Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Exkluzivní odpovědi členů RT!!!
Vydáno dne 01. 12. 2011 (1869 přečtení)

Konkurz na nového člena do RT vrcholí, naše redakce si pro vás ve 200. vydání připravila exkluzivní rozhovory o tom, jak si nového kolegu či kolegyni představují naši Gamemasteři. Dozvíte se také, co tato práce znamená pro ně samotné, stačí si jen přečíst tento článek...
perseus

V první části tohoto článku odpovídal na moje otázky Perseus:

1. Jaké vlastnosti by měl mít podle vás ideální adept pro práci v RT?

Vyzrálost, dospělý a objektivní přístup, chuť pracovat a přinášet i oběti (časové) a být iniciativní. Tzn. aby se mu nemuselo říkat, co má dělat, ale aby hýřil i vlastními nápady. Tyto nápady pak samosebou nemají být jen papouškování neobjektivních nápadů od hráčů. Myslím, že současní GM toto splňují až na drobné situace. Rád bych samosebou starší ročníky, všichni GM mladších ročníků dřív nebo později neunesli tíhu situace nebo jako dokonce před rokem někteří poskytli support hráčům a také nedokážou příliš objektivně jednat a málokdo dokáže oddělit svoji hráčskou minulost a má tendence se s hráči sbližovat víc než je na jeho pozici přípustné.

2. Máte představu o počtu lidí, které byste rádi přijali?

1-2

3. Mohl byste alespoň zhruba naznačit, kolik lidí se do RT hlásí?

To si necháme pro sebe.

4. Co je podle vás na práci GM nejtěžšího?

Na práci je nejtěžší asi pro každého něco jiného. Obecně je to časová náročnost, příprava nějaké akce nebo questu může vyžadovat i desítky hodin realizace, včetně skriptu, testů atd.. Těžké je také vytvoření odstupu od hráčů a jednat s nimi profesionálně. V neposlední řadě je těžké snážet urážky a provokace některých méně duchaplných a sociálně slabších jedinců. Bohužel pár kolegů to již odneslo svým odchodem. Což je samosebou špatné.

5. Jak snášíte občasnou kritiku na změny, na které si hráči těžko zvykají?

Já ji osobně snáším dobře, protože hráč není pro mě autorita k diskusi o změnách, jelikož jakožto hráč nemá žádný důvod být objektivní, každý chce něco jiného, a nikdy nikdo nic nepochválí a každý vidí křivdu ve všem, co se netýká obohacení nebo vylepšení postavy jeho samotného. Za kolegy mluvit nemohu, ale ne všem je příjemná kritika opřená velmi často o absurdní argumenty.

6. Co vám dodává sílu nadále věnovat váš čas Kelevaru?

Je to práce i zábava, je pořad co dělat, Gm může být stále velmi kreativní, nejen možností dělat ruzné soutěže, turnaje, akce, questy s velmi spletitým příběhem, ale i nejrůznější zajímavé drobné úpravy, nové věci monstra atd.. Těší mě, když je za námi vidět potom nějaké výsledek, který je trvalý.


V druhé části vám svůj názor přiblíží Memory:

memory

1. Jaké vlastnosti by měl mít podle vás ideální adept pro práci v RT?

Rozhodně nejdůležitější je chuť něco dělat a hlavně ochota a schopnost objektivnosti při řešení problému. Hlavní pro práci v RT je však dostatek času, protože bez něj se nemá smysl vůbec do RT hlásit.

2. Co je podle vás na práci GM nejtěžšího?

Nejtěžší je rozhodně ta práce s hráči samotná. Kolikrát člověk stráví spousty hodin s přípravou nějaké akce a pak přijde jen kritika. Nejhorší je si nato vše zvyknout a kolikrát s takovým sebezapřením udělat něco dalšího.

3. Co vám dodává sílu nadále věnovat váš čas Kelevaru?

Zatím mně to vyplňuje zbytek volného času. Hlavní důvod však je, že jsem na Kelevaru strávil spousty času sám jako hráč a pomáhat na rozvoji serveru je asi to nejmenší, jak to můžu oplatit. Hlavně nerad něco nechávám otevřené a má práce zde není zdaleka uzavřena.

4. Co byste poradil někomu, kdo váhá, jestli si má podat přihlášku anebo ne?

Tady lze těžko radit. Každý sám by si měl říci, zda to chce dělat a zda má nato vůbec čas a hlavně tu chuť. V životě se řídím pravidlem, že za zkoušku nic nedám. Takže kdo by rád pracoval v RT a má na to čas, tak ať to rozhodně zkusí...

5. co pro tebe práce v RT znamená?

Vždycky jsem moc rád a potěší mě, když mě někdo poděkuje třeba za nějakou akci nebo za uskutečněný turnaj atd. Je to takové uznání, že člověk svou práci dělá dobře. Koneckonců RT rozvíjí i mou schopnost komunikace a také kreativitu. Rozhodně nelituji, že jsem do RT před nějakou dobou šel...

memory2

Tolik tedy pohled dvou z našich GM, chtěla bych jim tímto mnohokrát poděkovat za ochotu a čas, který tráví na tom, aby nám, hráčům, zpříjemňovali hru, toto díky se samozřejmě vztahuje i na Riama, Hypnotica, Aenease a další, určitě si vaší práce obrovsky vážíme. Za sebe a celou redakci bych jim ještě chtěla popřát, aby jim šel výběr pěkně od ruky a našli toho pravého nebo tu pravou, kdo bude funkci člena RT zastávat se vším, co k tomu patří...[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: mariane | Počet komentářů: 121 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist