Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Průřez Zemským Trubačem
Vydáno dne 01. 12. 2011 (1299 přečtení)

Tento velmi zajímavý článek, jež obsahuje rozhovory s lidmi, kteří dříve tvořili naše noviny, vám připravil Rastafarian, spisovatel v utajení, který se uchází o místo redaktora Zemského Trubače. Pro aktuálnost a námět článku jsme se ho rozhodli vydat zvlášť, přeji příjemné čtení.
redakce kdysi

Tento měsíc jsem ještě stihl rozeslat pár holoubků. Když jsem se doslechl, že toto vydání Zemského Trubače je dvousté, rozhodl jsem se zeptat bývalých zakladatelů i redaktorů, jak to viděli na začátku, co je do redakce přivedlo a jak vidí jeho vývoj v průběhu časů. Holoubků se nestihlo vrátit mnoho, alespoň vám tedy přináším odpovědi Daywalkera, Taoki a Whoora.


Otázky pro Taoki:

Rastafarian: Proč si začala psát do novin?

Taoki: To už je hodně let zpátky, myslím, že 6let. Myslím, že počáteční impulz mi dal kamarád, který mi vůbec o novinách řekl a podpořil mě v tom, abych poslala svůj první příběh. Tehdejšímu šéfredaktorovi Sparhawkovi se to líbilo a nabídl mi pozici na stálo. Práce se mi líbila, protože mě vždy bavilo psát příběhy a tohle byl způsob, jak se seberealizovat.

Rastafarian: Když jsi vstoupila do RT a dostala noviny na starost, co se pro tebe změnilo?

Taoki: Noviny jsem nedostala na starost hned po vstupu, ale až když z RT odešel GM Gordon, který je měl předtím. Prakticky se pro mě nezměnilo vůbec nic, o noviny jsem se tehdá starala už jako šéfredaktorka. Možná se mi jen lépe cestovalo po světě *usmála se*.

Rastafarian: Když jsi v RT končila, věřila jsi, že noviny vydrží až ke dvoustému vydání?

Taoki: To jsem opravdu nečekala! Už dlouho se noviny trápily tím, že nebylo dostatečné množství kvalitních redaktorů a ani dostatečné množství zajímavých událostí. Z RT jsem již 3 roky, a tak mě těší, že se pořád najdou lidé ochotní dělat něco málo pro druhé, a že si Kelevar žije stále tím svým životem.

Otázky pro Whoora:

Rastafarian: Kdo přišel s nápadem založit kelevarské noviny? Kolik vás původně bylo? Věřili jste, že se vám podaří tento projekt rozjet tak úspěšně, že se dostane až ke svému 200. vydání? Jak to vidíš s odstupem času, nelituješ toho?

Whoor: Diablonegro, pamatuju si na šest lidí, z nichž ale dva snad napsali jen do prvního dílu a pak už ne. Myslím, že největší podíl na úspěšném úvodu má Sparhawk jakožto první šéfredaktor. Tehdy jsem byl plný optimismu a předpokládal jsem, že to všechno bude šlapat perfektně a 200 čísel bude za chvilku. Noviny totiž ze začátku vycházely každý týden. S odstupem času myslím, že moje role v historii Kelevarských novin byla spíš marginální a okrajová - nebyl jsem rozhodně žádným tahounem a kromě několika článků a rozhovorů jsem přispěl spíše jen na začátku při nějakém brainstormingu ohledně konceptu, rubrik a podobně. Myslím ale, že není čeho litovat - Noviny jsou fajn a přes pár složitých období se vždy nějak přenesly a nynější formát je asi pro Kelevar optimální. Jen by mohly být víc zapojené do hry a zpropagováné přímo ze hry.

Otázky pro Daywalkera:

Rastafarian: Proč si začal psát do novin?

Daywalker: Začal jsem psát do Zemského Trubače, protože jsem měl noviny moc rád a bavilo mě si je číst. Byl jsem ve své době na ně tolik natěšený, že jsem před vydáním byl vzhůru do noci, jen ať stihnu čerstvé vydání. Noviny byly pro mě něco, co jsem mohl dát Kelevaru ze svého tvůrčího JÁ.

Rastafarian: Když jsi vstoupil do RT a dostal noviny na starost, co se pro tebe změnilo?

Daywalker: Když jsem vstoupil do RT a převzal po Xaře redakci, měl jsem celkem jasno, co chci dál dělat. Motivovat lidi psát, vymýšlet jim články, kontrolovat a snažit se zlepšit celou redakci. Dalo by se říct, že postupem času se staly noviny standardem a předěláním na měsíčník to ještě zefektivnilo výsledky Zemského Trubače. Redaktoři dostali své róby, sídlo, systém odměn (doladili ho k mé spokojenosti až mí nástupci) a také fungující tým kvalitních pisatelů.

Rastafarian: Když si v RT končil, věřil jsi, že noviny vydrží až ke dvoustému vydání?

Daywalker: Když se má éra v RT chýlila ke konci, tak jsem viděl Trubače jako poslední hořící pochodeň naděje a něčeho, co mělo pořád smysl. Redakce měla fungování, měla význam, měla odpovídající řízení a kvalitní redaktory. Říkal jsem si, že jestli někdy v budoucnosti budu zase hrát, tak bych se chtěl věnovat hlavně redakci Zemského Trubače.


Otázky pro Haldira z Cerisu:

Rastafarian: Proč si začal psát do novin?

Haldir z Cerisu: Samozřejmě, že kvůli supportu, penězům, protekci, funkci a abych všude byl zmíněný jen já... To si nevěděl, co? Vážně, proč jsem začal psát do novin? Protože tam tehdy byla super banda lidí a hlavně jeden z mých RP vzorů, tehdejší šéfredaktor Sparhawk. Viděl jsem v Zemském Trubači vizi, kterou jsem chtěl zavést. Budoucnost, která by nevyzdvihla jen Zemský Trubač, ale i dění v Kelevaru.


Doufám, že byl tento rozhovor zpestřením pro ty, kteří čtou Zemského Trubače pravidelně, že náš budete jako čtenáři nadále podporovat svými ohlasy a komentáři a budete se tak sami podílet na stálém zlepšování novin. Ještě jednou chci moc poděkovat Rastafarianovi, že si dal na svém článku tolik záležet a obohatil tak naše významné vydání.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: mariane | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist