Zemský Trubač
  Dnešní datum: 24. 05. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

téma * Eagles of Freedom
Vydáno dne 17. 06. 2007 (2212 přečtení)

Přináším Vám informace o další zajímavý gildě, skládá se z rozhovoru s Janem Kovářem jako zakládajícím členem a současným GM Tombohem.

Rozhovor s Janem Kovářem

Proč právě jméno Eagles of Freedom?

Jan Kovář: Myšlenku na orly jsem měl již velmi dlouho. Po pravdě již od dob, kdy jsem začal střední školu. Z nějakých důvodů jsem si je vzal za symbol a vytvořil jsem kolem nich svoje soukromé náboženství. A založení guildy na Kelevaru mi umožnilo alespoň náznak toho náboženství předat jiným lidem.

To se musím zeptat, v čem spočívá ono náboženství?

*Usmál se* Očekával jsem tu otázku. Je to víra v nekončící svobodu, víra v možnost, že jednou pocítím, jak mi vítr čechrá peří, víra v to, že jednou pocítím, jaké to je skutečně svobodně letět. Důležité je, se Orlům co nejvíce připodobnit. Mít svobodné myšlenky, ale taky jednat čestně a v souladu s přírodou. Nikomu bych v životě neublížil bez důvodu.

Ve skutečnosti to není náboženství, je to jen určitý druh víry v něco.

Kdy byla gilda založena a co samotnému založení gildy předcházelo?

Guilda byla založena myslím v září 2004. Bylo to ani ne čtvrt roku po tom, co jsem začal hrát. Měl jsem šťastnou ruku při výběru lidí, které si vezmu k sobě. Všichni jsme začínali zhruba ve stejnou dobu a setkali jsme se jako úplní nováčci v dole v Minocu. Nakonec jsme si řekli, že by mohlo být docela fajn, dát se nějak dohromady. A já jsem to zastřešil svou myšlenkou.

Vzpomeneš si na nějaká jména, kdo s tebou začal?

Já, Mara Acoma, Avivaz, Nasgul, Bulo, Raf, sedmého si teď bohužel nevzpomenu. Ve velmi krátké době, se k nám přidali ještě Sumak a Asderty.

Oba posledně jmenovaní měli být u založení, ale nějak jsme s nimi ztratili kontakt a potkali je znovu až po založení.

Měla gilda v počátcích nějaké pravidla a uspořádání? *usmála se*

Určitě. Každá guilda musí mít nějaké stanovy. V úplném začátku měla pouze dvě hesla. Čest a Svoboda. Později byla přidávána další pravidla, podle toho, jak se guilda vyvíjela. A uspořádání, Zakládající členové, si byli všichni rovni. Guildmaster byl jen figurkou k ovládání kamene a byl moderátorem na schůzích. Jinak se veškeré rozhodování odehrávalo hlasovánímj nadpoloviční většiny.

V době, kdy jsme začali přijímat nové členy, byla ze zakládajících členů ustanovena rada starších. Takže tam bylo 7 členů rady, kteří rozhodovali víceméně o všem.

Kdy se gilda rozhodla vstoupit do Chaosu?

O vstupu do chaosu se v naší guildě jednalo několikrát. Myslím, že celkem třikrát a poprvé to bylo někdy začátkem roku 2005. Ale tím si nejsem úplně jistý. Tehdy to neprošlo proto, že jsme byli ještě velmi slabí a shodli jsme se, že na to nemáme. Podruhé se jednalo někdy v létě 2005 a guilda byla téměř rozhodnuta jít. Sice jsem v té době nebyl ani Guildmasterem, ani jsem nebyl v radě. Obou funkcí jsem se musel vzdát z důvodu školy. Ale měl jsem něco jako čestné místo a nechali mě ten návrh vetovat. Měl jsem za to, že by jsme měli být neutrální guildou. Nakonec, když ten návrh přišel potřetí, na přelomu roku 2005 a 2006, tak jsem sice nerad, ale přistoupil, a vstup do řad Blackthornova vojska prošel.

Proč nerad? Co tě od toho odrazovalo?

Jak říkám. Vždycky jsem chtěl být neutrální. Nechtěl jsem nikoho zabíjet. Nechtěl jsem bojovat. V mých očích a v té době jsem doufal, že i v očích celé guildy, si byli včichni rovni. Nezáleželo mi na tom, zda byl dotyčný vrahem nebo spořádaným občanem. Bral jsem povolání vraha za svým způsobem čestné povolání. I když většina vrahů v těchto zemích si nezaslouží, aby se s nimi jednalo slušně. Ale řekl bych, že tehdy mě ke kývnutí na vstup zvyklalo hlavně několik nepopulárních rozhodnutí královny.

A jak se ti v řadách Chaosu zalíbilo?

V Chaosu to bylo něco nového. Zase se začalo něco dít. Všechny nás to ze začátku bavilo. Některé sice později přestalo a stali se neaktivní, ale víc než polovina tehdejších členů bojovala za chaos vší silou. Objevili jsme nový význam hesel čest a Svoboda a šířili je jménem chaosu. Zároveň se nám možná zrovna Chaos stal osudným. Zdlouhavé přijímací řízení nás připravilo o mladou krev. A jednou z největších ran, kterou guilda dostala bylo, když nás Lord Blackthorn zradil a rozpustil svá vojska. Později sice vzal část svých starých vojáků zpět, ale nepovolil nám vstoupit jako skupina. Nepovolil nám, aby jsme vstupovali jako zástupci starého národa orlů, že půjdeme bojovat za něj. Možná jsem tehdy trochu zahořkl a rozhodl jsem ze, že jestli nás Blackthorn odkopnul, já a dost často ani lidi co stáli za mnou, nepůjdeme žebrat, aby nás vzal zpět. Možná až někdy přijde a omluví se, nebo až nás sám požádá.

Nepůsobil při příjímání členů problémy tvůj extravagantní vzhled? *usmála se*

Myslím, že ten problémy nedělal. Naopak. Řekl bych, že budil pozornost. A krom toho, do bitev jsem v něm nechodil. To bych dal soupeři strategickou výhodu. *usmál se*

Jak hodnotíš působení gildy za necelé tři roky?

V průběhu uplynulých tří let nebylo mnoho příležitostí, kdy by byli Orli viděni veřejně ve větších skupinách. Když nad tím uvažuji, tak opravdu jsme se pohybovali ve skupinách pouze v době, kdy jsme byli v chaosu a později v době celkem nedávné, když jsem do guildy přijímal skupinu nováčků a ti se rozhodli, že se všichni oblečou do toho, v čem jsem chodil já a pobíhali tak po Británii. Jinak jsme byli spíš nenápadná guilda, která si žila vlastním životem v lese. Nedokážu říct, zda jsme lidem utkvěli v paměti, zda jsme guildou známou a podobně. Ale doufám, že těm lidem, kterým jsme v paměti utkvěli, na nás vzpomínají jen v dobrém. Ať už se jedná o bývalé členy, kteří se nakonec rozhodli pro jiný osud, členy kteří v tomto světě již zemřeli (přestali hrát) nebo lidi, které jsme potkávali jen tak na ulici. Já sám jsem kdysi řekl, že jsem položil na zem první stůl a židle na první schůzi, a věřím tomu, že se nebudu muset stydět, až budu zvedat židle na stůl po posledním členovi. Že budu moci vzpomínat na mnoho dobrého, co jsem s guildou zažil, vzpomínat na mnoho lidí, kteří naší guildou prošli a podobně.

Možná naše guilda nedosáhla ničeho zvláště významného a myslím, že známostí se nemůžeme rovnat Thorrovym dětem, N.O.C. ani C.o.P. Ale s klidným svědomím můžu říct, že jsme měli čest mít ve svých řadách alespoň chvíli i významné a známé lidi, jako je Avathar nebo Fairis.

Krásné a dojemné nakonec, děkuji ti za rozhovor a přeji další úspěchy jak gildovní, tak osobní.

Děkuji. Taky přeji mnoho úspěchů do budoucna. Jen bych chtěl říct, že Orli tu stále jsou. Ještě jsme nevymřeli. *usmál se*

Rozhovor s Tombohem

Kdy jsi převzal vedení gildy po Janu Kováři?

No já bych tomu neříkal moc vedení. Řekl bych tomu spíše zodpovědnost. Na úvod bych chtěl říci, že sem zprvu vůbec nechtěl. Nebyl sem v EoF moc dlouho a navíc sem necítil podporu od ostatních členů. Jako budoucího GM mě navrhl Jan Kovar, který je mým dobrým kamarádem, přibližně koncem února. Svolal valnou hromadu *usmál se*, kde mě navrhl, protože moc lidí v úvahu v tu chvíli nebylo. *usmál se* Takže GM jsem přibližně od konce února tohoto roku.

Shledáváš nějaké zásadní změny od konce února?

No podle mě zatím k žádným zásadním změnám nedošlo, za což jsem v jedné věci rád a v druhé je mi to také líto. Určitá aktivita zde vázne, což je velmi zavádějící situace. Musím říci, že guilda se dokáže na určité věci většinou shodnout, máme i pravidelné guildovní schůze. Nicméně teď je zkouškové období, aktivita díky tomu je mizivá a naše krásné guildovní městečko zeje prázdnotou. *posmutněl*

Co můžete případným adeptům poskytnout?

Myslím, že jsme skvělá parta lidí. Jsme jedna z těch věkově starších guild, myslím, že trošku rozumnější, což přináší méně ukvapené závěry. Dokážeme si pomoci v nouzi a je mezi námi to určité přátelské pouto, které každá správně fungující guilda musí mít. Svým adeptům nabízíme přátelství, pomoc v nouzi a v dalších těžkých situacích, pokud to bude v našich silách.

Jaké jsou podmínky pro přijmutí?

Pro přijmutí do našich řad nemáme žádné určité podmínky. Je důležité, aby dotyčný neměl špatnou pověst. Bereme k nám i napravené hříšníky, tedy i bývalé pk, ale ty u nás zatím v řadách nemáme. Hlavně je důležité, aby dotyčný jednal fér, nedělal rozbroje. Není to o skillech, nebo o postavě, máme u nás spoustu hráčů, kteří mají i 2 GM skilly. Jde o to, aby nám byl příjemný a tudíž zapadl do naší skvělé party. Nejlepší je, když se s někým z našich řad dá do promluvy. Aby poznal jaký jsme a my poznali jaký je on. Než ho přijmeme za právoplatného člena, je zde určité adeptské období, kde teprve poznáme jaký skutečně je a tudíž, jestli ho mezi námi chceme, nebo nechceme. Hlavně máme zájem o aktivní hráče, kteří jsou k vidění a ne sváteční hráče, kteří lognou na nedělní turnaj. *usmál se*

Musí se adept či člen dostavit na pravidelné schůzky?

Ano účast je nutná, ale pouze v případě, že se člen či adept včas neomluvil nebo je neaktivní. Pokud je neaktivní adept většinu času adeptského období a pro svou neaktivitu nemá závažný důvod, tak je to automatický kick. Ale tato situace je výjimečná a za mě se zatím nestala. Guildovní schůze je pravidelná a to každý měsíc. Projednává se zde úplně všechno, od akcí až po osobní život reálný život *směje se*

Mluvil jsi tu o gildovní městě, to se nachází pokud se nemýlím, někde v oblasti yewského lesa...

Přesně tak. Je to pod yewským hřbitovem. Zeměpisně jižně od yewu. Nachází se ve velmi krásné a klidné oblasti, kde je dá se říci krom dungeonu a dolu vše v podstatě u ruky. *usmál se*

Má město statik?

No bohužel Eagles City static nemá. Ale snažíme se na něj vydělat guildovními příspěvky a máme v plánu určité věci, které bych tu nerad zveřejňoval *usmál se*

Kolik činí gildovní poplatek?

Platí pouze aktivní lidé a to jednorázový měsíční příspěvek a to: adept 5k a člen 15k.... není to mnoho, když si vezmete, jak je vše drahé a navíc v dnešní době to není například na HB těžké vydělat. *usmál se* Samozřejmě dobrovolnosti se meze nekladou, tak když chce někdo přispět více, tak může.

Máte gildovní úbor?

Já řeknu pro mě bohužel nemáme, pro někoho bohudík. Ono podle mě není špatné mít nějaké sladěné guildovní oblečení. Dokonce jsme o tom i hlasovali, ale rozhodnutí jsem nevetoval a i díky tomu neprošlo. Takže guildovní oblečení se v EoF nevede. *posmutněl* ...jen já jsem začal preferovat na nedělní turnaje růžové oblečení, takové, které nosíval Jan Kovář. *usmál se* Snad časem budou i ostatní nosit....*zapřemýšlel*

*usmála se* A máte nějaký společný sklad, kde si každý může vzít "co hrdlo ráčí"? Nebo něco podobného?

*směje se* No žádný společenský sklad nemáme. Máme guildhaus, ale od něj v tuto chvíli má klíče jen mizivá část u nás nejvýše postavených osob, tedy Gm a jeho zástupce...zde si po domluvě může kdokoliv z členů cokoliv uložit, když se mu to nevejde doma atd. Jsou tu i nějaké materiály, kdyby někdo z členů potřeboval. *usmál se*

Kolik má v současné době gildě členů a adeptů?

V současné době máme přibližně celkově u nás 30 osob. Z toho je zhruba 5 lidí v adeptském období.

Myslím, že vše důležité o vaší gildě bylo řečeno, mě nezbývá nic víc než popřát hodně štěstí a holdovních úspěchů.

Děkuji, tobě také.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 104 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1889 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1498 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1351 hl.)
 
Je mi to jedno (1334 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1284 hl.)
 
Nečtu to tu (1430 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8786

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist