Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

téma * Cíle Chaosu
Vydáno dne 24. 02. 2008 (2218 přečtení)

aneb je možné toho vůbec docílit

Po kratším odmlčení od článků, kde jsme Vám představili myšlenky chaosu a taky fungování Chaosu jako frakce, příšel opět čas, abychom Vás nechali nahlédnout do kuchyně Chaosu. Nejde o nic nového. Vlastně vše, co tu dnes přečtete, jsou přes rok staré myšlenky a návrhy, ale bohužel věci nepřáli jejich realizaci. Je nutné zdůraznit, že toto není oficiálně schváleno a projednáno a jsou to čistě soukromé úvahy. Především nová sféra napoví, zda bude možné něco vůbec zrealizovat.

Je Chaos anarchií?

Nejdříve se vratmě k posledním slovům z našeho prvního článku pod názvem „Co je Chaos jako frakce a chaos jako myšlenka?“ , který vyšel 27. 10. 2007. Zde je řečeno, že cesta chaosu na rozdíl od řádu vyzývá každého z nás, každý musí začít u sebe a jsme sami sobě kontrolou a hnací silou v naplňování nejdůležitějších bodů našeho kodexu, tedy 1. a 6.

Z toho jasně vyplývá, že nikdo není nikomu nadřazen, každý kontroluje sám sebe, vše je řízeno otázkami poptávky a nabídky. Nikdo to neorganizuje, každý dělá, co chce, každý je svobodný, platí pouze pravidlo: svoboda jednoho nikdy nesmí zasáhnout do sféry svobody druhého, kterou ctíme a je obsažena ve výše zmíněných bodech kodexu. Když tedy vše shrneme, je zřejmé, že Chaos opravdu usiluje o anarchii, ale anarchie v její ryzí podobě může dosáhnout jen velmi vyspělá společnost, což v dnešním systému letargie, nebo chcete-li zákona, zavedeném Řádem nejde. Stále více platí právo silnějšího a také právo lepšího a rychlejšího zloděje. Chybí nám odpovědnost sama za sebe a proto mnoho z nás lehce zklouzne na špatnou cestu, navíc daní jedinci nejsou trestáni. Když vezmeme, že stále více lidí ztrácí smysl pro dobro a odpovědnost a přidáme k tomu všemu i fakt, že Řád nemá prostředky na kontrolu a potírání zločinů, vyvstává nám tu velmi složitý problém a bude čím dál težší ho vyřešit. Nemyslete si, že Vám zde říkám, že Chaos na to síly má! Toto netvrdím, ale tvrdím, že myšlenky a cíle, které chaos ctí a představuje nám všem tuto sílu dá. Anarchii však nejde „nastolit“ ze dne na den. Cesta ke společenství držící se ideálů chaosu je dlouhá a je proto nutné postupovat krůček po krůčku. Je jen otázkou, jak bude k našim názorům přistupovat nový král.

Změna formy vlády

Nikdy ničeho nedosáhneme, pokud nebudeme skutečně odpovědní nejen sami za sebe, ale i za to co, se děje kolem nás. Pokud si příznáme, že ne všichni jsou připraveni na ryzí anarchii přinášející volnost a rovnost pro všechny, musí zde existovat jakýsi mezistupeň. Musíme tuto odpovědnost získávat postupně a proto v první fázi nad námi někdo musí stát a dohlížet na nás. Ale už to nebude monarcha, který se k trůnu dostal z titulu svého narození v královské rodině, ale někdo, jehož schopnosti a ctnosti jsou všeobecně uznávány. Nebojte se, nebude to ani námi nastolený zástupce chaosu, protože by to odporovalo naší víře (což neodporuje jeho zvolení nebo zvolení příslušníka Řádu) a nebude to ani jedinec, protože by zde zůstal problém monokracie jednoho názoru, nikoli přirozené plurality názorů představující svobodnou společnost a nebezpečí diktatury. Je tedy nutné donutit monarchu odstoupit a zavést částečnou anarchii, která by se dala přirovnat k vládě lidu nebo spíše k dozoru lidu. Nutný rozdíl je v tom, že oproti demokracii by nikdo nedával pravidla, přestože je všemi zmocněn. Ani zvolení jedinci by na to neměli právo, protože pravidla už jsou jasně dána. Pouze by došlo k tomu, že všemi uznávané autority neutrálního lidu by dozíraly na chod v zemi.

Účel by byl zejména v trestání jedinců porušujících svobodu, jako například vrahů, zlodějů atd. Legitimita jejich rozhodování by jim byla dána z rukou nás všech, jako ten nejsilnější možný mandát. Právě toto uskupení dozorců, Vámi vybrané, by mělo rozhodující slovo v trestání a skupiny dobrovolníků, členů Chaosu i například společností opovrhovaných lovců hlav, by byly jejím vykonavatelem. (tím pochopitelně není myšleno PK, ale pokud by to nebylo technicky jinak možné, i takové guildy se speciálním oprávněním by se mohly objevit ale bude snad na nové sféře realizována možnost vyhlásit lov na jedince)

Věci související aneb daně a poplatky

Nejpalčivější otázkou, která Vás zřejmě napadá, je, jak se například budou platit stráže nebo podobné služby. Vemte si příklad z toho, kolik obchodníků se nachází ve všech městech a každý přežívá z toho důvodu, že se obchoduje a tudíž je jeho zboží využíváno a pokud by nebylo, nutně by musel zkrachovat a přizpůsobit své povolání nebo činnost tak, aby se uživil. To stejné platí naopak. Dokud my jeho zboží budeme potřebovat, tak se o výdělek nemusí starat. To je kouzlo nabídky a poptávky, které je alfou a omegou nejen trhu, ale i fungování anarchie.

„Všichni“ se shodneme, že stráže chceme všichni, alespoň na těch nejdůležitějších místech. Strážný se nemusí bát, že bude bez práce nebo že jeho služby nejsou žádány. Problém je v tom, kdo to bude platit. Královna vybírá polatky za vstup na kolbiště, na trh atd. Ne všechno se spotřebuje na fungování oněch míst a zbytek se použije na stráže. Všichni tedy platíme daně a poplatky, aniž bysme někdy byli například ve Vesperu nebo jiných městech. Proto nyní bude na našem rozhodnutí, kam své peníze investujeme. Starostové nekrálovských měst rovněž zaplatili za své stráže. Je pro Vás důležitý Minoc? Musíte najmout někoho, kdo jej bude chránit. Pokud ne a budete zde chtít koupit regy, musíte počítat s možným přepadením. Z počátku je nutná jakási jistota. Chaos se zde může zaručit, že Vámi vytipovaná místa bude nejen chránit osobně, ale také ponese náklady na stráže. Takto lze uvažovat se vším. Otázka kdo to bude platit? sice není zodpovězena celá, protože někdo platit chce a někdo bude jen využívat dobroty jiných, ale jsou už nápady, jak to vyřešit.


[Akt. známka: 3,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 420 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Valek )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1888 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1497 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1350 hl.)
 
Je mi to jedno (1333 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1283 hl.)
 
Nečtu to tu (1429 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8780

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist