Zemský Trubač
  Dnešní datum: 25. 06. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

téma * Vánoční Jarmark 2007
Vydáno dne 23. 12. 2007 (1644 přečtení)

Ve městě Borg to zase žilo... O celý průběh se staraly gildy Templars a N.O.C., také proto se celý večer nádherně vyvedl.Borg, guildovní město N.O.C.i, se v sobotní podvečer proměnil na takové druhé tržiště.
Lidí bylo hodně, atmosféra skvělá, bylo za co utrácet našetřené penízky. Výběr byl velký, lidé si mohli odnést buď vánočního kapříka, různé cukroví, alkohol, pěknou bedýnku pro přátele - modrou nebo červenou. Také mě velice zaujala službička, kterou nabízel Saty: „Projeď se na svém oblíbeném Bohu“. Byly to vlastně koně pojmenované jako například Xara, Esgaroth či dokonce Diablonegro... Povozit jste se mohli za symbolických 150 zlaťáků. Kdo neměl peníze, nemusel zoufat a šel se podívat na jeviště, kde si mohl vyslechnout více či méně povedené vtipy, opravdu to stálo za to.

FOTO !! - http://img505.imageshack.us/img505/7338/cs0058uv2.jpg

Rozdávaly se také kloboučky zdarma, žluté či červené... všechno bylo nádherné, opilých bylo dost, viděli jsme i pěkný ohňostroj, který se mi bohužel nepovedlo zachytit.
Více vám o této akci poví sami pořadatelé - Dextr a Adriana.
Schválně jsem dal oběma stejné otázky a jsem zvědav, jestli to vidí stejně nebo každý odlišně.

Zpověď pana Dextra:

Vasilo Koroptev: Jak si představujete ducha Vánoc?
Dextr: Z každého trochu? Nevím, Sebulba to postřehl ve svém přání. Každý ho vidí podle toho, jak chce. Každému se ukáže, jak si jej představí. Pro mě duch Vánoc znamená asi to, o co se snažili lidé z cechu The Vampires a to co bylo na dnešním jarmarku. Nálada a atmosféra v lidech, to je asi pro mě duch Vánoc.

Vasilo Koroptev: Jakou vánoční tradici dodržujete?
Dextr: Určitě políbit dívku pod jmelím, tuhle tradici si nenechám ujít. Jinak asi nejzákladnější tradice, obdarovávání nám nejbližších různými dárky a rozdávání radosti do tváří nejen našim nejbližším, ale i ostatním. Mám rád, když každý hledí na svět s úsměvem. Z ostatních tradic už asi moc ne. Alespoň v době, kdy nám každý podsouvá Santu nebo Dědu mráze, ale já stále budu tvrdit, že u nás nosí dárky Ježíšek, ten malý chlapeček.

Vasilo Koroptev: Co doufáte, že najdete pod kelevarským stromečkem?
Dextr: Už po ničem netoužím, pro mne má váhu lidská povaha. Rád bych tam uvítal více lidí jako jsou elfové Daywalker, Wzet, trpaslíci naší země jako Yarpen Gast Rade, Krudd Grimdaal a v neposlední řadě i valná většina lidí jako Saty, Adriana, Elrond z Roklinky, Arax a Hakrikus. Prostě lidé, kteří mě tu stále drží. Ovšem, vyjmenoval jsem jen některé, určitě sem patří i někteří psanci Kelevaru. Prostě ten svět jaký byl, je a bude, materiálně tam nic nechci.

Vasilo Koroptev: Proč si myslíte, že má sněhulák vždycky tři koule? *směje se*
Dextr: Celkem jsem teď zaskočen. Připomnělo mi to otázku, když namažu krajíc chleba máslem, spadne na namazanou stranu krajíce. Když hodím kočku z výšky, tak spadne na nohy. Ale co se stane, když kočce namažu hřbet máslem? Ale po mírnějším přemýšlení bych odpověděl na otázku, proč má sněhulák tři koule, následovně: Je snadnější postavit siluetu, znázorňující stvoření z útvaru, jež se snadno vytvoří a tím je koule, ale proč zrovna tři, to nevím. Určitě to má hodně dlouhou tradici a pátrat, proč je to tak, by bylo zajimavé.

Vasilo Koroptev: Jaké znáš koledy? Vzpomeneš si?
Dextr: Tichá noc. Na tu bych si možná vzpomněl i v německém jazyce: Stille nacht. Určitě bych si vzpomněl i na jiné, ale tuhle znám celou, na ostatní bych matně vzpomínal.

Tak a tu máme zpověď Adriany:

Vasilo Koroptev: Jak si představujete ducha Vánoc?
Adriana: Ducha Vánoc si představuju jako klasickýho ducha s prostěradlem přes hlavu, kterej děsně nenápadně obchází lidi a háže na ně nějakej prášek, kterej jim navozuje lepší náladu. Nebo po nich možná nic nehází, ale trefuje je malejma jehličkama, který jsou napuštěný sérem štěstí.

Vasilo Koroptev: Jakou vánoční tradici dodržujete?
Adriana: No, den před štědrým dnem dělám bramborový salát, protože ho má Hakrik hrozně rád, večer zabíjím kapra, protože Hakrik si většinou nechce špinit ruce. Druhý den jdeme celá guilda na hřbitov a zapálíme svíčky zemřelým členům, večer máme štědrovečerní večeři a po večeři si obvykle rozbalujeme dárky, které pak musíme všechny odevzdat do guildovní pokladnice, abychom měli v guildhousu dostatek mamonu.

Vasilo Koroptev: Co doufáte, že najdete pod kelevarským stromečkem?
Adriana: Letos asi vůbec nic nedostanu, protože nebudu na Vánoce doma, ale budu hooodně daleko, takže se pod kelevarský stromeček nedostanu. Chudák Hakrik bude bez salátu...

Vasilo Koroptev: Proč si myslíte, že má sněhulák vždycky tři koule? *směje se*
Adriana: Tak to je zapeklitá otázka, kdo ji vymýšlel?? Sněhuláka jsem zatím viděla jen jednou loni a ten mě zabil dřív, než jsem stačila spočítat jeho velké koule.

Vasilo Koroptev: Jaké znáš koledy? Vzpomeneš si?
Adriana: Koled znám spoustu, tahle je moje nejoblíbenější:
*krásně zpívá*
„Hakrik stromek zasadil,
u Borgu se posadil.
Čekal, čekal, PK lekal,
pocestných se bál, chudé okrádal.“

Na přání Adriany vám napíši statistiky z atrakce „Svez se na svém GM“.
Nejčastěji se lidé vozili na konících se jménem Diablonegra, Esgarotha, Xary, Mojmíra a Persea.

Můj pohled na sobotní Vánoční jarmark - všechno klapalo jak mělo, lidé se bavili a z každého vyzařovala spokojenost.
Tímto chci poděkovat guildě Templars a N.O.C. za skvěle strávený podvečer!

Zde máte fotky z akce, které sem pro vás připravil - http://www.edisk.cz/stahni/80284/Jarmark_2007.rar_11.75MB.html

Vasilo Koroptev


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Daywalker | Počet komentářů: 71 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Vasilo Koroptev )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1913 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1527 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1376 hl.)
 
Je mi to jedno (1362 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1310 hl.)
 
Nečtu to tu (1458 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8946

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist