Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Sir Valerius je mrtev - dámy plačte, pánové truchlete…
Vydáno dne 01. 03. 2011 (1773 přečtení)

Je to již tolik let, že si jen málokdo dokáže vzpomenout, jak začal příběh Sira Valeria, velkého muže, který se v Zemi kelevarské zasloužil o mnoho vyhraných bitev.
O jeho spravedlnosti, odvaze a poctivosti si lidé vyprávěli příběhy i v dalekých městech, jeho meč okusil krev tolika nepřátel, že by se o tom dalo sepsat dalších sto článků, nám však snad k drobnému shrnutí postačí pouze jeden.

Kde začal život Valeriův, se mi bohužel zjistit nepodařilo, ptala jsem se paladinů, pátrala v královské knihovně, žádná kniha mému bádání však nepomohla. O jeho životě můžeme tedy říct, že již před dávnými časy svoje bytí zasvětil pomoci králi Richardovi, ve kterém nalezl věrného přítele.
Velké úsilí vynaložil na boj proti zlu, to právě on cvičil Paladiny, byl s nimi od jejich pečlivého výběru až do samotných bitev. S důvěrou krále velel kelevarským vojskům, byl to nejenom ctnostný šlechtic, ale i jeden z nejodvážnějších a nejspravedlivějších mužů Kelevaru.

Valerius


Čas plynul jako voda, neúprosně a bez ustání, každý příběh však jednou končí a jak říkal již slavný Démokritos: „Odvaha je počátkem činu, osud je však pánem konců.“

I Sir Valerius musel jednoho dne ukončit svou pouť životem a asi není náhodou, že to bylo právě v hrdinném boji. Zrovna velel dalšímu útoku proti Tsuranům, kteří sužovali ještě pár koutů Země. Ve svých rukách pevně přidržoval uzdu a neohroženě cválal na svém věrném koni první linií. Zničehonic byl jejich útok ovšem překvapen nejen početným vojskem Tsuranů, nýbrž i několika bojovníky Lorda Sciona- velmistra černé magie. Tito bojovníci zla i přes svůj malý počet zmátli útok vyslanců království a snad právě kvůli dobré organizaci, silným kouzlům temné magie nebo jen odhodlání narušit cokoli, co by mohlo pomoci království, padl pod jejich rukou nejeden statečný bojovník. V jeden slabý moment se jeden z Nekromantů- Cenk odpojil a dohnal Sira Valeria.

Po urputném boji se povedlo Cenkovi srazit Sira Valeria z koně a smrtelně ho zranit, ten byl ihned převezen k léčiteli Fairfaxovi, který je proslulý v uzdravování mnohých zranění pomocí silných lektvarů, zde však ani jeho dovednosti nestačily a Sir Valerius, ač bojoval se svými zraněními velmi dlouhou dobu, zemřel dvě hodiny po poledni devátý den druhého měsíce.
Celé království bylo touto zprávou velmi zarmouceno, na všech místech Země kelevarské byly rozvěšeny černé prapory, které připomínají člověka, jenž byl svou odvahou a odhodlaností příkladem a vzorem pro nejednoho muže. Kdo by chtěl položit květiny na jeho hrob, může tak učinit na britainském hřbitově.

Nechť tedy odpočívá v pokoji velký muž, generál, přítel krále, ochránce ctností a království a nechť jsou jeho činy příkladem i pro generace, které přijdou po něm.

Valerius smrt
[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: mariane | Počet komentářů: 202 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist