát už ale bez neustálých útoků vrahů. Ti to po prohraném boji vzdali. Cesta byla celkem pročištěna, tak to odsýpalo rychle. V pokladu se nacházel mocný elfský luk, několik ušlechtilých mustangů a pár mocných svitků. Vše jsme si spravedlivě podělili a domluvili se, že při příští Vivianově přednášce se znovu sejdeme.

Domů jsem dorazil okolo jedenácté hodiny večerní. Z původně nudného dne se stal den plný zážitků, nebezpečí a nakonec i sladké odměny.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Rastafarian | Počet komentářů: 55 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist