Zemský Trubač
  Dnešní datum: 15. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Struktura a fungování Chaosu
Vydáno dne 03. 11. 2007 (1892 přečtení)

Jak Vám bylo sděleno v předešlém článku, dnes si něco řekneme o struktuře a fungování Chaosu aneb jak Chaos přijímá nové adepty, z adeptů dělá čelny, jak se rozhoduje, postavení Lorda Blackthorna a další.

Jak se dostat do našich řad

Prvním krokem musí být v každém případě odhodlání obětovat se pro druhé bez jakékoliv kladné odezvy neb dnešní lid je mnohdy nevděčný a raději trestá chyby než chválí. Poté je nutné kontaktovat některého z radních a udělat s ním vstupní rozhovor. Radními Chaosu v dnešních dnech jsou Hypermangan, Polik, Keyllor, Kalten a provizorně Vexter. (v rámci dodržení herní reality nebudu uvádět kontakty a sjednejte si s nimi pohovory přes naše členy ve hře) Vstupní pohovor není nijak náročný a přitom docela záludný. Poté je celý rozhovor vyvěšen na frakčním foru, kde se vyjadřují všichni členové Chaosu. Hlasovací právo mají pouze radní Chaosu a rozhodují systémem 4/5, což znamená, že potřebujete 4 kladné hlasy z 5ti možných.

Kdo má šanci na úspěch?

Zpočátku byl dostatek kvalitních zájemců co se týče frakčního cítění, ale scházeli bojovníci, takže byl zájem o zdatné bojovníky a také bývalé, kladně hodnocené, členy Chaosu. Bohužel se z podivných důvodů objevily zprávy, především od samotných „bývalých chaosáků“, že je prý neberem a nemá cenu se hlásit. To byl velký omyl a mnoho členů v čele s Ironfistem bylo námi přímo osloveno, jak to vidí s Chaosem nadále.

Dnes se vše mění. Bojovníků je dost a klade se opět důraz na frakční cítění, protože mnoho dobrých lidí odešlo frustrováno přechodem na sféru a nemožnosti herního vývoje. Dnes při pročítání vyjadření členů k přijímacím rozhovorům jasně vidím, že jména známá především z pobytu na britainském hřitově mají předem malé mínus. Proč? Odpověď je jasná, co takový člověk asi celý den dělá a kvůli čemu se hlásí do frakce, že by PvP? Nikomu nemůžu zazlívat radost z PVP, protože krom politiky už mě ve hře baví jen PvP a když jdu do dungeonu, tak do destardu kvůli výdělku. Jenže člověk stojící celý den u hřbitova, pro nás dnes opravdu není přínosem. Bojovníků je dost a my potřebujem někoho jiného. Samozřejmě pokud jdete do frakce s vizí, kterou během adeptsví budete prosazovat máte velké plus i přesto, že celý den postáváte u hřbitova. Samotné podmínky najdete v sekci frakce na stránkách kelevaru.

Z adepta členem

Tady nejde o nic složitého. Minimální doba adeptství je jeden měsíc. Rozhoduje opět Rada a to vždy 1. den každého měsíce, kdy se pravidlně konají schůze Chaosu. Maximální doba adeptství je 3 měsíce. Pokud do té doby radu nepřesvědčíte o své platnosti pro Chaos, automaticky po 3tím měsíci opouštíte naše řady.

Struktura

Hlavním a jediným orgánem Chaosu je Rada Chaosu. Vítanou změnou při reformě Chaosu bylo zrušení institutů Velmistra a Gardy Chaosu, jež principielně odporovaly pojetí rovnosti Chaosu a kopírovaly hierarchii Řádu a tudíž zůstala jen členy volená Rada, která dnes z důvodů efektivity čítá 5 členů. Nutno dodat, že pravomoci Rady jsou sice jasně dány, ale v praxi rozhoduje sama pouze ve věcech členství. V ostatních případech je pravidlem, že veškeré záležitosti jsou dány k projednání všem členům, kde hlasují všichni bez rozdílu. Postupy, fungování a pravomoce Rady jsou rovněž vyjádřeny na kelevarských stránkách. Co se týče postavy Lorda Blackthorna, tak ten veškerou pravomoc delegoval právě na Radu, které je k dispozici svými názory apod. (technicky vzato jde o spojovací článek mezi RT a hráči). Nutno dodat, že v případě všelijakých nepokojů je volné tzv. šesté křeslo v Radě, na kterém bude sedět neutrální bojovník, jako zástupce lidu. Post v Radě není nikdy jistý a každý radní může být na návrh kteréhokoliv člena sesazen.

Odměny, guildy…

V současné době existují v Chaosu dva způsoby odměny za jeho kladnou reprezentaci a užitečnost členství. Těmi jsou Štít Chaosu a možnost založení vlastní guildy. Co se týče Štítu, tak je vše popsáno ve frakční sekci na stránkách kelevaru, takže se z prostorových důvodů budeme věnovat guildám. Snad jen dvě věci. První je, že jednou z podmínek udělení Štítu je minimální členství 1 rok, což nikde veřejně oznámeno není. Druhá zajímavost je, že momentálně jsou dva držitelé Štítu Chaosu a to Polik a Hypermangan, takže nejde o nic běžného.

Co se týče guildy, tak si dovolím zveřejnit část interních instrukcí…Právo požádat o založení guildy uvnitř CH vzniká nejdříve po 2-3 měsících. Poté dá člen žádost o založení guildy Radě spolu s LBT. Pokud ta to jednomyslně schválí, nebude kladena žádná překážka. Ovšem pamatujte si, že si to musíte zasloužit a to všichni členové budoucí guildy. V současné době u nás převládá názor, který guildy moc nepodporuje, protože guildy štepí síly a jednotnost. Také že narušují komunikaci a podporují „sólování“.

Chování a PK postavy

Komentovat chování je těžké. Obecně platí principy slušnosti a hájení myšlenky chaosu. (stejně jako v minulém článku chaosu s malým ch beru jako myšlenkový proud a ne frakci) Hlavní je ono ctění 1. a 6. bodu kodexu, takže když toto splníte, splníte prakticky vše. Opravdu to není tak jednoduché, jak se zdá. Každý člen má navíc povinnost kontrolovat a napomínat jiné členy Chaosu, pokud uzná, že se proti těmto pravidlům provinili. Samozřejmě přijímáme i stížnosti od Řádu a neutrálů. Stížnosti řeší Rada a hlavní iniciátorem se v této oblasti postupem času stal Keyllor, který se o tresty dnes stará. Tresty jsou typu navrácení věcí v předešlý stav + bonusové odškodnění poškozeného a taky vnitřní trest, kde třeba dostane dotyčný úkol nasbírat radou určené množství šipek. Z tohoto je jasné, že každý nese odpovědnost sám za sebe, jak bylo napsáno v minulém článku, takže házet všechny členy frakce kvůli pár členům do jednoho pytle není vhodné, což platí i pro Řád jako celek. Sami členové opravdu neuhlídají vše, proto prosím představitelům frakcí v klidu napište, ale samozřejmě seriózním způsobem. Nějaké plácání na foru nikdy nepřinese trest tak rychle a účinně, jako když se obrátíte na členy frakcí nejlépe na jejich představitele. (radní a hlavně Keyllora u Chaosu nebo oficíry či VM u Řádu)

PK postavy Chaos obecně nezakazuje. Jsou dva přístupy k druhým postavám, kde obě jsou lehce porušitelné. Takže je možné zakázat je úplně nebo povolit a mít primárně postavu frakce, což znamená, že když se děje důležitá akce (posledně obrana Britainu), jsou členové povinni hrát za Ch. Toto nevidíme jako omezování svobody hraní svých postav, ale jako plnou podporu frakcí na Kelevaru a každý kdo chce do Chaosu vstoupit, by měl vědět, že se právě pro dobro ostatních vzdává části svých práv a tím i práva na neomezené užívání postav. Žádní horeční zastánci RP mě nikdy nepřesvědčili o opaku, protože by to z frakcí udělalo úplný nesmysl. Jinak obecně platí toto interní pravidlo… Pokud někdy někdo bude zneužívat svoje druhé, především modré postavy, k prasení, bude přelogovávat za účelem vyřizování účtu, obohacení nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, bude tvrdě potrestán. Tímto je asi řečeno vše. I tresty už byly.

Příště nejspíše něco k cílům Chaosu. Samozřejmě jakékoliv dotazy jsou vítány, témata nejsou nekonečná a nevíme, co Vás zajímá nejvíce.

Minule jsem zapomněl přidat svůj podpis. Rajhrad v. r.


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 222 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Rajhrad )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist