Zemský Trubač
  Dnešní datum: 24. 05. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

téma * Sigmarovy děti
Vydáno dne 11. 11. 2005 (2525 přečtení)

V dnešním díle Vám přinášíme sic dlouhé, ale velmi milé povídání o slavné guildě Sigmarovy děti, která si u lidí Kelevarských vydobyla takové postavení, že ani po jejím zániku na ni mnozí nezapomenou...

Redaktorka: Co vedlo k založení gildy?

Silo: V podstatě to bylo na popud mých tehdejších skoro spolužáků (chodili o rok níže), kteří mě k ultimě přivedli. Hlavním iniciátorem byl Laky, který dostal ten hlavní nápad, a jelikož jsme všichni byli aktivní fantasáci (larpy), tak jsme ji prostě založili. Byl tam jisty důvod i kvůli tomu, že Laky byl hodně fascinován gildou Thorovy děti, ale nemohl se k nim dostat byl to modemař (bohužel), no a tak jsme si založili vlastní gildu s tím, že nabereme nějaké členy a budeme mít nové možnosti, brali jsme to hlavně z pohledu RP a to jako gildovní schůze a akce. Vyzdobit si gildovní baráček, prostě to začalo takovou touhou mít něco za jménem, co by nás spojovalo víc než stejné oblečení či společný směr našich kroků.

Proč zrovna Sigmarovy děti? Kdo byl Sigmar?

Sigmarovy děti vymyslel vlastně taky Laky a Krispos hlavní zakladatelé gildy, tuším, že tenkrát četly Knížky Warhammer a tím se inspirovali. Sigmar byl v podstatě jeden z hrdinů. Historie Sigmara je jednoduchá, asi takhle..Sigmar sjednotil lidi v boji proti zelenokožcum(orci,goblini a dalši havěť, vlastnil kladivo Maraz..drtič lebek), pak vytvořil říši.

Sigmar KLADIVONOŠ-patron Říše, nejrozšířenější náboženství v Říši od dob Magnuse Pobožného. To by bylo na dlouho a v podstatě bych asi řekl to samé, co je někde napsáno.

Kdo všechno ji zakládal?

No zakládající členové se shromáždili na malém plácku nedaleko pobřeží a za zvuku bečících ovcí, byli tam Laky, Al-Galad, Krispos. Já (SILO) a černá ovce Honza (Johny V), který se v gildě dlouho neohřál, protože jsme přišli na to, co je zač a v podstatě ho z gildy vyloučili, dlouho dělal našim členům problémy.

Tahle sestava stála u oficiálního zrodu (zatím pouze teoretického). Pak se k nám ještě přidal Artic.. (bohužel na celé jméno si nevzpomenu, v podstatě jsme ho vídali málo =modemař)

Co bylo a je teď hlavním cílem?

Hlavním cílem gildy bylo dát dohromady partu fajn lidí a trávit čas na ultimě společně. Samozřejmě jsme měli naplánováno velké množství členů a gildovní stanovy a celkově, dalo by se říci, systém byl postaven na velké množství členů, ke kterému jsme se bohužel nepropracovali. Dalo by se říci, že Stanovy by měly v pohodě zvládat i 50 lidí v gildě (taky mi daly pěknou fušku). Hierarchie gildy, podmínky postupu na vyšší stupně, práva a povinnosti členů, ale i soudní systém. Ale hlavní cíl zůstal stejný, v podstatě jsme nechtěli trávit čas makrováním někde v zapadlí chatrči na konci Kelevaru, a když už se makrovalo, tak se přitom hrozně debatovalo, tuším, že jednu dobu jsme se scházeli na makrování v chajdě, kde měl každý svou bednu na to, co zrovna makřil.

A co plánujeme do budoucna? No to už bohužel asi nic, protože asi tak za pět minut budu posílat mail s žádostí o zrušení gildy, protože počet lidí na Gild stounu klesnul pod minimální hranici (zesmutněl). Je to škoda, každý člen, který u nás byl (déle než měsíc) mluví v superlativech. Ale u Sigmarů máme jedno pořekadlo: „Sigmary jsme duší a smýšlením a ne nápisem za jménem“. A abych pravdu řekl, zvláště lidé, kteří od nás odešli, ať už z jakéhokoli důvodu, nejčastěji vídám na gildovním fóru a nikdo se příslušností k nám netají. Prostě jsme byli taková rodina, jejíchž členové se vydali vlastním směrem. Ale svou rodinu máme stále v srdci, i když jsme na konci světa.

Taky za to může to, že jsme nabírali hlavně nováčky a v podstatě je vychovali, naučili jsme je, jak přežít a to že nemají být ms a hru si užít.

Máte nějaké razantní body ve vývinu gildy?

No každým razantním bodem byla vždy změna gildmastera. Já vedl gildu nejdéle ze všech a to přes rok a půl od jejího založení až do doby, kdy jsem z rodinných důvodů nemohl hrát a to vedlo k mému skoro ročnímu odchodu ze světa Kelevaru. Po mně přebral otěže a velice těžkou roli (RETKO) odchovanec gildy, v podstatě byl u nás od prvních dnů hraní. Dalším z vůdců, když musel RETKO odstoupit se stal Malkus. Za trvání jeho mandátu se gilda rozrostla a dalo by se říci, dostala se do podvědomí lidu kelevarského. Když jsme byli GM Já a Retko, v podstatě jsme byli gilda začátečníků. Až teda na Vexe, který se k nám připojil na moje osobní pozvání po rozpadu SLIA, v podstatě to byla celebrita v našich řadách, i když jeho jméno nováčkům nic neříkalo, ale byl velice oblíbený. A s jeho příchodem se počet lidí zvládajících PvP zvětšil o 100% čili na dva (usmál se) No a po tom, co Malkus složil mandát, se GM měnili velice často a gilda začala velmi upadat. V podstatě to bylo tím, že členové se málokdy sešli. Když jsem se mezi ně přišel po roce podívat, nevěřil jsem vlastním očím, na schůzi přišlo pět lidí ze šestnácti, sice panovala přátelská atmosféra, ale KVF během hovoru, mezi sebou pošťuchování ,no prostě jsem, jak se říká lidově, čuměl, jak tele na nový vrata. Prostě by se dalo říci, chybělo pevné vedení a tím se gilda rozpadla, bohužel ne každý ji mohl věnovat tolik času, jako Malkus, Retko a já (a to někdy i 16 hodin denně 6 dní v týdnu.

Jaké jsou podmínky pro přijetí nových členů, zda-li přijímáte?

No na začátku to mělo docela přísná pravidla. Člověk mohl zažádat o přijetí při 3 GM skillech (jakýchkoli), poté musel vydržet jako adept 1 měsíc, absolvovat s gildou alespoň jednu akci v dungeonu. A při přijetí mít doporučení alespoň od jednoho staršího člena gildy. Postupem času jsme to snížili na 1GM. Ale zase jsme to rozkastovali, že sice byl přijat, ale měl nejnižší postavení v gildě a nad ním bylo dalších 5 úrovní členů. A jak si už nepřijímáme neboť jsme se rozpadli (zesmutněl), ale snad bychom se mohli časem založit znova (radostně se usmál), je to taky tím, jak jsem již řekl, hodně lidí u nás bylo od začátku a chtěli si prostě vyzkoušet něco jiného, třeba až se unav,í tak na stará kolena založíme gildu znovu (usmál se).

Nepřemýšleli jste někdy vstoupit do nějaké frakce?

No jistou dobu (už ne za mě) se o tom přemýšlelo. Ale bylo to zavrhnuto, byli jsme prostě neutrální a hlavně to bylo taky na ochranu slabších členů gildy, protože i když v té době bylo PvP schopno tak cca 8 členů, bylo to v podstatě gildy. Frakce přináší sice zábavu v podobně bojů a treningů na boje, ale také neustálého ohrožení a to jsme nemohli připustit, protože druhá polovina gildy byli v podstatě nováčci, a kdyby byli napadáni dlouho, by u nás nezůstali a komorní a pohodová atmosféra gildy by se změnila v hádky o politice a tom, že někdo špatně pustil makro na protivníka a kvůli tomu ten a ten ztratil svůj blood rock a nakonec by se to rozhádalo. Prostě frakce byla proti podstatě gildy.

Chtěl by jsi jmenovat někoho významného, kdo prošel Vaší gildou či je stále členem? Tak významným je každý člen gildy, obzvláště pro mě, v podstatě to pro mě byli všichni dobří kámoši, obzvláště všichni gildmasteři. Ale chtěla si jména, tak ti je dám… první díky patří Retkovy, přebral gildmástrovství po mně a neměl to vůbec lehké, nasadil jsem velmi vysokou laťku a on pro gildu dělal maximum, co mohl. Obzvláště velké díky patří Kalousovi, který gildu pozdvihl, přivedl do ní spoustu nových lidí a celkově jí zviditelnil a vzhledem k tomu, že je teď na Kelevaru hodně znám široké veřejnosti, ji i hodně proslavil. Dalším je samozřejmě Vex člen bývalý člen SLIA. a jeden z old school kelevaru nyní už bohužel zaplaven povinnostmi života. Dále Mystic, Bodyarmor (Garda Chaosu), Anehdotor, Matka Tereza, Nathaniel, zmaTEK, Depri, Tomas II (/poznámka redakce: zavzpomínal Malkus…/) A samozřejmě bych rád poděkoval všem našim členům bývalým i současným, že svěřili důvěru v nás a gildu Sigmarovy děti a rozhodli se stát členy naší rodiny.

Měli jste někdy vážný problém s někým v gildě?

Také jsem se již zmínil Johny V. Bohužel byl jeden ze zakládajících členů, ale vydržel cca 2 dny, poté byl vyhnán s holemi v ruce a ještě dlouho nám škodil. Tu a tam se mezi adepty objevila černá ovce, ale nikdy nevydrželi, v podstatě jsme lidi, kteří dělali problémy, vyloučili z našich řad dříve, než mohli problémy působit… v podstatě to bylo jednou a v tu chvíli mě měl za zadkem, snažil sem se poznat každého člena velice důkladně, než jsem ho vzal do gildy hodně jsem konzultoval s ostatními lidmi z gildy, ale také jsem si je hodně prověřoval sám, například druhou postavou s acc, o které nevěděli a našel si je třeba v dole či na tržnici a udělal s nimi fiktivní obchod a schválně pustil peníze nebo ingoty na zem a čekal, co se stane. Díky této strategii jsem byl velice úspěšný a prakticky na jisto jsem odhaloval lidi, které bychom u sebe nechtěli. Samozřejmě toto přišlo až po prvním prohřešku. Takže adepty do gildy sem si hlídal hodně, když jsem ho již přijali většinou už prošel a byl takový, jaký by sigma měl být.

Máš nějakou vtipnou příhodu z guildovních výprav?

Každá gildovní výprava byla vtipem sama o sobě, jak jsem již řekl, ve směs jsme nebyli PvPři ani MvPři, v podstatě většina gildy měla max 3-5 craft skilů na GM a ostatní se teprve trénovalo (usmál se) a dungy byly opravdu pro zpestření nudného dne. Pouze jednou jsme dosáhli až pokladu a to za obrovského přispění Vexe. Samozřejmě mluvím o době, kdy jsem byl GM já, za Malkuse už to vypadalo asi jinak, když už byli členi více bojově zkušení a měli na to skilly. Za mě výpravy do dungu měly dva důvody. Nechtělo se makrovat a bylo nás online víc, tak jsme někam zašli zalamit a nebo jsem vydělávali peníze pro společnou gildovní kasu. A na konkrétní příhodu už si nevzpomenu, přeci jen, už je to nějakej pátek, co jsem hrál. Ale na jednu hlášku si vzpomínám a to je: „Chtělo by to kváááálíííííka“ Vex v dungu, když došla mana a chtěl sosnout (usmál se). Ale to by lidi museli znát souvislosti, jen že jsem si na to teď vzpomněl.

Co by jsi chtěl dál prasknout na vaši gildu?

No nikdy jsme nebyli žádní drsňáci a myslím si, že si nás lidi na Kelevaru spojujou hlavně s poctivostí. Ale nelezte s námi do dungu, jsme děsně ukecaný teda obzvlášť já (uchechtl se) a nečekejte od nás zázraky (pousmál se).

Jestli bych mohl přidat přání, tak bych jednou chtěl gildu založit znovu, doufám, že mi osobní a technické důvody dovolí založit gildu a natahnout do ní starou sqadru a všechny věrné.

Heslo gildy, řekl jsem ho každému, kdo od nás odcházel:

PAMATUJTE SI, PRO MĚ JSTE VŠICHNI SIGMAŘI, I KDYŽ NEJSTE V GILDĚ

[Akt. známka: 1,14 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Taoki | Počet komentářů: 165 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1889 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1498 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1351 hl.)
 
Je mi to jedno (1334 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1284 hl.)
 
Nečtu to tu (1430 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8786

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist