Zemský Trubač
  Dnešní datum: 28. 02. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    

téma * Reforma Řádu - rozhovor s Velmistrem
Vydáno dne 25. 08. 2007 (1967 přečtení)

Už v minulém čísle novin se čtenáři mohli dočíst něco o jistém proroctví. Tak nějak se týkalo obměny Řádu. Vzal jsem tedy měšec redakčních zlaťáčků a vydal se za informacemi. Ptáčci vycvrlikali zajímavé informace. Respektive hlavně jméno a titul Velmistr a Rytíř Krudd Grimdaal. Tak a my se mu podíváme na zoubek.

Redaktor:
Zdravím Tě novopečený Velmistře. Už dlouhou dobu se všude mluví, že v Řádu je nepořádek a sem tam jsme měli možnost zaslechnout, že se chystají nějaké ty změny. Jakpak vůbec došlo k tomu, že jsi se stal Velmistrem, co vše tomu předcházelo?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Zdravím Tě staropečený Sparhawku. Tak v prvé řadě tomu předcházel samozřejmě vstup gildy PfP do Řádu, dále jsem vedl diskuze s Královnou o budoucím vedení a dalších změnách. To, že si mě následně vybrala přímo jako Velmistra, bez voleb, které byly dříve standardním postupem, mě těší, i když vyvolal jistou nevoli v řadách členů Řádu. Což také chápu, ale součást nového systému je tento způsob volby Velmistra. Vše podnítila Královna a její slovo je zákon. A tak by to měli všichni v prvé řadě brát. Určitě jim také chci dokázat, že se nemají čeho obávat a pro Řád budu dělat maximum tak, aby bylo jeho jméno oprášeno a jako dříve vyvolávalo v srdcích obyvatel Kelevaru respekt, který mu náleží. Doufám, že ve mě budou mít oporu, stejně jako já v nich.


Redaktor:
Mluvíš zde o novém systému, co tento systém všechno obnáší? Do redakce se nám donesly nějaké zkazky o hodnostech. Co je na tom pravdy?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Ano, je pravda, že v Řádu se zavedly hodnosti. Protože to lépe odpovídá povaze této frakce - je potřeba tomu dát více hierarchie, která nebyla v minulosti úplně dodržována.


Redaktor:
A nechceš trochu ty hodnosti přiblížit? Jak jednotlivé typy fungují, co mohou a co ne...


Rytíř Krudd Grimdaal:
Určitě, funkce Velmistra, jak jsi zjistil, bude znovu zavedena. Pod Velmistrem je Vrchní velitel, pod kterým jsou Oficíři (zástupci jednotlivých gild) a následně pozice, co se boje týče: Lučištník, Bojovník, Kouzelník. Dále řadoví členové a pak adepti. Hodnosti, které jsou něčím zvláštní – Dráb (od názvu je jasné, co má na starosti), Promotér (starost o kulturní akce jak pro Řád, tak pro veřejnost). Pak tu máme hodnosti jako Dobrodruh (neaktivní člen) a Veterán (prestižní hodnost). To je zatím vše, ještě nejsou všechny funkce obsazeny, avšak pracujeme na tom.


Redaktor:
Dráb a Promotér jsou u každé gildy?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Ne, tyto funkce obsadí jeden člověk (každou) za celý Řád.


Redaktor:
Je mi celkem jasné, že spousta z těch funkcí je zde proto, aby ti ulehčila tvé břemeno. A kdopak je Vrchním velitelem, když jsem tak smělý? To je asi něco jako tvůj přímý zástupce, že?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Dá se to tak nazvat, tím člověkem je BeerMann, ve kterém mám veškerou důvěru.


Redaktor:
Věřím, že BeerMann je člověk na správném místě, ale nyní z trochu jiného soudku. K uším naší redakce dorazily nějaké ty řeči o žoldu odstupňovaném podle hodnosti. Co je na tom pravdy? Jedná se o žold v podobě vybavení, či přímo peníze?


Rytíř Krudd Grimdaal:
To ještě není určeno, je to přeci jen podružnější věc. Někdy v budoucnu na to padne řeč, ale i v tuto chvíli si nechám podrobnosti pro sebe, určitě to pochopíš. Některé věci jsou interní záležitostí.


Redaktor:
Jakpak teď bude probíhat nábor nových členů. Bude se to řešit nějak centralisticky?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Prozatím zachováváme systém, kdy si adepty nabírají přímo gildy jako dříve. S tím, že budu chtít vědět o každém novém adeptovi. Jakási centralizace je v jednání.


Redaktor:
Dobrá tedy. Letem světem jsme probrali kdejaké změny. A nyní by mě zajímalo, jak je to s odchodem gildy Knights of Justice? Proč se tak najednou odtrhli? Lidi to zajímá, takže myslím, že si zaslouží alespoň nějaké to malé vysvětlení. A kdo jiný by ho měl učinit než zrovna ty. Tím netvrdím, že za to nějak přímo můžeš. Nevím o tom o nic více než běžný občan.


Rytíř Krudd Grimdaal:
Hlavní problém je v náhledu na Řád jako takový. Jejich názor se lišil a to i přes nařízení, což mělo za následek incident neuposlechnutí rozkazu. Byly zde i osobní spory. Zvolili si svoje. Víc to nechci rozpatlávat a nějak medializovat.


Redaktor:
A jak to nyní bude s rytíři budou se i oni nějak podílet na organizaci Řádu. Mají své místo v systému?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Rytíři jsou stále stejně postaveni mimo Řád jako takový, i když s ním podle mě souvisí. Místo v systému mají, ale pokud myslíš přímo v hierarchii Řádu tak ne.


Redaktor:
Jaká je tvá vize budoucnosti Řádu?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Moje vize je od začátku stejná, Řád má představovat disciplínu spojenou se zastáváním ctností. Což šlo podle mě trochu do pozadí. Příslušníci Řádu musí být symbolem dobra, musí být ti, za kterými neutrální občas zajde pro radu, pomoc a bude vědět, že se mu toho dostane. Moje vize se blíží právě těmto ideálům dobra (ctností) a tam chci za pomoci všech Řád směřovat. Vedle bojů s Chaosem, je taky nutné získat převahu morální.


Redaktor:
Co můžeš slíbit lidu?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Slib se mi dávat nechce, nejdřív chci ukázat činy. Platí to, co jsem napsal dříve. Nejsem určitě sám, kdo z Řádu chce udělat bratrstvo čestných. A chci, aby lidé, celé království vidělo, že je to možné. Je to dlouhý úkol, ale stačí k tomu dobří lidé a my otvíráme náruč těm, kdo to cítí stejně.


Redaktor:
Hodlá Královna nějak veřejně vystoupit před lidmi a informovat je sama o dění?


Rytíř Krudd Grimdaal:
Ano, Královna plánuje oficiální řeč a já mám za to, že to bude veřejné jako dříve. Ale až tak jsem to s ní zatím nediskutoval, je teď hodně zmožená nemocí.


[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sparhawk | Počet komentářů: 172 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1803 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1407 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1269 hl.)
 
Je mi to jedno (1249 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1200 hl.)
 
Nečtu to tu (1344 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8272

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist