Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Rozhovor s Velmistrem frakce Order - Jakubem IV.
Vydáno dne 17. 02. 2008 (1507 přečtení)

Zajímá Vás frakce bojující za ctnosti a lepší život nejen v našich městech? Pak si nenechte ujít článek se samotným velmistrem.

Nedávno jsem vstoupil mezi bojovníky řádu. Už odmalička mě rodiče vedli nejen k tomu, abych ctil pravdu, lásku a odvahu, ale i k tomu abych v době kdy zestárnou mohl bojovat za lepší životy neutrálních lidí. Je jich nejvíc a bojovníci řádu by se dle mého názoru o ně měli starat a měli by jim dát možnost podílet se na chodu této frakce.

Přibližně tato slova mnozí z Vás našli v obecné diskuzi, kde zanedlouho začaly přibývat velmi zajímavé příspěvky. Říkal jsem, že se frakce Order pokusí vydávat každý týden alespoň jeden článek do novin. A aby nezůstalo jen u slov, přináším slibovaný rozhovor s velmistrem řádu Jakubem IV, kterému jste kladli otázky přímo Vy.

Honzík: Než položím první otázku některého z hráčů bylo by asi správné vysvětlit, proč se frakce Order rozhodla vydávat do novin každý týden článek. Budou to jen "klasické politické fráze", které se budou zamlouvat na oko všem obyvatelům a nebo to bude mít hlubší podtext?

Jakub IV.: Tento nápad se zde objevil již za Rytíře Beermena a to v době, kdy jsem byl ještě promotér. Ale krátce na to, když odešel Krudd, a já se stal Velmistrem, se ve frakci nenašel nikdo, kdo by psal a přispíval do novin. Osobně se mi tento nápad líbil. Můžeme přiblížit frakci lidem, něco o nás říci a to nejen sladkýmy politickými frázemi, ale popravdě. Hledal jsem dlouho redaktora do novin a po dlouhé době jsem našel The Darknesse. Jenomže ten pak z řádu odešel. Od té doby se ukázalo, že samy noviny mají zájem o frakční redaktory, ale u nás nebyl nikdo, kdo by si to vzal na starost. Členové vedení nemají čas psát články, a tak se až teď našel někdo, kdo má zájem něco zde dělat.

Nebudu tedy již nadále zdržovat a vrhneme se přímo na otázky. Velmi mě zaujal příspěvek Tomboha z guildy Eagles of Freedom, kterého cituji. "Nemyslím si, že se ordeři chovají(povětšinou) tak jak by měli. Je to asi tím, že dle mého úsudku se k nim není těžké dostat, ba vskutku naopak. Myslím, že se tam dostane prakticky skoro každý(relativní). Osobně nemám žádné komplexy proti orderům, ale myslím že kdybych napsal někomu o pomoc před zlými lidmi, zvanými PK, tak jen málokterý by mi přišel pomoci."
Otázka zní: "Velmistře Jakube IV.....Plánuješ nějakou reformu, díky které by se měla celá situace změnit, nebo má zůstat vše tak jak je, jelikož je to tak podle tebe správné?"


Momentálně s Královnou Patricií pracujeme na pevném a ustáleném systému příjmání adeptů. Musím říci, že dostat se do řádu nebude jen tak jednoduché. Možná byla maličko chyba, že jsme trošku povolili, ale určitě to nebylo cíleně. Řád byl hodně zničen a dát ho opět do pořádku a vydobít si dobré jméno nám dá ještě mnoho práce. Rozhodně s příchodem nové sféry bude s frakcemi mnoho změn. Jaké přesně, jsou i mně neznámé.
K ochraně proti vrahům... Nemyslím si, že by člen řádu nešel na pomoc a pokud by opravdu nešel rád bych o tom byl informován. Avšak je zřejmé, že né vždy má člověk čas a né vždy je zrovna u PC. Pokud je, určitě je slušnost alespoň odpovědět, proč případně nemůže pomoci.

Jak vidíš dnešní Order ve srovnání se starým?

Tohle je velmi těžká otázka a doufám, že na ní odpovím dostatečně uspokojivě. Vývoj a etapy řádu si dokáže srovnat jen ten, kdo si to opravdu prožil. Osobně jsem byl v řádu nejspokojenější za doby, kdy tu byli lidi, které jsem považoval za své vzory. Lidi jako Mark, Samuel a jim podobní. Ale to je už velmi dávno. Jak čas ubíhal lidi odcházeli a jiní zase přicházeli. S některými jsem souhlasil, s některými ne. Jak tedy vidím dnešní Order? Dnešní Order vidím tak, že ho teprve budujeme a rádi by jsme dostali šanci a trochu trpělivosti. Není to nic jednoduchého. Něco zničit je otázka chvilky, ale něco vybudovat to chce čas. Zvlášť v dnešní době, kdy už tolik kvalitních hráčů nehraje. Stále však věřím, že to dokážeme.

Čím je frakce Order přínosem pro neutrální lid a čím je známá. Pomáhá vůbec neutrálním občanům?

Členové řádu by se měli chovat dle kodexu a ctností. Tedy pomáhat slušným občanům země kelevarské a být nápomocní. Dělají to? Jestli ne napište mi jména. *usmál se*
A čím je naše frakce přínosem? Chráníme občany ať už před vrahy či lapky, tak před armádami stvůr jenž se snaží do naší země proniknout z hlubin jejich doupat.

Nezakládá si frakce Order spíše na kvantitě než na kvalitě?

To si nemyslím. Nevím o žádné frakci, která by nechtěla být kvalitní a stejně tak tomu je i v našem případě. Teď se ale vše směřuje na novou spheru. Až dojde k přechodu, nastane hodně změn a kdo je nebude schopen plnit, bude muset být vyloučen. Ještě je však trochu času naučit se, jak v řádu správně hrát. Ale dokáží to lidi? To už je na nich. Pokud ne, mají smůlu.

Co se vůbec změnilo od Tvého vstupu do frakce?

Myslím, že se toho změnilo hodně, ale mluvit o interních záležitostech a změnách asi nemá cenu. Bohužel tyto změny vidí prozatím jen ti, kteří jsou v řádu. Návrhů na změny je i tak stále plno, ale jak bylo řečeno, do nové sphery se už nic dělat nebude, a tak teď frakce vypadají, jak vypadají a jsou vesměs jen o boji. Osobně bych to nazval takovou "dobou ničeho."

Mohu se zeptat za co se získávají Order štíty?

To je zajímavá otázka, ale je opravdu nutné specifikovat za co získat Order štít? Já myslím, že ne. To by pak každej mohl říci, že to splnil a proč ho tedy nemá. Kdo správně cítí a uvažuje, sám si uvědomí za co takový štít asi muže získat. Ale je to cíl? Určitě není. Tento štít je znakem největší pocty Královny, která ho uděluje na základě návrhu Velmistra Řádu a ten tento návrh uděluje na základě zásluh vykonaných ve jménu Řádu.

Bude frakce order aktivnější vůči lidem (myslím tím nějaké výpravy pro začátečníky atd.) a obnoví se opět boje s vašimi nepřáteli? Zdá se mi, že souboje mezi frakcemi nejsou opravdové a spíše se jen jedná o jakousi dohodu.

Mohu slíbit, že máme v plánu nějaké turnaje či akce pro neutrální lid. Teď zrovna 2 připravujeme.
Co se týká soubojů, je to trošku složitější, protože se mi zdá, že spousta lidí ani neví za co vlastně bojuje. Tohle se musí změnit a já slibuji, že se to brzy změní.

Kdyby některé guildy nechtěli být neutrálnímu, ale například pod záštitou královny (či prince Richarda), co jim nabídnete a naopak co od nich budete požadovat?

Každá guilda s vlastní historií, ve které všichni členi splňují podmínky pro přijetí, se může do řádu přihlásit. Pokud ji schválí Velmistr a hlavně Královna, je taková guilda přijata. Od guildy se vyžaduje aktivita, dobrá spolupráce a reprezentace řádu.
Momentálně můžeme nabídnout guildám přátelství, boje, výpravy do dungeonů a zábavu... Avšak s příchodem nové sphery toho bude daleko víc. Co všechno, to vám neprozradím, neboť si tím ani já sám nejsem jistý. Je to tak trošku zahaleno rouškou tajemství.

Vaše pomoc neutrálním občanům je krásná. Ale co třeba pomoc neutrálním guildám v boji proti vrahům? Dá se do budoucna něco takového realizovat?

Naše pomoc proti vrahům je samozřejmá, protože je v zájmu království udržovat bezpečí a pořádek. Rozhodně se ale na to lidi nesmí koukat jako na souboj červených proti modrým. Samozřejmě ale taky záleží na tom, jaká to je guilda. Cechy lapků rozhodně podporovat nebudeme.

Plánuje frakce Order opět panoše? Pokud ne, tak proč?

Ano něco takového by jsme chtěli obnovit. Jestli přímo panoše to nevím, ale něco podobného určitě ano. Zatím jsme pouze obnovili bodový systém pro adepty.

Jaký mají ordeři vlastně názor na modré? Popravdě, pár neutrálních občanů se domnívá, že frakce zastávající ctnosti považují téměř každého za takzvanou modrou svini (V kelevarském slangu MS). Přijde jim to především z chování členů tohoto uskupení.

To je divné.... Ale jsou modří a modří. Někteří jsou hodní a slušní a na ty rozhodně nekoukáme jako na lapky a někteří hodní a slušní nejsou. A ti si přátelství řádu zkrátka nezaslouží. Rozhodně však nesoudíme lidi dle pomluv nebo řečí. Soudíme je podle jejich činů, co sami vidíme. Ten, kdo okrádá nebo zabijí, ať už členy řádu nebo jiné lidi, určitě náš kamarád nebude.

Tak to je prozatím vše, děkuji za rozhovor a přeji příjemný zbytek dne.

Není zač, Tobě také.


[Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 70 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Honzík )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist