Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Dovednost Magie
Vydáno dne 05. 03. 2010 (8056 přečtení)

Mnohým využívaná, mnohým neznámá a mnohým zapomenutá dovednost. Tento článek Vám jí seznámí, i tak jak jí neznáte... Magie.

Magie, nejdůležitější dovednost, bez které by na Kelevaru někteří nemohli žít. Pokud tuto dovednost mistrovsky ovládáte, tak se můžete přiučit ještě v temné nebo bílé magii. Pokud i to Vám bude málo, tak je tu třetí magie, která je nazývána „Elementární magii“.
Základní magie má osm kruhů, kde v každém kruhu je 8 kouzel, dohromady tedy je 64 kouzel. Jsou typy kouzel obranná, útočná i vyvolávací. Z obranných se nejčastěji používají kouzla magická zbroj, ochrana, odražení magie a síla, mrštnost nebo požehnání. Toto jsou čtyři nejčastější kouzla z obranných kouzel, naopak z útočných kouzel jsou ze základní magie, používaná nejčastěji magická střela pro zaměření nepřítele, nebo jako záchranu proti uvěznění jak v pavučině, tak i z paralýzy. Dále blesk, paralýza, ohnivý úder a mocné vysátí many. Z posledního a to vyvolávacího typu, se nejčastěji používají přízračné čepele, vyvolání, povolání démona a elementála země. Taktéž se používají v obranných kouzlech, ještě kamenná zeď, která se nepoužívá, tak často.

magie_unor_01

Jak jsem napsal výše, tak existují čtyři druhy magií. První je základní, s kterou jste již seznámeni. Druhá je Temná magie neboli Nekromancie. Jako běžný člověk se Nekromancii dokážete naučit jen pomocí učení od mistra Cypriana, který Vás díky sérii úkolů ověří a naučí šest kouzel, které budete moci čarovat, hned jakmile obdržíte knihu nekromacie. Nachází se ve Windu, městě nekromantů. V knize bude šest kouzel. Vyvolání nemrtvého, máte možnost vybrat si ze seznamu nemrtvých, kteří Vám po dobu pár minut budou sloužit. Dalším kouzlem je velmi silné kouzlo do jeskyně a to oživení mrtvých, kterým si můžete oživit jakoukoli příšeru, kterou zabijete. Základním kouzlem nekromancie je ohnivý šíp, který můžete znát také pod magickou formulí Vas Flam Por. Pomocí možných předmětů, prstenů, elementární magie a dalších věcí, toto kouzlo může být velmi bolestivé. V neposlední řadě existuje kouzlo halucinace, kterým můžete kořisti zamotat hlavu. Dá se proti Halucinacím bránit prstenem z opálu. Poté jsou zde kouzla pouze pro Temný Kult. Temný Kult jsou velmistři temné magie, kterou používají v rozsévání zla. Tyto kouzla jsou přeměna na licha a dotek smrti, který oběti snese smrtící jed, prokletí, zranění a vysátí energie. Taktéž pomocí tohoto kouzla nekromant vysaje obětím životy a posílí ho to.

magie_unor_02

Protějšek temné magie je bílá magie, kterou učí mág Darion ve velkém bludišti na jihozápadě od Britainu. Bílá magie je převážně na obranu a jak se dalo poznat, tak nekromancie je na útok. Stejně tak jak nekromancie, bílá magie nabízí šest kouzel. První kouzlo je světelná aura, která sesilateli na dobu 15 vteřin zvýší obranu, regeneruje zdraví, obnovuje odražení magie a dá imunitu na jed. Dalším kouzlem je zničení nemrtvých, kdežto toto kouzlo funguje jen na nemrtvé a dá se využít na velké zranění například upírů, nebo kostlivců či lichů. Využívá se taktéž v jeskyních Deceit a Upířím podzemí. Třetím kouzlem je obnova, která funguje jen na sesilatele, který díky tomuto kouzlu získá novou energii, uzdravení a vyléčí jakkoli silný jed. Hodně častým kouzlem v jeskyních, podzemích a kobkách je svatý rituál, který oživí mrtvého, jediná místa, kde nejde oživit je Toxikon. Předposledním kouzlem je umlčení, které jakékoli útočné kouzlo od vrahů, lapek a temného kultu přeruší a nemohou po dobu 3 sekund čarovat. Toto kouzlo se používá v bojích proti vrahům. Poslední a vcelku účinné kouzlo do jeskyní a na skupinové boje je dotek anděla, kterým vyléčí rány i jedy lidí okolo sesilatele.

magie_unor_03

Elementárlní magie je poslední magie, která se jde naučit. Jde naučit zároveň s bílou magii či nekromancií. Je to nejnovější magie, proto není tak známá a využívají se z ní pouze některá kouzla. Elementární magie se učí na Ilshenaru v Akademii kouzelníků. Její kouzla jsou tempest, ledový závan, mistrovská odolnost, pyromancer, duše Mondain a potrestání. Nejčastěji se v jeskyních používá Tempest, který když snesete z nebes, tak ve vašem okolí živé či nemrtvé bytostí utržují rány. A dále se používá hodně často v bojích s lidmi taktéž mistrovská odolnost, pyromancer a potrestání. Elementární hůl funguje na nabití, které se dobíjí pomocí pár surovin v Akademii kouzelníků. Více o Elementární magii zde.


Základní magie je sama o sobě hodně důležitá, bez mistrovského ovládání této magie nemůžete započat v učení bílé magie či nekromancie a už vůbec ne elementární magie. Jinými slovy můžete, ale nevykouzlíte z těchto magií ani „Puf“ *Mrkl*
Proto se v poslední části tohoto článku budu zabývat běžným trénováním základní magie. Jde to více formy… Nejlehčí formou je si koupit od ostatních lidí knihu dovednosti magií, která stojí přibližně 30.000 zlatek. V přepočtu na tomu vyloženou námahu se radši vyplatí oběhnout velkoměsta jako je Britain, Skara Brae, Trinsic, Vesper, Serpents Hold,… A naučit se od mágů, kteří se nachází ve svých sídlech. Naučit se od nich můžete pomocí kouzelného slovíčka „train“, kde Vám poví, kolik jim máte donést zlatek a oni Vás naučí. Pokud Vám poví, že jste dostatečně zkušení a že Vám nic jiného nemůže nabídnout, tak je trénování jen na Vás. Trénink spočívá ve vybírání kouzel, která dokážete vyčarovat z Vaší knihy kouzel, podle kruhu kouzel. Nejúčinnější jsou však kouzla 8 úrovně. Trénink je nejlepší provozovat kouzly, které Vám přijdou nejvýhodnější, jak podle bylinek, tak i podle náročností kozel. Taktéž je možnost se trocha přiučit magie, pomocí úkolu, který Vám zadá gargoyle Inforlem ve východní části Britainu, kde Vám zadá zabít 40 gazerů a donést mu 100 černých perlí, 100 mandragory a 100 sirného popelu.

Základních bylinek je osm druhů. Z toho se některé druhy dají získat na polích poblíž různých měst a některé v jeskyních a podzemích. Na polích se dají získat mandragora, ženšen, česnek a rulík. V jeskyních se dají získat černé perle z gazerů, pavučina z pavouků, sirný popel z ohnivých tvorů a krvavý mech z bažinatých tvorů.

magie_unor_04Související články:
Umění Dráteničiny (01.05.2010)
Umění Kovařiny (01.04.2010)
[Akt. známka: 2,74 / Počet hlasů: 19] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Haldir z Cerisu | Počet komentářů: 327 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist