Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Nedělní Turnaj Lady Shiwy a Lorda Siddharttha
Vydáno dne 05. 03. 2010 (1393 přečtení)

Něco málo o nedělním turnaji od redaktora Dextra.

První zmínka o jakémsi nedělním turnaji je z dob velmi starých. Její záznam v kronice zní: „Dne 26.05.2002 se bude konat Nedělní turnaj od 16.00. Porty budou u banky v Brittu a v Delucii. Povozy nechte prosím doma, nebo o ně přijdete.“ Od této doby se v kronice datuje něco pod tímto názvem, avšak zatím nepravidelně. Pár měsíců po té dostávají tyto souboje do názvů svého opatrovníka a začínají se konat pravidelně. Nedělní Turnaj Lady Shiwy a Lorda Siddharttha se opakuje každý týden v neděli od 16-ti hodin. Dne 29.9 2002 se uskutečníl Nedělní turnaj Lady Shiwy a Lorda Siddhartthy na nově zrekonstruovaném turnajovém kolbišti země Kelevarské. Od 12. listopadu 2002 se v kronice turnaj objevuje pod názvem Nedělní turnaj Lady Shiwy a později se z názvu úplně vytratí i Lady Shiwa. Jen na papírech s prastarými pravidly jejich jména stále zůstávají. Od těch dob až do dnes se ve stejnou hodinu i den v týdnů koná tato zábava pro chrabré a odvážné bojovníky. Tato historie je dostupna v kronice Turnajů a tam ji i každý obyčejný smrtelník může nalézt. Uplynulo mnoho let od prvního řinčení zbraní v aréně tomu určené. Vítěze těchto klání poznáte podle praporů, jimiž se mohou chlubit. Dřív snad pocta pro člověka, dnes už všední obyčejný prapor, který uvidíte téměř na každém domu. A v jakých to disciplinách to bojovníci měřili své síly? Jedné se o souboj muže proti muži v aréně dle stanovených pravidel. Druhou disciplínou jest střelba z luku na terč. Není třeba zde mrhat brkem a psát dlouhá pravidla. Samy si jej můžete vyhledat v knihovně a to přímo Zde.


Turnaj1
Domy těch, jenž z hlavou vztyčenou mohli z turnaje odejít

V posledních dobách tyto souboje začínají upadat v zapomnění. Počty lidi čekajících v řadě u arény se snižují. Člověk pozdě přicházející může stát i první na řadě v ukázce svých dovedností. Každý týden dokola opakující se výměna dvojic při soubojích. Už se snad ani nedá hovořit o výměně zkušeností či měření sil. Co rozhoduje o vítězi? Je to snad síla? Nebo bojová dovednost, kterou bojovník ovládá? Znám mnoho z těch lidí. Jejich postavy jsou silné a urostlé, zbroj pozvednou lehce a se zbraní mávají jako s pírkem. Postaví se proti sobě. Oba ve stejné zbroji. Oba se stejným odhodláním a chutí vyhrát. Z pod brnění tahají prsteny a snaží si je před bojem ještě rychle nasadit. Do ruky pak jeden vezme krátké vidle a druhý halapartnu. Umí to se svou zbraní dobře. Pak začne boj. Urputné řinčení zbraní a brnění nakonec přeruší potlesk. Jeden padá na zem a druhý takřka nezraněn. Toto se opakuje několikrát. Mnohdy jsou souboje vyrovnané a napínavé. Bojovníci stejně silní a stejně zkušení bojuji takřka do konce, kdy málem oba padnou k zemi. Někdy zas zvláštní to náhoda, že znovu setkávajíc se stejní bojovníci končí jiným výsledkem. Jeden na zemi leží a druhý radostně děkuje neznámé síle div neškrábnut protivníkovou zbraní. Co teda rozhodne o vítězi? Je to snad vítr, co zavane arénou a zbraň jednoho z bojovníku tak zrychlí k silnějšímu úderu? Nebo nějaká neznámá síla ovlivňuje tyto výsledky?


Turnaj2
Luk mnoho lidé v ruce nedrží, u arény ještě méně lidu zbraň pozvedává

Ono i ve střelbě z luku na terč to není jiné. Mnoho z těch, co k terči přistoupí a odejdou z hlavou vztyčenou pyšně vítězstvím, si z dalšího turnaje odnášejí ostudný šrám. Jejich body by se stačili na jedné ruce spočítat, přitom v předchozím turnaji na spočítání bodů nestačily snad ani prsty na nohou. Nejvíce potřebných končetin k spočítání svých bodů potřeboval rekordman Pichy se svými 590 body. Ten také nikdy nebyl překonán. Už se ho asi nezeptáme jak se mu to podařilo. Jediným člověkem, který jej kdy dorovnal v počtu bodů, byl Hekaton.


Turnaj3
Sotva po začátku turnaje není vidět bojovníků více

Mnoho z bojovníku ztratilo zájem chodit měřit síly tam, kde neznámé vlivy mění výsledky. Někteří zůstávají věrní a pravidelně navštěvují toto klání. Docela dost lidí se i přiznalo k tomu, že za jejich návštěvu vděčí turnajové kolbiště právě odměně, kterou dostává vítěz. Našlo se i mnoho těch, co svou návštěvou poctí místo lukostřelce, jen pro ukrácení dlouhé chvíle ve dni, jenž tu tráví. Nikdo však nedokázal říci co by ho přilákalo. Snad změna času ? I zástupci pořadatele se v poslední době k turnaji dostávají krátce po čase, v nimž měl začínat turnaj. Mnohdy i jeden ze zástupců pořadatele potí krev, aby zvládl tento turnaj sám. Popravdě nikdo nedokáže říci, v čem změnit tento přímý běh trvající několik let. Jakoby brkem rovnou čáru po pergamenu pisatel táhl a docházel mu na brku inkoust. Tak i tento turnaj v danou chvíli zažívá své pochmurné dny. Snad někdo po nás přijde a turnaj oživí. Možná jen teď špatné období v zemi vládne.[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Dextr | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist