Zemský Trubač
  Dnešní datum: 27. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Tak jde čas
Vydáno dne 02. 11. 2009 (1669 přečtení)

…z cest dalekých a dlouhých...

Slovem, skutkem, myšlenou či povahou. Tyto slova jsem slyšel v dáli a přemýšlel o nich. Už nějakou dobu jsem se vracel domů a těšil se na to, jakým způsobem přinesu svým blízkým radost.

Po dlouhé cestě, kdy myšlenky byly zamlžené, plné obav a starostí se má mysl vyjasnila. Kdesi v dáli jsem slyšel mnoho jazyků, jak si povídají, řeční a řeší dění ve světě. Co se to tady stalo?

Vrahové, frakce, lapkové, temný kult, paladinové, královská rada, kapitula, řád světla a jiné. Světem se rozléhá zvuk boje, praskání magie, zvuk umírajících mužů a žen, nářky, stesk, vítězná zvolání a dusot kopyt. Co se to se světem stalo? Člověk je rád, že si má co na sebe obléci, získat nějakou tu slávu a pomoct, kde je potřeba. Do světa se také dostaly jiné národy, jhelomský hřbitov je plný vrahů.

Kdesi mezi skálami, u kovárny, zbarvené do modré barvy Mytherilu, je místo, kde vzniká tento spis. V rukách více elfích, než člověčích, se řádek po řádku vpíjí inkoustem do pergamenu a zanechává za sebou minulost. V tu chvíli magie praská ve švech a objeví se paladin. Jeho udatnost a odvaha jsou symbolizovány štítem, který drží na ruce. Pozdraví mě, promluví k bankéři a skrze jeho magické vlohy opět zmizí. Kam jen to šel? A proč mám pocit, že ho znám?

V mém přemýšlení nad právě vzniklou situací jsem byl vyrušen přítelem, který mi byl povědomý svým vzhledem, oblečením a také cechem. Pozdravil jsem jej a započal s ním rozhovor. Jak ochotný byl, jak milý, jak semnou si začal povídat. Tolik nových věcí se stalo, ale přeci jen základy nebyly rozbořeny a stále jsou na svém, pevném místě. Nicméně zpět k tomu, proč jsem zde. Mé tělo, po tolika letech odloučení s mou myslí, opět tvoří nerozlučitelnou dvojici. Ladným pohybem se vracím domů. Můj dům.

Nezestárl. Jako má mysl a má duše, zůstal přesně tak, jak si jej pamatuji. Spousta dopisů ale přibyla na mém stole. Holoubek, který mi vždy nesl poštu, se opět zjevil a pustil se do práce. Posadím se k dopisům a nevěřím vlastním očím:

”Tržnice je dražší, stánky jsou rozdělené podle lukrativnosti“
”Nekromanti provedli rituál, zabrán Moonglow“
”Diplmatická Krize – vražda velvyslance“
”Podzim do země zasel krev a hněv“
”Královna Patricie a Král Richard I. čekají potomka“
”Do světa proniká nová magie - elementární“


Po několika hodinách čtení jsem konečně narazil na to, co jsem hledal:
”Zrození Bílé Magie“ Ano, ano! To, na co má duše tak dlouho čekala již je ve světě a nabízí se. To je úžasné. Opráším brnění, nabrousím meč a opět napnu tětivu luku. Už se nemohu dočkat. Vydám se po stopě očištění, zrození a získání bílé magie. Mé srdce po ničem jiném netouží.
Vyrazil jsem na cestu. Podle všem informací se musím vydat do Británie za jistým Gargoylem. Hledání mé by mělo započít v západní čtvrti. Můj oř je mým dlouhým krokem a postupně nalézám onen dům. Už první pohled ukazuje, že se v něm skloubí čistota a odvaha. Připadám si špinavý, jako kdyby mě ona záře zahanbovala. Opatrně otvírám dveře a spatřím gargoyla. Představí se mi jako Inforlem. Bavíme se o několika úkolech, které je možné u něj splnit. A hle, dostáváme se k očistě samotné.

“Každý z nás občas udělá chybu…“a dále se v tomto duchu vede naše povídání. Dozvídám se, že jeho úkol je začít pracovat na tom, abych se očistil od stop Nekromancie. Nabádám jej o detaily a dozvídám se, že nejdříve je nutné zabít kostlivce a duchy, kteří jsou na hřbitově.
S nadšením jsem se vydal na očistu…čeká mne dlouhá cesta.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Daywalker | Počet komentářů: 70 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1312 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1277 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7849

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist