Zemský Trubač
  Dnešní datum: 27. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * "Kauza Kaile"
Vydáno dne 01. 06. 2010 (2090 přečtení)

Milí čtenáři, možná jste začátkem tohoto měsíce zaregistrovali dění okolo Kaile a jejího přidání a následného odebrání z královské černé listiny. Zeptali jsme se Tomase Zlutheho z Orderu, Arkana z Chaosu a samotné Kaile na toto dění.

"Kauza Kaile"

Milí čtenáři, možná jste na začátku měsíce zaregistrovali události, ohledně královského kill listu, které spojovala jediná osoba a to Kaile. V redakci jsme se rozhodli tyto události osvětlit. Zeptáme se zástupců Orderu a Chaosu, co se za touto kauzou skrývá, co se řešilo a jaké jsou výsledky.

Jako prvního se zeptáme Tomase Zlutheho z frakce Order na jeho postoj .
Redaktor: Ahoj. Mohl bych tě poprosit o rozhovor pro Zemského Trubače ohledně "kauzy Kaile" a věcí s tím spojených?
Tomas Zluthi: Ale jo, proč ne.

Redaktor: Mohl by jsi nám prosím v jedné větě objasnit, o co vlastně kráčí?
Tomas Zluthi: Takže jde o Kaile a její neoprávněné odstranění z Černé listiny Paladinů

Redaktor: Jak tato kauza vůbec začala?
Tomas Zluthi: El Cid jednoho dne na královské radě přednesl návrh na přidání Kaile na bl. Na královské radě byl v ten den Keyllor za Chaos, ten řekl, že sám za sebe souhlasí, ale že se musí domluvit s členy Chaosu. Za Order jsem tam byl ja. Já jsem měl v tomto rozhodnutí plnou podporu od členů řádu.

Redaktor: Proč se podle tebe Kaile vlastně dostala na „kill list“? Co spáchala za zločin nebo zločiny?
Tomas Zluthi: Kaile se tam dostala za členství v guildě vrahů a také za spolupráci s nimi.

Redaktor: Myslíš, že okolnosti přijetí Kaile na „kill list“ byli standardní?
Tomas Zluthi: Zajisté proběhlo hlasovaní, ve kterém dostala dva hlasy, což stačí na to, aby se dostala na černou listinu.

Redaktor: Byli nějaké neshody uvnitř Orderu ohledně zařazení Kaile na „kill list“?
Tomas Zluthi: O žádných nevím. Každý, s kým jsem mluvil, stál za mým rozhodnutím.

Redaktor: Kolik královských rad proběhlo na téma Kaile a věcí s ní spjatých?
Tomas Zluthi: Já osobně jsem se zúčastnil jedné této rady. Měli jsme to teď docela náročné na aktivitu.

Redaktor: Jaké byli reakce uvnitř vaší frakce na vyústění této kauzy a závěrečné rozhodnutí odebrat Kaile z černé listiny království?
Tomas Zluthi: Celý Řád byl velice znepokojen počínáním Krále a jeho Paladinů. Kaile byla na černé listině právem. Navíc nám přijde velice divné, že Tribun lidu složí svou funkci a hned se mění jeho rozhodnutí.

Tak takto popsal situaci Tomas Zluthi z Orderu. Nyní se zeptejme Arkana z frakce Chaos na jeho názor, a také na to, jak k této kauze přistupovala frakce Chaos.

Redaktor: Ahoj. Mohl bych tě poprosit o rozhovor pro Zemského Trubače ohledně "kauzy Kaile" a věcí s tím spojených?
Arkan: Ano

Redaktor: Mohl by jsi nám prosím v jedné větě objasnit o co vlastně kráčí?
Arkan: O co kráčí? Na toto by nejlíp dokázali odpovědět přímí aktéři té inkvizice, která se kolem Kaile poslední dobou strhla. Královskou radou byly předloženy důvody jejího umístění na Black List, nad tím rozhodnutím se pozastavovali někteří paladiné a později z toho vyplynuly změny v systému nahlašování hříšníků. Změny se dotkly i hlasování o umístění na black list, kdy už stačí hlas pouze dvou ze tří zastoupených stran. Tímto nám mohou vznikat docela paradoxní situace, kdy jedna frakce s Tribunem může rozhodovat o přátelích či nepřátelích frakce druhé, což jsem třeba já osobně neschvaloval. Ale taky se musím řídit určitými pravidly, takže musím rozhodnutí královské rady ctít, i když vzejde od mého nepřítele.

Redaktor: Jak tato kauza vůbec začala?
Arkan: - Podle toho co jsem se dočetl, tak oficiálně se Kaile stala pronásledovanou, když vstoupila do guildy Elite, která podle Zástupce lidu devastovala království a podporovala Temný kult. A co nakonec zřejmě rozhoupalo to dění, bylo to, že byla Kaile svědkem vraždy jednoho malého zlodějíčka. Vcelku banální záležitost, ale těm, co hledali záminku pro potrestání Kaile, to stačilo. Já bych prvopočátek toho konfliktu hledal spíše v jiném Kailiném deliktu, za který měla skončit na kill listu, ale nestalo se tak. Tím incidentem byl útok na členy Adventurers, kteří jí to nikdy nezapomenuli a chtěli, a stále chtějí, se pomstít. Z toho pak vyplynulo spoustu dalších i nesmyslných obvinění, nejen na Kaile, ale i na pár dalších lidí.

Redaktor: Proč se podle tebe vlastně Kaile dostala na „kill list“? Co spáchala za zločin nebo zločiny?
Arkan: - Podle mě se tam dostala, protože Black List v jednu dobu přerostl ze systému pro trestání modráků co dělají neplechu ve stroj, na vyřizování osobních sporů. Lidi byli na paladinský black list přidáváni a odmítání spíše na základě osobních sympatií než předložených důkazů. Co spáchala já ani nevím, to by věděl nejlépe Tribun, který mi to ale neřekl. Údajně její členství v Elite hrubě ohrožovalo království. Bohužel jediným důkazem jejího členství v době odsouzení byly nějaké rozhovory mezi El Cidem a někým. Herní důkazy nebyly (i když sama Kaile chodila se zkratkou guildy vrahů) nebo o nich nevím. Kaile možná na tom BL skončit měla, ale za něco jiného. Tohle odsouzení působilo už moc lacině.

Redaktor: Myslíš, že okolnosti přijetí Kaile na „kill list“ byli standardní?
Arkan: - Vzhledem k ostatním případům asi ano. Myslím, že jedinou novotou u ní bylo, že jako první byla odhlasována systémem, kdy stačily pouze dva hlasy ze tří. Ten zlom tam myslím začal, když se proti jejímu přidaní ohradili někteří paladinové. Kaile jako ochránkyně ctností byla u Krále asi více vážená, a proto zřejmě své paladiny pověřil tím, aby její případ prozkoumali. Pravé důvody jak Kaile ohrožovala království, je třeba hledat u Tribuna.

Redaktor: Byli nějaké neshody uvnitř Chaosu ohledně zařazení Kaile na „kill list“?
Arkan: - Docela hodně se o tom diskutovalo. Neshody byly, ale maximálně o tom, jestli některá obvinění jsou pravdivá, a pak o tom, že musíme respektovat rozhodnutí Královské rady i když bylo provedeno vlastně našimi nepřáteli. Někdy zaznívaly názory, že se tam ocitla hlavně proto, že otevřeně podporovala Chaos a byla trnem v oku Orderu.

Redaktor: Kolik královských rad proběhlo na téma Kaile a věci s ní spjatých?
Arkan:- Tohle nemůžu s určitostí říct, ale řekl bych, že na jedné byla odsouzena a poté byla svolána paladiny schůze, na které bylo oznámeno její vyjmutí z Black Listu a jeho důvody. Takže asi dvě. Jedna schůzka se ještě týkala změn v přidávání hříšníků na black list. Jestli popudem k tomuto byl Kailin případ, ví jen Královi zástupci.

Redaktor: Jaké byli reakce uvnitř vaší frakce na vyústění této kauzy a závěrečné rozhodnutí odebrat kaile z černé listiny království?
Arkan: Toto nikdo, pokud vím, nijak zvlášť nekomentoval.

Tak to by byl názor Arkana a frakce Chaos. Poslední věc, která nám chybí, je zeptat se samotné Kaile, co říká na to, co se kolem ní dělo.

Redaktor: Ahoj. Mohl bych tě poprosit o rozhovor pro Zemského Trubače ohledně událostí, které se semlely kolem tebe a prosazování tvé osoby na černou listinu království?
Kaile: Ano

Redaktor: Jak vůbec vše co se kolem tebe dělo začalo?
Kaile: Bylam od zalozeni w guilde illusions, bylam za ni i na turnaji guild i przezto, ze nic z tymi pk z guildy niemialam, na pvp zesmy sie normalnie zabijeli. Potem guilda byla spojena z nemesis, ale ex-nemesisaci z niej odeszli, takze bylismy tam defacto sami z illusions. Ja tam zostawalam koli bonusom z systemu guild a walce z ordery, bo niemozem isc do chaosu. A wtedy sie zaczelo (zrazu..), ze niejak pomagam nekromantum czy co, totalni blbost. a jeszcze mnie udawal czlowiek, asi Peco, co sam by mial byc na tom kill listu na 1 miste. system kill listu paladinu funguje spatne, gdy tribun lidu spolu z ordermi dokaze przesadzic czlowieka na killist, aniz by o tom cokolwiek wiedzieli paladini. No a tak to zaczalo, i gdy pod natlakem (chaosu, nie paladinu) z tej guildy dawno odeszlam potem byla situace z jednim modrakem a arkanem, ze ten modrak ukradl arkanowi korgarku a ten sie z nim slusne bawil, tak tomu modrakowi zrusilam port, no a zas bylo za zabijimmodraky

Překlad
Od založení sem byla v guildě Illusions, byla za ni na turnaji guild i přesto, že sem s nimi nic neměla, na pvp jsme se normálně zabíjeli. Potom se guilda spojila s guildou Nemesis, ale ex-nemesisaci odešli, takže jsme tam de facto zůstali jen my z Illusions. Já tam zůstávala kvůli bonusům ze systému guild a válce s ordery, protože nemůžu jít do chaosu. A tak to všechno začalo. Prý že nějak pomáhám nekromantům, což je blbost. A ještě k tomu mě asi udal hráč Peco, který sám by měl být na prvním místě v kill listu. Systém kill listu paladinů funguje špatně, jelikož Tribun lidu spolu s Ordery dokáže prosadit člověka na kill list, aniž by o tom cokoliv věděli paladini. No a tak to začalo, ikdyž pod nátlakem (chaosu, ne paladinů) sem z té guildy dávno odešla. Potom tu byla situace, kdy jeden modrák ukradl Arkanovi korrgarku, tak tomu modrákovi zruším port, no a zase prý že zabíjím modráky.

Redaktor: Jak si zareagovala, když si zjistila, že si se ocitla na „kill listu“?
Kaile: Asi tak nijak, glownie sie niechcialam wykupowac, bo to by znamenalo ze 'zjednawam' niejaku naprawu, rownasie potwierdzam to, ze mieli tam mnie za co dac. Dla mnie to nic niemienilo, ja na starej sphere bylam obwykle dobrowolnie seda, ale na nowej sie to tak nieda. Par modraku-dobraku, zaczalo mi bugowac skilly tak, ze domnie zautocilo a potem sie szlo zabic, a tak nieustale mialam -10k karmy albo killy, aniz bym kogokolwiek zabila. Nawic z seda karma i za zabiti w obrane jest kill, taki czlowiek, jest proste totalnie bezmocny, a tak to dal nieszlo. Glownie dal nieszlo, aby czlowiek z blacklistu, chodzil kamkolwiek z chaosaky, nie kazdy totez musial wiedziec, jak to sie stalo ze 'kaile jest na BL' a mogliby obwiniowac, ze 'chaos paktuje z MS'

Překlad
Asi takhle, hlavně jsem se nechtěla vykupovat, protože by to znamenalo, že „sjednávám“ nějakou nápravu, nebo že potvrzuji, že mě tam měli za co dát. Podle mě to nic nemění, já na staré spheře byla obvykle dobrovolně šedá, ale na nové se to tak nedá. Pár modráků – dobráků mi začalo bugovat skilly tak, že na mě zaútočili a potom šlo zabít a neustále sem měla -10k karmy, nebo killy, aniž bych někoho zabila. Navíc při šedé karmě je i zabití v obraně bráno za kill, takový člověk je pak úplně bezmocný a tak to dál nešlo. Hlavně nešlo, aby člověk z black listu kamkoliv chodil s Chaosáky, ne každý totiž může vědět, jak se stalo, že se Kaile ocitla na BL a mohli by pak obviňovat Chaos, že se paktuje s MS

Redaktor: Změnila jsi nějakým způsobem chování, když si se dostala na „Kill list“?
Kaile: Nie niezmienila. Akorat nazbiralam dosc zbytecznych killu a stalo mnie to straszny prachy to nieustale obepisowac. A tez chcialam ukazac ostatnim co jest nimi milowany tribun zac, jak jest niestrany a niema sympatii do zadnej z frakci.

Překlad
Ne, nezměnila. Akorát sem nabírala dost zbytečných killů a stálo mě velké peníze to neustále odepisovat. A taky chtěla ukázat ostatním, co je jejich milovaný Tribun zač, jak je nestranný a nemá sympatie k žádné z frakcí.

Redaktor: Jsi ráda, že už je celá věc vyřešená, že už máš klid a nemusíš to dál řešit?
Kaile: Najwiecej jestem rada za to, ze elcid rezignowal z funkce. Ale 'klid' niemam, bo orderi raczej aby to moje utoceni na nie brali normalne, a tez mnie zabijeli, tak raczej foti, breci, czekaja na niejakie dokazy apod, jedynie aby mnie dostali spet na kill list. kill list niefunguje jak ma, najwieksze, skuteczne swinie, akorat kill listem wygrozuja ostatnim :)

Překlad
Nejvíce jsem ráda zato, že El Cid rezignoval na post Tribuna. Ale „klid“ nemám, jelikož Ordeři raději než by moje útočení na ně brali normálně, a taky mě zabíjeli, tak raději fotí, brečí a čekají na nějaké důkazy apod., jedině aby mě dostali zpět na kill list. Kill list nefunguje jak má, protože ty největší svině akorát vyhrožují kill listem ostatním 

Závěrem bych chtěl poděkovat korektorovi našich novin Owenovi za přeložení rohovoru s Kaile.
Omlouvám se za přídadné chyby v překladu, ale lépe to nešlo :) Owen



[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Anduriel | Počet komentářů: 462 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1312 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1277 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7849

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist