Zemský Trubač
  Dnešní datum: 27. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Vyčerpávající rozhovor se Seerem Riamem
Vydáno dne 03. 04. 2011 (1817 přečtení)

Podařilo se nám odchytit jednu z nejaktivnějších postav z RT a vyzpovídat ho pro Vás. Z původně stručného rozhovoru se stal vyčerpávající článek, který Vám po jeho přečtení přiblíží pohled na svět očima Seera Riama. Jménem naší redakce mockrát děkujeme za rozhovor.Nejprve bych se Tě rád zeptal, jak jsi se vlastně dostal k tomu dělat Seera?

Na tuto otázku jsem kdysi už odpovídal. Tudíž stručně. UO jsem hrál dlouho aktivně jako hráč a hra mi z pozice hráče neměla co nabídnout. Navíc rád vymýšlím různé akce apod., v Dračím doupěti jsem s oblibou dělával pána jeskyně a protože mi Kelevar přirostl k srdci, chtěl jsem se angažovat touto cestou.

Jak dlouho hraješ celkově Ultimu Online (i jako hráč)? Mohl by jsi srovnat dnešní a dřívější hráče na Kelevaru? V čem se hlavně liší?

Ultimu hraji od roku 2002, i když u kamaráda jsem ji viděl a hrál již dříve. Srovnání hráčů tehdejších a dnešních může být dost zavádějící, protože obecně mají lidi ve zvyku vzpomínat na staré časy v dobrém, přestože objektivní srovnání tomu nemusí odpovídat. Ale určitě si hráči více vážili hry jako takové a svého jména. Jednak to je dáno tím, že tehdy nebyla jiná možnost hrát online hru než UO, nebyl jiný český shard než Kelevar a terpve následně vznikl na dlouhou dobu jediný konkurent. Další, třetí konkurent, se tuším objevil až v polovině roku 2003.

Co Tě v poslední době nejvíce zaměstnává?

Zaměstnavá, no zaměstnavatel :). Jinak obecně řečeno - práce, rodina, bydlení. Pokud se intenzivněji dostanu k UO, tak až kolem deváté hodiny večer a vše je na úkor spánku. Přes den stihnu vyřídit pár maličkostí.

Pokud mám správné informace, tak máš společně s GM Memorym na starost Nekromanty. Proč zrovna je? Dokážeš si představit, že by jsi měl na starost například Order?

Ohledně frakcí nic nerozlišuji. Každá má své kouzlo a svůj potenciál. Horší už je, že se pracuje s obrovskou masou lidí a názorů, mnohdy protichůdných, jsou tu rovněž paladinové a neutrálové a je nutné změť nějak organizovaně zapojit do děje. Jinak Temný Kult mám ve správě s Memorym asi proto, že jsem ho víceméně za hráčskou postavu spravoval již od jeho založení. Co se týče děje obecně, má TK asi největší potenciál, avšak za současného stavu pro hráče jako takové asi nulové cíle, nemá moc co nabídnout.

Nemohl jsem si nevšimnout, jak se usilovně snažíš zapojit neutrální lid do děje co se RP týče. Čeho přesně by jsi tímto chtěl dosáhnout? Myslíš si, že jsou neutrálové na Kelevaru schopni hýbat dějem?

Je nutné si především uvědomit, že ve hře, v politice i v životě jako takovém, jsou vždy nějaké cíle a názory. Prakticky se dá říct, že co člověk, to názor a proto tyto názory musí být abstrahovány do nějaké obecnější roviny. V politice jsou to politické strany, na Kelevaru jsou to Řád, Chaos, Paladinové a Temný Kult. Není tedy možné pracovat s neutrálními guildami samostatně, natož s neutrály jako jedinci, nemluvě o tom, že každá guilda by musela mít svoji vlastní ideologii či program, za který by bojovala. To zapojení neutrálů musí být přes výše uvedené herní skupiny. Stejně tak volič si musí vybrat nějakého kandidáta nebo nevolit nikoho. V každém případě za svoji volbu/nevolbu nese odpovědnost. Nevidím důvod stávající 4 skupiny nějak množit, neboť už se 4 skupinami je obtížné pracovat, přičemž tyto 4 skupiny prakticky představují základní skupiny přesvědčení známé například v AD&D nebo DrD. Navíc další množení by podle mě nepřineslo nic nového, jen by se tu vyskytnul druhý Řád, druzí paladinové apod. To je prostě zbytečné, rovnou mohou být všichni v jedné skupině. Neutrálové jsou schopni hýbat dějem určitě. Jen této možnosti mockrát nevyužili, přestože mohli a nejsou proaktivní. Když by se například nějaká silná guilda postavila na stranu jedné z herních skupin, například O, tak už by to byl pro CH alarmující stav a CH by musel podniknout určité kroky. Co si však budeme nalhávat, veškerá podpora či souboj herní skupin ve hře se omezuje na 3 roviny: PVP, majetek a schopnost v nějaké akci bez PVP jako první něco najít. Ať hráči chtějí nebo ne, pokud budou frakce o něco soupeřit, PVP bude vždy hrát dominantní roli, proto systém musí tomuto vyhovovat a do PVP zatáhnou jen toho, kdo o to stojí. To měl řešit systém následovníků, který je zatím v nedohlednu. Současný technický problém totiž spočívá v tom, že ona mocná guilda nebo město by třeba rádi podpořili O, jenže musí myslet na své nováčky nebo slabší obyvatele města, kteří boj nechtějí. Toto právě hráče dosti omezuje. Není problém technicky toto řešit tím, že by se konkrétní pomocníci nechali naverbovat do měst pod správou dané skupiny: Vesper, Trinsic, Wind, nově tu bude Britain a už takto funguje Serpent’s Hold, který je takovým pokusným experimentem. Někde jsou už dokonce volná místa pro domy, v dalších se toto plánuje. Málokdo chce ale v rámci pokroku opouštět svá města, do kterých investovali mnoho času a majetku. Stručně řečeno, chci dosáhnout toho, aby tu ty možnosti zapojit se byly bez různých bariér, které tu nyní jsou. Konkrétní angažovanost je na neutrálech a frakcích, v tomhle RT nemůže neutrálům výrazněji pomoci. RT může jen připravovat určité konfliktní situace pro herní skupiny a tímto postavit neutrály před volbu, kterou ze skupin podpoří a jak. Bohužel, když jsem v obecné na toto téma založil diskuzi, všechno se zvrtlo v debatu o tom, kdo má jaký bonus, debatu o ctnostech apod.

Chystá RT nějakou velkou novinku v blízké době? Mohl by jsi alespoň nastínit, čeho by se případně taková novinka měla týkat?

Velkou novinku? Z technických věcí a úprav itemů je to výrazná redukce všech bonusů/ressistů a to ve všech rovinách. Konkrétněji nechci hovořit, protože nevím, co kdy bude na pořadu dne. Jinak po dlouhé době se konečně začne pracovat s jednotlivými městy viz. právě Serpent’s Hold, Brit, Minoc apod. Doufám tedy, že se mi po dlouhých letech podaří nějak prosadit i nějakou bitvu.

Na závěr Tě poprosím, abys k níže uvedým pojmům napsal stručnou charakteristiku podle tvého osobního názoru:

Chaos... ...tolernace, nadšení, vášeň – Ch jako každá kladná strana vychází ze ctností, které jsou přirozené pro každého. Ch vyznává svobodu jedince, kouzlo okamžiku, emoce, vášeň, volbu na základě obliby a současně je schopen respektovat volbu jiných. Reálný projev ve hře by pak měl zejména spočívat zejména ve formě správy území, kdy území pod správou Chaosu je členěno na městské státečky, kde jsou pravidelně konány volby na starostu. Tudíž až Chaos v budoucnu získá do své správy nějaké další město krom Vesperu, určitě by se neutrál měl začít ptát, kdy budou volby, kdo může kandidovat a kdo může volit.

Prodej za reálné peníze... ...no, co s tím… prodávat se bude vždy, buď s rizikem mimo admina nebo přes admina s tím, že kupující i prodávající mají jistotu, že je druhá strana neokrade a jako výhoda získá sdružení pro Kelevar nějaký ten peníz pro chod shardu. Ačkoli nemám rád prodej za real, zákaz nic neřeší.

Order... ...disciplína, logika, etika – O je opakem CH, vše je posuzováno na základě bedlivého uvažování, podle předem daných pravidel. Služebný postup je dán principem jmenování těch lidí, kteří jsou řádně proškoleni. V praxi to znamená, že města pod správou O budou mít za starosty nejstarší a nejzkušenější členy O, kteří musí být léty ověřeni, musí mít kvalifikaci (absolvování akademie řádu). Nejsou respektovány žádný výstřelky způsobené emocemi apod. Volba nebo hlasování nepřipadá v úvahu, rozhodují nadřízení a ty ctí nejen členové O, ale i jejich příznivci.

Ufňukanci na fóru... ...jednoduše řečeno, nemůžeme být všude a nemůžeme vše důkladně prošetřit, třebaže někomu zmizela bedna s itemy za 2 miliony. Na tohle téma nemá smysl se nějak více rozepisovat. Samozřejmě je více druhů ufňukanců.

TK... ...moje představa se trochu liší od reálného stavu, TK měl být podle mé představy taktéž regulérní frakcí, která nezabíjí prosté neutrály, ale likviduje zejména své politické odpůrce. I TK je v takovémto případě svázán minimem nějakých pravidel, tyto pravidla jsou silou vymáhána. TK pokřivuje ctnosti a jejich učení využívá pro svůj prospěch, pro pár vyvolených jedinců, nikoli pro blaho všech. Krédem TK jsou pak zejména temné rituály, ovládání živých i mrtvých, což je v zásadním rozporu se ctnosti a přirozeným řádem světa, což je důvod, proč ostatní strany těžko mohou činy TK tolerovat.

RT tým... ...je to náročný, je nás moc a jediná komunikace je přes maily, protože není jiná možnost. Chce to skriptery :).

Lea... ...spamuje v tlachárně, viděl jsem ji 2x, to je tak vše.[Akt. známka: 4,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Patrick O'Reilly | Počet komentářů: 66 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1312 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1277 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7849

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist