Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Rozhovor s Polikem
Vydáno dne 28. 07. 2007 (1637 přečtení)

Optala jsem se Polika na dění kolem bitvy o hrad lorda Blackthorna a s ním spojené události.

Redaktorka: Ráda bych začala tam, kde problém nastal. To jest, u ochrany města Britain před nájezdy vrahů, když se městská stráž vydala s konvojem do města Trinsic...Proč se vlastně Chaos rozhodl chránit jen svůj hrad a nezapojil se do bojů o celé město?

Polik: Vedla se o tom dlouhá, a místy i celkem ohnivá, debata na Chaos foru a výsledné prohlášení, které si mohl každý přečíst, vzniklo z několika důvodů. Především se tak rozhodlo kvůli tomu, že královna v poslední době učinila několik kroků proti chaosu, ale pro mě hlavním důvodem bylo to, že tu byla po dlouhé době skvělá možnost, jak ukázat že frakce na Kelevaru nemusí být na chlup stejné a můžou se mezi nimi vytvářet rozdíly, podle kterých se později každý může rozhodnout, kterou stranu má raději a hlavně proč.
Navíc, jak se lze dočíst v prohlášení, tak jsme byli připraveni pomoci celému městu pod podmínkou, že nás královna přímo požádá o pomoc. Bohužel se tak nestalo, a proto jsme zůstali jen u svého hradu a ve výsledku jen nabízeli útočiště lidem, kteří se nechtěli zapojovat do boje (původní nápad byl malinko jiný, ale bohužel neprošel).

Nadhodil jsi mi, takže se zeptat musím...co byl původní plán?

Původně bylo v plánu nabídnout lidem v době obléhání Britain opravdové útočiště v teoreticky "našem" Vesperu, kde by měli opravdový klid, pocit bezpečí a proti zábavě v podobě obléhání Britu měli být postavené různé soutěže, zápasy a hry pro pobavení (jelikož na Kelevaru se naprostá většina lidí nechová podle svého RP smýšlení, ale jdou prostě tam, kde se něco děje). Prostě klasická agitace ve prospěch chaosu....

A proč se nakonec tak nestalo?

Řekněme to tak, že to nakonec prostě nevyšlo, což mnohé z členů chaosu zklamalo a jak někdo řekl "z onoho prohlášení to udělalo většinou jen planá slova".

To je škoda...vraťme se tedy k boji o Britain, Královna se doslechla o vaší nevýpomoci a rozhodla se vám zabavit váš hrad...myslíš, že na to měla právo?

Myslím, že měla a má právo na to omezovat Chaos na své půdě, ale nesouhlasím s tím, jak to bylo provedeno a ve výsledku nesouhlasím s takovouto akcí. Já osobně jsem jen pro to, aby pro lidi ve frakcích byla jistá místa absolutně zapovězena a jiná tak byla jejich výsostným územím. Bohužel Palác Lorda stojí neprozřetelně v Britain a řekněme si to na rovinu, když se královna rozhodne, že palác nebudeme mít ve vlastnictví, tak nám nezbyde než mašírovat dál.
Navíc bych si dovolil upozornit, že otázka je položená špatně. MY jsme byli připraveni pomoci i našemu politickému nepříteli, ale řekněme, že z přílišné hrdosti se královna nesnížila k tomu uznat, že naši pomoc potřebuje, a tak nechala umírat lidi, kteří platí za chybu špatného vládce.

Omluv teď mou neinformovanost, v době válčení jsem byla mimo...Pokud mám dobré zdroje, o Hrad lorda BT se strhla bitva, mohl by jsi shrnout její průběh a jak dopadla? Popř. co to pro Chaos znamenalo?

Bitva o palác měla znamenat ve zkratce asi to, že pokud by jsme neubránili, pak by byl palác zabaven královnou a my by jsme přišli o sídlo Chaosu. Jelikož se tak nestalo, tak palác stojí dál a máme do něj stále volný přístup.
K průběhu této "akce" se dá říct jen to, že jako reakce na zprávu v novinkách se Chaos sešel v paláci, kde se víceméně dozvěděl, že se bude bojovat a že se má připravit na obléhání ve městě (kuše). Většina přítomných členů Chaosu se tedy šla vybavit věcmi, které jsou na takový způsob boje zapotřebí (někteří si vzali i něco malinko jiného) a pár desítek minut před samotným začátkem jsme se shodli na tom, kde budeme držet pozice. Pak jsme jen čekali na příchod protivníka a poté nastala klasická řezničina.
Teoreticky byla akce asi myšlená dobře, technicky to bylo vymyšlené taky celkem pěkně, i když tomu pár drobností v podobě jistých omezení chybělo, ale někteří lidé v tom neviděli pobavení v podobě obléhání, ale prostě jen něco, kde je zapotřebí dosáhnout určitého bodu, nehledě na logické příčiny...

Takže když pomine RP podtext, myslíš si, že jak pondělní bitva, tak bitva o hrad byli pobavením a byli vhodně ze strany RT promyšlené a zorganizované?

Myslím si, že obě akce byli pořádány pro pobavení, i když o bitvě o palác se říká leccos, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že byly ze strany RT dobře zorganizované a o promyšlenosti se minimálně podle mě nedá ani v nejmenším mluvit....

Všichni obyvatelé země jistě pocítili napětí mezi oběmi frakcemi, mírová vyjednávání jsou prakticky na bodu mrazu, nepokusil se situaci zmírnit princ Richard? Máte od něho nějaké zprávy?

Pokud alespoň jeden člověk pocítil ono RP napětí mezi frakcemi, pochopil o co nám šlo, a neřekl jak je pro Kelevar klasické "Chaos jsou lamy, stáli tam a ani nepomohli", pak náš čin měl smysl.
Vyjednávání mezi frakcemi je, řekl bych i pod bodem mrazu, i když za nás mohu říct, že jsme se snažili, co to dalo, bohužel na to, na co jsme narazili a co strhlo frakcím vaz, je něco s čím my nemůžeme naprosto nic dělat.
A co se týče prince Richarda, tak od jeho osoby mě není známa žádná zpráva a řekněme ani viditelný zájem o to, co se stalo a co se momentálně děje.

Ráda bych se tě ještě zeptala, jak vidíš současnou aktivitu frakce Order? Pokud vím , její organizace se všelijak mění…

Myslím, že já jako člen druhé strany, tedy Chaosu, nejsem zrovna ta nejvhodnější osoba, která by měla hodnotit Order. Ale když tady ta otázka je, tak osobně se mě nynější Order opravdu nezamlouvá. Co se týče Organizace, tak mohu říct jen to, že tak jak funguje Order nyní je totálně na hlavu a podoba s Chaosem je řekněme víc než nahodilá. A co se týče aktivity, tak momentálně si myslím, že aktivita je celkem odpovídající, oproti tomu, co se dělo dříve.

Mé otázky jsou vyčerpány, teď bych ti dala ráda prostor, v kterém můžeš buď říci něco za sebe, či za frakci či neříct nic.

Je nesmysl říkat něco o Chaosu či Order,jelikož lidé už mají svůj obrázek z předešlých debat a jedna věta to nezachrání. Pokud někdo chce slyšet nějaký můj osobní postoj k čemukoliv, může se mě kdykoliv zeptat.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 122 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist