Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Nové přírustky v RT
Vydáno dne 01. 12. 2010 (1731 přečtení)

Dobrý den. Dnes jsem si pro Vás připravil několik informací o nových členech realizačního týmu. První nový Consuelor je Riam. Druhé okénko vyplňuje Consuelor Tristan. Oba noví členové RT týmu se budou snažit z plných sil pracovat na plné obrátky. Jak uvidíte v následujících rozhovorech, tak se oba do práce vrhají s vervou a nadšením.

Za redakci Zemského Trubače přeji novým členům hodně trpělivosti při práci, hodně kvalitních projektů a málo potrestaných hráčů při AFK kontrolách.

Jako první se dozvíte několik informaci o Tristanovi. Doufám, že jeho projekty, které připravuje, budou velkým přínosem pro celý shard.

Tristan odpovídá

1) Než začneme, tak bych Vás poprosil, aby jste se nám maličko představil.

Jsem Tristan, bývalý poradce v Tutoriale, který se před půl rokem rozhodl přejít od poradcování zase trochu dále a pomoct Kelevaru prací v realizačním týmu.

2) Kde jste se naučil příkazy pro obsluhu RT postavy? Na vlastní Sphere?

Když jsem se dozvěděl, že pojedu na Koncil, tak jsem si samozřejmě nějaké základy na své sphere vyzkoušel, ale opravdu ovládat a využívat různé funkce a mechanismy jsem se naučil až na RT postavě.

3) Jaké máte plány v RT?

V podstatě je to zmíněno o otázku níže. Co nejvíce pomoct Aeneasovi s úpravami v Turoriale a i ve světě zařídit kvalitní zázemí pro nově příchozí, to byl primární důvod, proč jsem se v březnu přihlásil do RT. A pak další věci, jako udržování aktuálnosti webu a aktuálně provádím dořešení všech starých návrhů, aby patřičná sekce na fóru nebyla plná neaktuálních audítek. V budoucnu bych rád obnovil pořádání různých "alternativních" turnajů, které by lidem hru ozvláštnily a netočily by se jen kolem soubojů. Po Novém roce mám v plánu menší sérii turnajů, opět svým systémem zaměřenou nejen na zkušené hráče, ale i na nováčky, ale to je jen takový nástin, uvidíte za pár měsíců.

4) Dosud jsme o vás moc neslyšeli. Občas vás vídáme na turnajích. Čím to je? Pracujete na něčem velkém?

No neslyšeli... De facto nemáte odkud, na fórum chodím jen kvůli správě Návrhů a přečíst si, jestli někdo neposlal nějaký zajímavý podnět do sekce o webu a přímo ve hře na mě spíše hráči narazí při dlouhých večerech, když mezi nějakou prací zajdu mezi lidi optat se, jak se daří, popřípadě co je aktuálně trápí a tak podobně, jinak je moje práce převážně mimo samotnou hru. Jak jsem už zmínil - primárně spravuji sekci návrhů, dělám aktualizace a rozšíření webu, vymýšlel jsem quest systém pro Tutorial a pár drobnějších věcí jako úpravy na hřbitově v Nujel'mu atp.

5) Jak si představujete počeštění dialogů ve hře? Bude to náročné?

Je to jen pár tisíc řádků kódu, nic víc, nic míň. Navíc si na to přibírám pár posil z řad hráčů, aby celý překlad nebyl jen z mého subjektivního pohledu. Náročné to bude i nebude. Něco přeložit z angličtiny není problém, problém ale je přeložit to tak, aby to dávalo smysl pro hru a sedělo do naší tématiky.

6) Kolik času denně trávíte online?

Některé dny, když něco zkouším a ověřuji si info, které upravuji na webu, tak jsem ve hře celé odpoledne a večer, ale někdy se zase během dne nepřipojím. Je to různé podle toho, co provádím do školy, nebo třeba jestli něco dělám na webu, a ověřuji správnost ve hře.

7) Mohl byste říct nějakou zajímavost, která se vám přihodila v RT?

No třeba onehdy jsem aktualizoval seznam guild a měst a tak nějak jsem nevěděl, že při editaci informací se odešle na mail přiřazený k údaji zpráva o úpravách, což zapříčinilo zmatek a paniku mezi některými starosty, kteří potom kontaktovali Diablonegra, který nevěděl o tom, co jsem prováděl, což ten zmatek ještě podpořilo a celkově to byla dost neveselá situace.

8) Chce vzkázat něco čtenářům?

Ať nezlobí, nehádají se na fóru a užívají si hru. To je největší odměnou pro členy RT a motivací k další práci.

9) Tímto děkuji za Váš čas i rozhovor.

Tož já taky, maj sa a ať se Ti daří v redakci...

topinka

Riam odpovídá

1) Nejprve bych vás poprosil, abyste se nám trochu představil.

Představit sebe? To je složité. Lidé mě mohou ve hře i mimo ni poznat jako člena RT pod jménem Riam. Na Kelevaru jsem v pozici hráče aktivně (s drobnými přestávkami) působil od jara 2002 až do letošního podzimu, kdy jsem se účastnil tzv. koncilu a byl přijat do RT.

2) Určitě jste dlouho hrál na Kelevaru. Určitě jste zažil mnoho krásných i špatných chvil. V prvé řadě by mě zajímalo, proč jste se rozhodl vstoupit do RT.

Odpověď je snadná. Hra mi v pozici hráče neměla co nabídnout. Dosáhl jsem jako hráč prakticky všeho a protože mi Kelevar přirostl k srdci a mám rád tento žánr her, byl můj vstup do RT logickým krokem.

3) Veřejné mínění si myslí, že se od vás mnohé očekává. V jakém směru si myslíte, že právě Vy budete ten pravý přínos pro Shard.

Očekávání pochopitelně zavazuje. Ale už i já jsem si uvědomil, že jsem jen kapka v moři, že nemohu stíhat všechno, navíc bych potřeboval na své nápady k dispozici partu skriptařů . Hodnotit sám sebe ve smyslu, jestli jsem přínosem, je v tuto chvíli asi předčasné, ale kdybych v to do budoucna nedoufal, tak bych se na tuto cestu nevydal.

4) Máte v plánu nějaké velké projekty?

Velkých projektů by bylo, jen to realizovat. Teprve v RT si však člověk uvědomí, že za každou drobnou úpravou se skrývají hodiny drobné mravenčí práce. Že nápad přijde rychle, ale jeho realizace je mnohdy zdlouhavá.

Momentálně jsem pracoval na úpravách kouzla ToD a připravil kouzlo, které nahradí problémové halucinace. Současně jsem provedl revizi všech současných kouzel, kde jsem se do hry snažil vnést některé nové prvky a hlavně pestrost, ale zda a kdy by se mohly tyto návrhy projevit ve hře nevím.

Asi tím největším projektem ale bude systém následovníků frakcí nedávno diskutovaný na fóru, kde by se měla konečně naplnit jednak myšlenka frakce jako ideového uskupení usilujícího o přízeň neutrální obyvatel země, dále by se nabídla možnost PvP mezi modrými hráči a tím se popularizovalo hraní za "modrou - dobrou stranu" a další drobné výhody.

Jako koníček jsem také začal vypomáhat kolegovi Memorymu v řízení Temného Kultu, kde bych se chtěl zabývat spíše všedním, každodenním životem tohoto uskupení s důrazem na RP kontakt TK vůči RT i vůči hernímu ději.

Další velká porce na mě spadla nedávno, když jsme se s Perseem dohodli, že bych se postupem času mohl stát scénáristou hlavního děje a pomáhal mu opět hlavně v každodenním kontaktu mezi herními NPC a frakcemi či hráči obecně, tj. pomoci vytvářet jakési herní prostředí a dodávat hře atmosféru, neboť nyní v RT nebyli lidé, kteří by se tomuto věnovali a herní děj postupem času upadal a stal se pro hráče nesrozumitelný a zkostnatělý. Tento okruh činností jsem si záměrně nechal na konec, protože je to okruh činnosti, kterému bych se chtěl v budoucnu nejvíce věnovat.

5) Jak se díváte z pohledu RT na stav shardu?

Tato otázka se velice těžko hodnotí. Nikdo v RT si nemaluje, že situace je růžová, co se počtu hráčů týče. Taktéž celý RT chce spousty změn, ale vše nepostupuje tak rychle, jak bychom chtěli. Každopádně se nyní bude kupovat nový server, tudíž bude brzy k dispozici kompletní technické zázemí, elánu mají členové RT stále dost, ale je to i o lidech, aby si chtěli hlavně zahrát a ne pořád jen kalkulovat co je dobře, co je špatně apod. Při mnoha hodnoceních totiž hráči vycházejí z velice úzce vymezeného pohledu.

S ohledem na nedávné události jsem ale s velkým zděšením zjistil, že byla vypuzena sorta lidí, kteří měli zálibu v RP, ve hře jako takové, což mě mrzí. Stejně tak mě mrzí sobectví hráčů, kteří veškeré změny nebo svoje návrhy směřují výhradně pro svoji potřebu a nemyslí na to, že jiné hráče baví ve hře naprosto odlišné činnosti.

Pořád je tu ale dost hráčů, pro které má smysl něco dělat a když se bude dařit, možná to k té stovce zase zvedneme.

6) Když jste poznal zákulisí celého Kelevaru, tak jaký z toho máte dojem?

Zákeřná otázka. Jedním slovem komplikovanost celého fungování RT, všechny zajišťovací mechanismy, postupy apod., ale po posledních událostech se není čemu divit. Některé věci mě mile překvapily, u některých mi zůstával rozum stát. Občas je zajímavé sledovat, jak to vypadá, když se má deset lidí na něčem shodnout

7) Zůčastnil jste se podzimního koncilu?

Koncilu jsem se zúčastnil v roli střízlivého řidiče .Jedlo se, pilo se, probírali se návrhy hráčů, rozdělili úkoly jednotlivým členům RT, diskutovalo se, hádalo se. Největší smysl koncilu asi spočívá v tom, že pokud s někým pokecáte u piva, byť každý s odlišnou představou, daleko lépe se pak v týmu spolupracuje a vyjdete si daleko více vstříc. Možná by se v parlamentu mohly taky pořádat nějaké pivní seance.

8) Můžete čtenářům prosím na závěr prozradit nějakou perličku z vašeho působení v RT?

Žádnou perličku prozatím bohužel, možná bohudík, nemám. Bude to nejspíše tím, že jsem ve hře jako takové zatím nic velkolepého nedělal. Kdo nic nedělá, nic nepokazí, tudíž všechno přijde až něco pokazím. To mě to dají hráči určitě pěkně sežrat

riam


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Walmar IV. | Počet komentářů: 62 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist