Zemský Trubač
  Dnešní datum: 18. 07. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

téma * Novinky na nové spheře – úvaha
Vydáno dne 08. 12. 2007 (1615 přečtení)

Určitě si už mnoho z vás položilo otázku, jak bude nová sphera vypadat, co bude nového a jaké budou zásadní změny. Málokdo už si ale ptá, kdo tyto změny vymýšlí a kdo rozhoduje o jejich provedení.

První způsob je jistě známý – přes sekci Návrhy na Kelevarském fóru, kde se tradičně přemýšlí nad technickou možností realizace, funkcích a vůbec – jestli má návrh smysl a jestli by se lidem líbil. Po schválení jak hráči, tak „shora“ se návrh dodělá na nové spheře.

O druhém způsobu už se toho mnoho neví – sám vím o takových novinkách spíše z postů RT na sekci Sphere, popřípadě pokud se někdo zmíní přímo při rozhovoru. Abych to upřesnil – o zásazích do hry, a to často nejen povrchních, ale také ovlivňujících celý systém hry, rozhoduje pouze RT. Musím se zeptat, jak objektivně můžou posuzovat novinky lidé, kteří již dlouho nehrají. Není možné říct, že každé jejich rozhodnutí je špatné a povede k dalšímu odlivu hráčů z Kelevaru, ale řekl bych, že přece jen existuje jistá zeď mezi požadavky hráčů a nápady RT.

Když poslouchám denně lidi kolem sebe, říkám si, že všichni chtějí od nové sphery zhruba to stejné – Kelevar, okořeněný novými možnostmi, které ale nebudou zasahovat do stávajícího systému (hlavně) bojů, ale pouze přidají nové prvky. Tohle bohužel moc nejde – každý takový „prvek“ se hodně rychle vyzkouší, zjistí se, že nemá přílišný význam a např. PvP neovlivní, tím pádem bude rychle zapomenut a odsunut jako další nepoužitelná věc, což určitě není smyslem nové sphery. RT se zase podle mě snaží tento systém změnit, zatraktivnit ho pro větší základnu hráčů a celkově posunout Kelevar trochu jinam. Pokud by byli vázáni tím, že systém bojů se měnit nebude, nová sphera by přinesla snad jen trochu jiné PvM a spíše RP věci, což ovšem větší počet nových hráčů rozhodně nepřitáhne.

Co ale zmůžou řadoví hráči Kelevaru proti rozhodnutí RT? Předem bych chtěl upozornit, že RT je tu přeci hlavně pro nás – hráče. Pokud nebudou hráči, Kelevar a jeho RT nemá smysl. Jestli bude radikálně změněn Kelevar, jistě to obmění základnu jeho hráčů – část lidí si jistě řekne, že nová sphera přinesla zhoršení a definitvně odejde. Druhá část se přizpůsobí a označí novou spheru jako krok správným směrem, snad s drobnými výhradami. Třetí část budou hráči noví, na které se, jak se zdá, RT snaží nejvíce zaměřovat. Teď přichází zamyšlení nad tím, jestli se počet nově hrajících hráčů bude rovnat aspoň počtu těch odcházejících – pokud ne, bude následovat zase pomalý úpadek. Pokud ale bude nová sphera úspěšná, mohly by se vrátit staré zašlé časy s velkým počtem online hráčů, ovšem s jedním problémem – mnohokrát na fóru, v diskuzích či novinách padla zmínka o tom, že Kelevar je z velké části stavěn na své historii, která bude jistě odchodem části hráčů „osekána“. Důsledky tohoto patrně nebudou nijak značné, ale v každém případě už Kelevar nebude nikdy takový se svými celebritami, jako byl dříve. Další možnost je tedy udělat novou spheru úplně stejnou, resp. co nejvíce podobnou. To ovšem nové hráče nepřiláká a jistě to povede k dlouhodobému snižování počtu aktivních hráčů podobně, jako v této době.

Zdá se tedy, že nejlepší by zde byl kompromis vyvážení starého Kelevaru s novými možnostmi, což bohužel není zase tak jednoduché. Jsou zde problémy technického rázu, např. že některé věci nejdou udělat na nové spheře stejně, jako staré. Je zde i zmiňované rozhodování RT, kteří si sami určí, co na nové spheře bude – hráči mají naprosto minimální možnost ovlivnit novou spheru. V každém případě se zdá, že budoucnost Kelevaru leží pouze na RT a na jejich úsudku, co bude pro Kelevar dobré. My dole můžeme jen doufat, že udělají to nejlepší.


The Delete[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Daywalker | Počet komentářů: 109 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: The Delete )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1932 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1545 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1396 hl.)
 
Je mi to jedno (1381 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1328 hl.)
 
Nečtu to tu (1478 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 9060

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist