Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Otevření chrámu Ra
Vydáno dne 01. 11. 2011 (1691 přečtení)

Nevíte, jak vypadala akce při otevírání chrámu Ra? Stačí si přečíst článek, ve kterém se dozvíte, co se dělo.
Otevření chrámu RA Je tomu již týdny, co se městy nesla zpráva, že Sir Gabriel svolává všechny bojeschopné dobrodruhy na královský hrad. Na hradě nám Sir sdělil, že překlad Turugova životopisu byl zdárně dokončen a seznámil nás s ním. Tyto informace byly překladateli orků prodány i Temnému Kultu. Proto jsme nemohli váhat a okamžitě jsme se vydali na cestu.


Turugův životopis:
Je tomu již stovky let, co orkům vládl mocný král Turug a orčí národ vládl celému známému světu. Toto dílo má všem orkům připomenout dny jejich největší slávy i největšího utrpení, neboť přílišná krutost Turuga by měla být výstrahou pro každého vládce.
Turug stál v čele jednoho orčího kmene sídlícího poblíž dnešních pyramid, kam často podnikal kořistnické útoky na lidská obydlí. Jeho kmen patřil mezi nejvíce početné a tudíž velice nebezpečné, ačkoli v přímém střetu s národem lidí by jistě podlehl. Mezi lidmi v tehdejší době panovaly velké nesváry, jejich síly byly oslabené a nebezpečí orků podceňováno, neboť bylo řešeno jako věc vedlejší. Lidská touha po moci zvítězila a cestou slepce je zavedla do spárů války, jež mlží zdravý úsudek.
Mnoho lidských měst mezi sebou válčilo, stejně tak i bájné město Saphira. Když Saphira vypravila do války své obrovské vojsko a pouze pár mužů bránilo hradby města, které byly považovány za nedobytné, využil Turug této trestuhodné neopatrnosti, město přepadl a vyplenil. Vyloupil rovněž i přilehlé chrámy boha Ra a bohyně Hator. Nejslavnější kořistí Turuga se stala zlatá urna s červeným úlomkem drahokamu, který od té doby nosil neustále na krku a sundal jej teprve před svojí smrtí. Údajně rovněž uloupil relikvii patřící samotnému Bohu Ra.
Po přepadení Saphiry moc Turuga sílila, brzy si začal podmaňovat okolní kmeny a za několik let se dokonce nechal prohlásit za krále všech orků, což se nikomu jinému předtím ani potom nepodařilo. Jakýkoli odpor okamžitě krutě trestal a z původně bystrého a schopného krále se postupem času stal nenáviděný krutovládce, který našel zalíbení ve smrti a utrpení jiných. Jeho rysy byly znetvořeny, kůže mu zbělela a jeho oči byly prázdné, jakoby byl již dávno mrtvý. Turug vládl mnoho let a svým věkem přesáhl o téměř trojnásobek průměrný věk orků, přičemž ničeho neztrácel na své fyzické síle. Orkové ho postupem času považovali za prokletého nebo za ztělesnění samotné smrti.
Proslýchá se, že Turug před svojí smrtí na jistý čas zmizel a když se znovu objevil, neskutečným způsobem zestárl, jako by ho jeho věk dohonil. Zeslábl a jeho zohyzděné tělo přes projevy stáří opět nabylo původní – orčí podoby. Tento stařec již na krku nenosil rudý úlomek drahokamu, který patrně vrátil do chrámu boha Ra, tím se zbavil svého prokletí a v domě smrtí byla jeho duše opět svobodná. Tak se mezi orky traduje, že Bohové potrestali Turuga tím, že ukojili jeho touhu po moci za příliš vysokou cenu.
Chrám ukrývající vrácené cennosti byl zapečetěn a klíče od chrámu byly předány jedné z kněžek chrámu Hathor, aby jej střežila vlastním životem.


Že proběhne boj proti Scionovým přisluhovačům jsme věděli, ale že jejich útok přijde tak brzy a s takovou intenzitou i ty nejotrlejší dobrodruhy zaskočilo. Hned u vstupních bran do pyramidy propukl obrovský boj. Vzduchem se nesly nejrůznější magické formule, šípy a šipky jakoby létaly ze všech stran a mrtvá těla byla snad na každém kroku.
Spojeným silám Neutrálu, Chaosu, Orderu a Paladinů se podařilo odrazit první útok Temného Kultu a jejich nohsledů. Stále nás ale čekalo probojovat se do minulosti. Orčí jednotky v prvních patrech pro nás nebyly rovnocennými soupeři. Padaly jako listí na podzim. Stejně tak mumie, bránící tajemství pyramidy, byly brzo „po smrti“. Cesta pyramidou probíhala hladce. Za chvíli jsme se již ocitli v minulosti a nedlouho po tom se nám naskytl i pohled na bájné město Saphira.
Vydali jsme se tedy dál do chrámu bohyně Hathor, abychom získali klíč od dveří k dalšímu ze Saphirských chrámů. Kněžky střežící toto posvátné místo nebyly schopné náš útok odrazit a my jsme se zanedlouho probojovali do dalekých útrob tohoto místa. Tu znenadání se začal chrámem rozléhat dusot kopyt. V tu chvíli nám bylo jasné, že Temný Kult je nám v patách. Odveta Temného kultu byla strašlivá. Chvíli jsme se bránili, ale nakonec si smrt došla i pro nás.
Přeci jsme ale klíč od dveří do chrámu Ra a artefakt ukrývající se zde nemohli přenechat Scionovi. Proto jsme se do Safiry vydali podruhé. Velice rychle jsme proběhli skrz pyramidu do Saphiry až k branám Hathoru, kde jsme na členy Temného kultu nastražili past. Větší část z naší výpravy se vydala po stopách vrahů a pronásledovala je do útrob chrámu. Zbytek střežil vstup, aby nebyla byť sebemenší šance utéci.
Teď nastala chvíle pravdy. Podaří se členům Temného kultu odnést si klíč k chrámu boha RA nebo všichni padnou a zvítězí zastánci krále Richarda? Rozhodnout se mělo každou chvíli, nervy pracovaly, každá chyba znamenala prohru. Konečně přišlo na boj. Bojovníci Temného Kultu byli očividně zaskočeni tím, že zůstali uvězněni za branami Hathoru a nezbylo jim nic jiného, než bojovat. Boj byl opět nelítostný. Bojovníci pronášeli čarovné formule všech druhů magíí co jsou dosud známy. Oheň, mráz či jed, to vše se snášelo na bojovníky obou stran. Temný kult po nějaký čas odolával početní přesile zastánců dobra. Jedině Morganě le Fay se podařilo zachránit život.
Zastáncům dobra se na chvíli podařilo získat kýžený klíč k chrámu boha RA. Naneštěstí ve zmatku, který vznikl při pronásledování Morgany le Fay se klíč podařilo opět získat zastáncům temné strany.[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 68 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist