Zemský Trubač
  Dnešní datum: 24. 05. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

téma * Guildy se představují - Fianna
Vydáno dne 01. 07. 2010 (2519 přečtení)

Fianna, slovy Nagasiho !

Guildstone
Milí čtenáři,
po delší odmlce se k Vám vracím s novým dílem cyklu „Guildy se představují“. Jak již nadpis napovídá, bude se jednat o guildu, která má název Fianna. Tento díl jsem si pro Vás nepřipravil já, ale rovnou guildmaster Fianny – Nagasi. Vychutnejte si tedy Nagasiho pojetí na jeho guildu.

Nejdříve bych čtenářům ve stručnosti přiblížil, co vlastně byla Fianna a odkud se vzal tento název.
"Fianna byla elitní skupina lovců a bojovníků, kteří žili, bojovali a lovili v divočině irského ostrova (Hybernia) okolo roku 300 nl. Hlavní úlohou Fianny bylo udržovat pořádek v Irsku, chránit ho před vpády Vikingů a ochraňovat krále (The High King of Tara)."


Motto Fianny:
"Pravda v našich srdcích, Síla v našich pažích, Shoda v naší řeči!"

Začal bych trochou historie a představil Vám Fiannu z tohoto pohledu. Zde mi dovolte citovat Dejrona. (jednoho ze zakladatelů)

Zápisky Dejrona z roku dávného (1.4.2004)

"Před lety se v zemi Kelevarské objevil Kazo. Mnoho let chodil po zemi osamocen. Ač sám přebýval v chudobě, vždy obdaroval chudé. Tento muž, čestný a chrabrý, který vždy stál na straně slabších a utiskovaných, se rozhodl založit cech, který pojmenoval Fianna. Narážel na obdiv a projevovanou úctu, ale i na pohrdání a výsměch.
Avšak osud si přál, aby nebyl sám. Osud či náhoda svedla cesty Dejrona, Thomaashe a Sumphixe dohromady s Kazem. Bůh byl milosrdný. Spojil dohromady čtyři malé cestičky, v jednu velkou cestu. Už nebude řeky, která by tuto cestu přerušila, nebude ohně, který by jí spálil a tak vznikla Fianna, cech vyznání neutrálního, který spojí lid počestný.
Jsi-li čestný, nemáš se čeho obávat. Jsi-li chudý, můžeš se těšit na setkání s námi. My obdarujeme tebe penězi i ochranou. Jídlem i slovem vlídným. Jsi-li lupič a vrah, modli se k bohu, či ďáblu, abys zhynul dřív, než narazíš na jediný meč společenství Fianna. Protože pak nezemřeš naráz, ale budeš rozčtvrcen postupně od nohou a tvé pozůstatky budou hozeny krkavcům."

Další významný datum je vznik guildy Fianna Order. (1.7. 2005)
Kazo se stal guildmasterem Order části a neutrální guilda si odhlasovala Duncana, který se stal druhým guildmasterem Fianny.
Ač jsem byl v guildě asi 2 měsíce, dostal jsem se hned do rady starších a začal se podílet na chodu guildy.
Někdy v létě roku 2008 jsem se stal oficiálně třetím a zatím posledním guildmastrem já – Nagasi.*Usmál se*

Jak jsem již psal, tak Fianna byla skupina bojovníků a lovců. Stejně je tomu i zde na Kelevaru. Pravidelně vyrážíme za poklady do pevností nebo do hlubokých podzemí, kde čelíme těm nejstrašnějším monstrům, drakům nebo přímo posluhovačům samotného ďábla. Není místa, kde byste nenarazili na naše meče nebo na smečku našich medvědů. *Usmál se*

Medvidci
Medvědi


Každý týden atakujeme přední příčky na nedělních turnajích. Na turnaje v boxu máme specialistu, šampiona "rockyho" Gunnara.

Vlajky
Vlajky


Za zmínku stojí vítězství v turnaji guild v roce 2005, které ovšem pamatuje už asi jen 5 členů současné Fianny.

Socha
Socha


Výhoda Fianny je, že se v ní neplatí žádné poplatky. Guilda je natolik schopná, že si na stráže, bankéře a ostatní věci dokáže sama vydělat již zmíněným chozením do pevností, jeskyní či podzemí.

Teď něco málo k hierarchii našeho cechu.
Rada Starších (Nagasi(GM), Toy Machine, Gunnar, Dagarik, El Cid).
Řídí chod guildy, má hlavní slovo při důležitých rozhodnutích.

Člen (v současné době asi 15 aktivních)
Každý má 1 hlas a podílí se na chodu guildy.

Adept ( momentálně 9 zájemců o členství)
Adeptství je u nás zkušební období, kdy si ostatní členové guildy prověřují schopnosti a chování zájemců o vstup do našeho cechu.
Adeptem je člověk asi 2-3 měsíce, poté se o něm hlasuje na guildovní schůzi a některý ze stávajících členů se za něj musí zaručit.

Speciální funkce v guildě:
Webmaster - Gordraug
Skladníci - Adamek, Mesiah, zmaTEK
Organizátoři výprav do jeskyní - Billy Joe, Dagarik, Ellen, Gunnar
Raději nebudu říkat jméno, ale máme i pokladníka, který má na starost guildovní finance *Usmívá se*

Fianna je členem Kapituly, a z našich řad jistě všichni znáte bývalého tribuna El Cida a současného tribuna Mesiaha.
Oběma bych tu chtěl veřejně poděkovat za práci, kterou odvedli.

Přijímací regule
Ty, jenž chceš být naším bratrem, slyš podmínky přijetí do cechu našeho:
300 slunce východů musel si již v zemi Kelevarské spatřit.
V pěti dovednostech lepší než mistr musíš býti.
Žádný prohřešek, natož pak hanba a nečestnost nesmí být spojena s tvým jménem.
Pokud splníš tyto regule a jeden z našich starších bratrů se za tebe zaručí, pak vstoupíš mezi nás.


Pro přijetí kontaktujte některého člena nebo rovnou pište SEM

Všem čtenářům bych také rád doporučil navštívit náš guildovní web http://www.fianna.cz, kde najdete plno užitečných informací, rad a triků jak si hru zpříjemnit.
Web je zatím stále ve výstavbě, ale budeme rádi, když nám dáte náměty, co zde chcete mít a rádi to doplníme.

K Fianně také patří město Fianna Capitol, které založil 10.8.2003 Kazo.
Nyní je starosta Nagasi. Město je přístupno všem slušným hráčům, kteří zde mohou využít bezplatně služeb bankéře, registr atributů, reward koš, registry of deeds a mnoho dalšího.
Za ty roky, co jsem ve Fianně, se pořád mluvilo o novém městě a jsem rád, že se to konečně povedlo a Fianna má město ve statiku od 16.5 2010.
Zde bych chtěl speciálně poděkovat hráči Brass IV, který ho postavil.

Statik - Fianna
Fianna Capitol


Další prioritou Fianny je její stejnokroj. Je laděn do černo-modrých barev. Černou barvu zastupuje košile s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty a polobotky. Na košili je bledě modrý kabát, který je stažen k tělu černým páskem. V pravé ruce se drží delší bleděmodrá dýka a v levé štít stejné barvy. Dokonalý vzhled dolaďuje kouzelnický klobouk černé barvy.

Stejnokroj
Stejnokroj


Na závěr bych rád poděkoval každému z Fianny. Jsem opravdu šťastný, že mám po boku tyto perfektní lidi, na které se mohu vždy spolehnout. Každý je pro guildu jedinečný a každý umí něco jiného. Když to pak spojíte dohromady je to radost a náramný prožitek hry, kterou nám Ultima nabízí.

Guildmaster Fianny - NagasiTímto bych i já rád za celou Fiannu, poděkoval Nagasimu za jeho dlouholetou práci, kterou pro guildu vykonává i přes všechny nesnáze, které ho za ty léta potkaly.
Guildstone


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Frog | Počet komentářů: 82 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1889 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1498 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1351 hl.)
 
Je mi to jedno (1334 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1284 hl.)
 
Nečtu to tu (1430 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8786

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist