Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Tutoriál - co je nového?
Vydáno dne 13. 09. 2011 (1667 přečtení)

Pamatujete si na svoje tutoriálové začátky? Zavzpomínáme na staré časy a přiučíme se něčemu novému *usmál se*
Trocha Historie

První verze tutoriálu byla spuštěna 20. března 2005, kdy si celý systém vzal na starosti GM Longar. Od tohoto dne jste byli povinni projít přípravným a naučným systémem pro další existenci ve hře. Bez pár dní byl Kelevar 3 roky bez tutoriálu. Myslím, že toto byl krok kupředu. Pamatujete ty časy, kdy se u banky proháněla Matka příroda? *usmál se*. Věřím, že ano.

První turnaj proběhl 30. dubna 2005. Již zde se objevují na tutoriál kvalitní výsledky v lukostřelbě- Pall Mall (175) - na tutoriál slušné

Renovace a pravidla

Za celý vývoj tutoriálu se měnila pravidla. Například doba, po kterou jste mohli být v tutoriále, byla upravena z původních 2 měsíců na měsíc jeden. "Dvouměsíční" pravidlo trvalo necelý rok. Na začátku února roku 2006 bylo pravidlo upraveno do podoby, kterou známe dnes.

Za těch několik let prošel tutoriál mnoho úpravami. Hodně tomu pomohl přechod na novou sphéru, kdy se tutoriál musel systémově dosti upravit. Řešily se problémy s quest systémem, spawnem npc a mnoho dalšího. Dá se říci, že celá kostra tutoriálu vypadá pořád stejně.

Včera, dnes a zítra

Poslední dobou se o tutoriál stará pokaždé někdo jiný. Před půl rokem se o něj staral Tristan, po jeho odchodu zde byl nástin, že kasu bude držet Memory, ale z toho nějak sešlo. Nakonec tutoriál spadl do klína Aeneasovi, jako tomu bylo dříve. Dodnes se o tutoriál snaží starat. Doufám, že mu to vydrží.

"Horká novinka"

Začátkem března byl upraven quest systém. Tuto renovaci má na svědomí zesnulý GM Tristan, který v této věci udělal mnoho práce. Myslím, že za odvedenou práci pro tutoriál si každý GM zaslouží obdiv a úctu. Přeci jenom je to jedna z nejdůležitějších součástí našeho shardu.

Nový quest systém má stejnou podobu jako systém ve světě. Souhrn všech questů si můžete prostudovat na patřičné stránce Odkaz

tutorial

Trocha kritiky

Nebyl bych to já, abych si nenašel pár chyb, které jsou celkem zásadní. Co poklady? Poklad v tutoriále se mi silně nelíbí. Včera jsem měl tu čest jeden otevřít. Na konci dungeonu leží truhla, a v ní na tutoriálové poměry velice bohatý poklad. Mimo kompletu, který je na obrázku níže, se v truhle objevilo 27 000 zlatých, nějaký skill booky na mageru a blacksmith. Otázka zní... není to přehnané na tutoriál? Ani ve světe nenajdete takto bohatý poklad.

tutorial1

Co skill alchemy? V celém tutorále nemáte šanci si dobře vytrénovat skill alchemy. Jako jediný... Přijde mi, že je to celkem škoda, když na poli rostou stovky bylinek. Jako jediný výrobní skill ho musíte trénovat růčo fůčo bez pomoci questu.

Odtahový systém NPC? Bojovník Krudd zadává questy na zabíjení NPC. Těžká monstra, jako je například Ice Elemental nebo Earth Elemental lze lehce přechytračit a splnit tak quest. Chtělo by to úpravu.

Přeplácanost bannerů? Myslím, že po celém tutoriále je až moc tabulek, bannerů a vývesek. Doslova na každém kroku narazíte na nějakou tu tabulku o úpravě quest systému. Dále není moc vkusná reklama na Krondor. Toto je tutoriál...

Příští vydání se mrkneme na to, jak rychle jsme schopní udělat tutoriál. Obětuju několik hodin a změříme čas. *usmál se*[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Walmar IV. | Počet komentářů: 123 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist