Zemský Trubač
  Dnešní datum: 19. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Money. Money. Money
Vydáno dne 06. 05. 2008 (2535 přečtení)

Článek na přání, aneb na to abyste mohli penězi opovrhovat jich musíte mít vážně hodně!

Peníze jsou jasným měřítkem úspěchu…Tak se s tím konečně smiřte! Je jedno jak jste talentovaní bardi, když Vaše nahrávky nevydělávají, je jedno, jak jste chytří, když Vaše znalosti neumíte prodat. A v tvrdém komerčním světě nikoho nezajímá, jak výrazná jste osobnost, ani jak jste sexy, pokud se zrovna neživíte jedním z nejstarších povolání…
Proč to píšu? No protože návodů a tipů, jak se na Kelevaru vydělat je spousta. Takže Vás nebudu obdařovat tipy, co kde zabít, aby z toho něco bylo, kde se dá snadno nahrabat, co kde máte vyrábět a za kolik prodat.
Ne, já vás obdařím, zvědaví, ziskuchtiví čtenáři radama a tinama, které jste pravděpodobně někde slyšeli, ale protože to byla povinná výuka, nebrali jste je moc v potaz a nedokázali na Kelevaru uplatnit.
Začněme od píky… TO NEJCENNĚJŠÍ, CO MÁTE JE VÁŠ ČAS! Jedna z mála věcí, co nejde koupit, hodinky se nepočítají. Tj. uvědomte si, kolik času na Kelevaru trávíte viděláváním na chleba a pokuste se ho zredukovat. Tj. např. mícháním SS tak za hodinu uděláte 2 kegy a prodáte je, řekněme, ať nežeru za 10.000 gp, ale s tím, že to Vám zabere další hodinu. Tj. za hodinu jste si vydělali 5000 gp. No za hodinu v dungu sami můžete vydělat i mnohem víc. Ale pojí se to s rizikem, že taky můžete prodělat a jít se tak maximálně ressovat. Proto mnozí volí 5000 v hrsti, než poklad ve výšinách…Pro ty není tento článek určen. Pokud si chcete vydělat, musíte riskovat! Tj. začít samostatně získávat co nejvíce peněz , abyste měli alespoň drobný kapitál.
Tak řekněme, že ho máte a rychle. Druhé pravidlo zní: VLASTNÍ PRACÍ K BOHATSTVÍ NEDOJDEŠ, ZBOHATNEŠ, JEN KDYŽ NA TEBE PRACUJÍ JINÍ…
Zkrátka, když jsme u toho míchání ss, seženete si míchače (mladý student alchymie, co to chce dotáhnout na GM, míchat bude zadarmo a bude šťastný za materiál), nakoupíte od někoho klidně za dráž, hlavně že rychle, neboť čas jsou peníze. Že ne? 10k ss nakoupíte u obchodníků v průměru za 5gp a bude vám to trvat hodinu, než oběháte každého alchymistu ve městě. Od hráčů řekněme za 8 gp a ty 3 gp o co bude těch 10k ss dražší? Jo fajn, 3000 gp navrch…Ehem, kolikže si to za hodinu vyděláte v tom dungu???
Takže máte ss, maníka co míchá a ještě seženete někoho, kdo vám to prodá a s ním si rozdělíte zisk po odečtení Vašich nákladů. Ideální je, když máte někoho, kdo chodí a kupuje ss i prodává plné kegy a vy vlastníte jen tu pracovní sílu. Čistý zisk a minimum práce. Že je to svinstvo a využívání kamarádů? No bylo by, kdyby si to myslel Váš míchač a začal zakládat odbory, ale tady jsou přeci všichni spokojeni.
Jinak toto byl jen malý příklad. Ale na podobné bázi funguje náš svět, jen ne třeba tak okatě. No uzavřeme náš výčet pravidlem tři: INVESTUJTE A OBCHODUJTE. Máte v bance svitky s milióny gp? Proč boha? Gp ztrácí svou hodnotu a rozhodně ji nezískává. Vemte všechny prachy co máte a nakupte komodity. Zlato, blanky, od každého regu zásobu. Hmm. Kdopak má zásoby pumice, která se teď potřebuje na morfování do obra?A pěkně na tom trhne? Proč to děláte? No čekáte např. až se nějaké RTčko zblázní, omezí svitky, nebo jinou dostupnou komoditu a jejich cena vyletí nahoru. Stal se prvý opak? Hora svitků a všude se válí? Vyčkávejte, ono se to za rok změní… Takto si můžete nahrabat. Mně vždy štve, když slyším nějaké hráče při takovýchto změnách nadávat na ty, co danou komoditu mají a teď si na ní vydělají. Mohli ji mít v bance přeci taky.
Každopádně na tomto se dá vydělat hodně. Když máte 10.000 svitků, co jste koupili, kde jsou ty časy za 100 gp a teď je prodáte za 300…jakýpak máte zisk? A náklady? Jen vendoři na tržišti…
Samozřejmě když jste hodně bohatí, dokážete skoupit celý trh, např. vykoupit a pravidelně vykupovat nějakou komoditu, výrobek a nastavit vlastní, vyšší cenu. Jelikož jste jediní, kde se dá daná věc koupit všichni musí kupovat od vás, nebo si začít dnou věc vyrábět sami. Obecně platí za levno koupit za draho prodat a než konkurence srovná ceny, trhnete na tom docela dost. Jinak jde hora fíglů, jak si vydělat, když máte velký kapitál. Obecně s velkým kapitálem neschnete, děj se co děj, jen se držte zásady, že do každé podobné složitější transakce neinvestovat více, jak deset procent majetku. Občas se vynoří i nečekaná věc a pak jste hold v háji.
Jak jsem psal na začátku, je to hlavně o odvaze. A o vůli jít si tvrdě za svým. Touto cestou se omlouvám všem laskavým a sentimentálním duším, na kterých jsou lidé jako já závislí.

Autor tohoto článku je chudý jako kostelní myš, dočasně ubytovaný v kanceláři Kelevarských novin a živí se poskytováním školení na téma: Jak být úspěšný na Kelevaru za 1000 gp na hodinu, nebo talíř polévky a skývu chleba.


[Akt. známka: 2,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Liška v Poště | Počet komentářů: 172 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Liška v Poště )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist