Zemský Trubač
  Dnešní datum: 22. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * O životě novopečeného Rytíře Struhadla
Vydáno dne 30. 09. 2005 (2533 přečtení)

Je Rytířem teprve krátce a mnozí z Vás jej ani neznají. A Vy, co jej znáte, se možná dovíte více...

Ani už nevím jak to vše začalo. Je to již dávno, co jsem přišel do tohoto světa zvaného Kelevar. Byl jsem ještě malý a pamatuji si jen, že spolu s rodiči jsme se usadili v hlavním městě Britain. Moje matka však brzy po příjezdu do města zemřela na neznámou chorobu. Ani Britainští lékaři ji nedokázali pomoci. Otec po matčině smrti dělal co mohl, aby nás uživil, ale nebylo to lehké, především se nedokázal vyrovnat se svojí ztrátou.

Už jako malý jsem musel pracovat, abych pomohl otci. Celé dny jsem těžce pracoval. Mnoho možností v té době nebylo. Živil jsem se stejně jako ostatní, těžbou rud v místních dolech, kterou jsem posléze prodával za pár mizerných zlatek u místních obchodníků. Jednu věc jsem si ale nedokázal odepřít, posezeni v místním Britainském lokále, byla to taková příjemná hospůdka na cestě mezi Britainskou bankou a mostem vedoucího ven z města. Zde jsem se seznámil s Drakem, byl to asi první člověk, který se mě ujal a ničeho za svoji pomoc nežádal. Byl to právě Drake, kdo mě odvedl pryč z hlavního města, pryč od těch obchodníčků, co by člověka nejraději na mizinu přivedli. Dovedl mě do městečka zvaného Minoc. Zde mi ukázal místní důl a seznámil mě s místním kartelem obchodníků.

Začalo mi svítat na lepší časy, peněz jsem měl stále více a přitom se nijak moje pracovní nasazení nezměnilo od života v Britainu. Netrvalo to dlouho a našetřil jsem si peníze na svoje první obydlí. Nedělejte si žádné iluze, nebylo to žádné vele sídlo, byl to jen malý dřevěný domeček. Ale pro člověka jako jsem byl já, člověka který nikdy neměl pořádně co do pusy dát, to byl HRAD. Moje malé království. Byl jsem na sebe patřičně hrdý, za to vše jsem děkoval mému příteli Drakemu.

Ovšem časy se mění, doba hojnosti musela jednou skončit a tak už i těžba rud v místním dole se stala riskantním povoláním. Město si vyhlídla banda lapků a vrahů, kteří svými nájezdy prakticky znemožňovali normální chod života v Minocu. Pomoc dlouho nepřicházela, nikdo si na tuto bandu netroufl a tak jsem se s tímto faktem nebezpečí při práci musel naučit žít. Ceny rud šly rapidně nahoru a po pár dnech těžby jsem se cítil jako boháč. Rána osudu se však ani mně nevyhnula a poprvé ve svém životě jsem viděl těsně v mé blízkosti umírat lidi, horníky jako jsem byl já. Jen zázrakem jsem to přežil, byla to jatka, co vám mám vyprávět: chaos, křik, všude krev a bezvládná těla, byl jsem z toho v šoku. Jediné, co vím, je jen to že jsem běžel pořád dál a dál. Vše jsem měl rozmazané, jakoby to snad ani nebyla realita. Dále si už nic pořádně nepamatuji, vím jen to, že jsem se druhý den probral několik kilometrů od dolu, celý promočený a špinavý jsem ležel v trávě. Stále dokola jsem si říkal, že to byl jen sen, musel to být sen! Vracel jsem se zpátky domů kolem Minockého dolu a stále si v hlavě opakoval: ,,Byl to jen sen! Když jsem míjel důl, tak mi došlo, že sen to opravdu nebyl...“

Trvalo mi dlouho, než jsem se vzpamatoval ze svého otřesného zážitku, jedno jsem však věděl jistě, do Minockého dolu už nevkročím, nemohl jsem se tam vrátit. Začal jsem se proto věnovat kovařině namísto těžby rud. A právě zde jsem se seznámil se spoustou skvělých lidí, jedním z nich byl i Lawril. Tento člověk mě mnohému v mém kovářském řemeslu naučil. Mnohé jsem spolu prožili. Později se mě zeptal zdali bych se nechtěl stát členem téže guildy jako byl on. A já na to kývnul, byla to pro mne čest. A tak mě Lawril zavedl za vůdcem gildy G.O.D.S, Sparhawkem. Byl jsem podroben těžké zkoušce, která měla prověřit moje bojové schopnosti. Uspěl jsem, monstrum padlo zanedlouho mrtvé k zemi a já byl přijat. Za tyto schopnosti vděčím, jestli se to dá tak říci minockým vrahům. To, co jsem tehdy zažil mě přinutilo se naučit i bojovému řemeslu. Ani nevím proč, snad jsem se po té již nechtěl cítit tak bezbranný. Ale to už je dávno hlavní bylo, že jsem se dostal do své vysněné první gildy, mezi lidi kteří byli mnohem zkušenější nežli já. Mnohému jsem se od nich naučil a postupně to byl více boj nežli mé kovářské řemeslo. V gildě se mi líbilo, bylo to jako sen, konečně jsem cítil, že jsem našel nějaký smysl svého života.

Jak už to ale bývá nic, tak "dokonalé" netrvá věčně, gilda začala pomalu upadat. Nic už nebylo jako dříve, lidé odházeli a gilda se pomalu rozpadala. Můj sen se rozplýval den ode dne jako gilda G.O.D.S. Nevím proč, ale stále jsem doufal v něco, co nás zase postaví na nohy. Snad bylo mé přání vyslyšeno nebo nevím, ale jednoho večera přišel mezi nás Lawril s tím, že se dohodl s jakýmsi Illidanem gildmasterem gildy Fenomen, kterou v té době převzal po starém gildasterovi Feanorovi. Illidan hledal mladou a dychtivou krev, aby pozvedl gildu, jenž mu byla svěřena. Po dlouhé poradě jsme se společně se Sparhawkem rozhodli přijmout tuto nabídku od Illidana, byla to pro nás čest stát se členy jedné z největších gild. A tak jsem se stal Fenomenem byl to začátek mé finální pouti světem zvaným Kelevar?!

Ani nevím z jakého důvodu, či co ho k tomuto kroku vedlo se mě můj nový gildmaster Illidan ujal jakožto svého žáka a začal mi postupně předávat veškeré své poznatky a schopnosti. Zavedl mě do míst o kterých jsem ani netušil že existují, prošli jsme spolu mnoho dungeonů, učil mě jak v těchto místech přežít. Uplynulo mnoho let a já byl zrovna s Illidanem v dungeonu zvaném Phe-klo, byli jsme v posledním patře a v klidu jsme to tam čistili místnost po místnosti, vzpomínal jsem na své začátky v gildě a říkal jsem si, že tohle snad ani není možné, že jsme tu jen sami dva. Dříve bych si myslel, že by tu nedokázala přežít ani celá armáda... Illidan mně mnohému naučil, za což mu budu do smrti vděčen. A jak plynul čas tak z učitele a žáka se stali dobří přátelé. Jsem velký smolař, smůla se mi lepí na paty všude kudy jdu. Ale jak já, tak i Illidan to bereme ze srandy. To jednou když jsme s Illidanem a Serlingem vybrali poklad v Phe-kle u Paegasu v němž byl Obsidian potion mi ho Illidan ukázal a já nenechavec jsem ho nechtíc vypil :o . Dodnes si mě pro to Illidan ze srandy dobírá :) .

Jak čas plynul tak i moje pozice v gildě sílila, stal jsem se kancléřem a o mnoho později i zástupcem GM. Ale to bych předbíhal. K tomuto byla ještě dlouhá cesta a mnoho jsem musel dokázat. Již v mládí jsem obdivoval královskou jízdu, bojovníky Řádu, kteří se bez přemýšlení vrhali mezi nepřátele královny, lapky a vrahy. Avšak potkat je, bylo těžké. Jejich počty byli pramalé, a proto ani v mém mládí nebyli nápomocni každý den, aby zabránili krveprolití v dole, kterému jsem byl svědkem. A proto jsem chtěl rozšířit jejich řady, ano chtěl jsem se stát členem Řádu. Má gilda mi to umožnila a Illidan, který mě na tuto skutečnost po mnoho let připravoval mé rozhodnutí s nadšením uvítal. Jako člen Řádu a také člen gildy Fenomen jsem se především naučil poznávat lidi hodnotit je a rozeznávat ty dobré a poctivé od falešných a prolhaných lidí. Naučil jsem se lidem pomáhat tak jak bylo mým snem. Mým posláním bylo chránit lid Kelevarský a hájit zájmy mé královny. To Illidan pamatoval ještě i dřívější panovníky, a proto jakožto zkušený bojovník Řádu a věrný ochránce královny se stal jejím rytířem, tehdy jsem si přísahal, že jednou stanu po jeho boku i já jako rytíř oddaný královně. Mám ve svém životě jasný a jediný cíl a tím je služba své královně a lidu Kelevarskému. Jsem ochoten pro svoji královnu obětovat vše. Doufám jen v jediné, v to že mi bude umožněno žít tak dlouho, aby se mi mohl splnit můj sen a abych mohl věrně sloužit královně, dokud mých služeb bude žádat...

"Člověk je a bude tím v co věří, nikoliv tím čím jej učinili jiní"

...Struhadlo, zástupce GM gildy Fenomen a zástupce senátora za tuto gildu...[Akt. známka: 1,10 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sparhawk | Počet komentářů: 95 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Rytíř Struhadlo )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1311 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7847

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist