Zemský Trubač
  Dnešní datum: 15. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Starý přítel potřebuje pomoci
Vydáno dne 11. 02. 2005 (2146 přečtení)

Autorem této povídky je vrah Mort de Sair (poznámka od DUPIho - pokud jste vrah a máte taktéž zájem o publikování své povídky, zasílejte mi je na mail uvedený v kontaktech).

Aneb co vrahové dělají když zrovna "neloví".


Po dlouhém dnu v dole u města Paradise jsem byl docela spokojen, jelikož jsem si s sebou odnášel celkem slušnou zásobu vzácnějších ingotů. Když jsem dorazil domů i s nákladem, hned jsem si všiml, že u mého holubníku čeká holub se zprávou od mého přítele Dupiho. Poznal jsem to hned, protože vlastnil starakatého holoubka, který je tak vzácný.
Okamžitě jsem slezl z koně a přečetl si dopis. Stálo tam:
"Milý přiteli, dnes večer máme po dlouhé době sraz v naší oblíbené putice U Skřivana. Doufám že dorazíš, protože jsme se všichni pohromadě už docela dlouho neviděli. Piva a jídla bude dostatek. Už od rána se peče krásné malé selátko a chladí pivo. S pozdravem Dupi"
Když jsem dočetl zprávu, dal jsem napít holoubkovi. Nasypal jsem mu něco málo zrní a poslal jsem ho zpět. Tato zpráva mi udělal velikou radost, jelikož jsme se s přáteli už opravdu dlouho nesešli a už opravdu dlouho jsem se pořádně nenapil a nenajedl...
Doma jsem si roztřídil ingoty co jsem přes den nakopal a převlékl se do něčeho svátečního. Uvelebil jsem se na svém křesle a udělal si čaj z peliňku, ať se trochu vzchopím. Když už mě peliněk začal probouzet, osedlal jsem koně a vyrazil na večerní setkání.
Slunce mi při cestě příjemně pálilo do zad. Náhle jsem uslyšel silný dusot koní. Bylo to stádo mustangů co utíkalo krajinou. Bylo jich asi deset. Už opravdu dlouho jsem neviděl, že by se jen tak prohánělo tak velké stádo. Vedl je krásný ocelově modrý hřebec, který byl opravdu zdatný a silný. Bylo to něco úžasného jen tak se dívat na tyto krásná zvířata. Když odběhly za obzor ještě jsem se jen tak koukal do dáli.
Když jsem dorazil k hospodě uvázal jsem koně a nechal ho pořádně napít. Vešel jsem dovnitř a hned naproti dveřím v zadní časti místnosti už seděli Mephisto, Dupi, Sinkiller a akorát se na stůl neslo krásně voňavé selátko. Pořádně jsme se přivítali. Pak jsme se posadili a Dupi pronesl málo slov jak je rád že jsme se tu sešli a že doufá, že dorazí ještě ostatní. Jen co skončil vzal jsem do ruky nůž, píchl ho do přední nohy selete a ukrojil si hezký kousek masa. Sbíhaly se mi sliny.
Když byla hostina v plném proudu dorazili spolu Chose a Drake. Přivítali jsme se a oni se s námi pustili do ,,žranice". Asi po pátém pivu jsem už neměl chuť na další maso a jen jsem se opřel na židly a hlasitě odfukoval. Opět zaznělo skřípání dveří a já čekal někoho dalšího z našich řad. U vchodu do místnosti však stál jen starý muž o holi a rozpačitě se rozhlížel kam se usadí. Byl mi nějak povědomí a já si ho prohlížel, když si sedal k jedinému volnému stolu. Stále jsem se však nemohl zbavit myšlenky, koho mi ten starý menší muž připomíná.
Stůl se akorát začal sklízet od kostí a prázdných talířu a já se zvedl a šel směrem k záhadnému muži. Když jsem dorazil k jeho stolu zeptal jsem se ho: ,,Mohu si přisednout?"
On jen kývl a malinko se usmál. Chvilku jsem ho pozoroval a on dělal že si mne nevšímá a koukal po lidech jak se baví.
,,Někoho mi připomínáte.", řekl jsem mu.
On zase jen kývl a usmál se o trochu více než předtím. Najednou jsem si vzpomněl.
,,Mistr Krendhal, promiňte že jsem vás nemohl poznat, ale už je to dlouho."
,,No hurá chlapče, já se už bál že mne nepoznáš. Máš pravdu je to opravdu dlouho co jsem odešel z tvého rodného města. Byl jsi ještě malý kluk. Co tvůj otec, jak se mu daří?"
,,Oba mé rodiče zabili nájezdníci z hor a vypálili celé město. Měl jsem jediné štěstí že jsem byl na studiích v městě Moonglow."
,,Panebože, to mi je líto, doufal jsem že se s tvým otcem a matkou ještě setkám."
,,Hmm. A co vy mistře? Co jste dělal celou tu dobu a proč si myslím, že když jste dnes sem přišel, tak to není náhoda?"
,,Máš pravdu není to náhoda. Vyhledal jsem tě, protože potřebuji pomoci."
,,Pomoci? Ale jak jste věděl, že budu zrovna zde? Nikdo vám to nemohl říct. Věděli to jen moji přátelé a ti by mi řekli, že jste mne hledal."
,,No zjistit kde bydlíš nebyl zase takový problém a když jsem dorazil k tvému domu a ty jsi nebyl doma, tak mi nezbývalo nic jiného než čekat. V tom jsem si všiml, že u holubníku je nějaký kousek zmačkaného pergamenu. No a z toho jsem už lehce poznal, že budeš zrovna zde."
,,Aha, říkal jste že potřebujete pomoci. O co jde? Doufám, že vám tedy budu moci pomoct".
,,Není to nic složitého, od chvíle kdy jsem odešel z tvého města a dosáhl jsem naprosté dokonalosti v opisovaní map do kreslené podoby, jsem si řekl, že po sobě zanechám budoucím generacím nějaký odkaz. Umanul jsem si zaznamenat celý širý svět na pergameny a tak zdokumentovat krásy tohoto světa. Je to celkem nadlidský úkol, ale už mi toho moc nezbývá. Jediné kam nemůžu, už jen kvůli svému věku a kvůli svému zdraví, jsou podzemní líhně příšer, ať už se jedná o jakékoliv. Když jsem byl ještě celkem mladý, vydal jsem se zaznamenat katakomby do místa známé jako Covetous a jen tak tak jsem utekl smrti. Od té doby jsem si řekl že už takovéto nebezpečné výpravy nebudu podnikat. Na tobě je, aby jsi mi zmapoval tato nebezpečná místa."
,,Já? Ale mistře, já nemám o zaznamenávání map ani ponětí."
,,Toho se vůbec neboj. Vše potřebné, aby jsi aspoň trochu přibližně zaznamenal okolí, tě naučím během chvilky. Chci aby jste vyrazili zítra večer. Štědře se Ti a Tvojim přátelům odvděčím. Toho se nemusíš bát."
,,No a kam se vůbec máme vydat?"
,,Do nemrtvého podzemí Hythloth. Pokud ale odmítneš, tak to pochopím a najdu si jinou družinu hrdinů."
,,Ne, ne, počkejte půjdu se zeptat svých přátel."
Vydal jsem se zpět k našemu stolu. Všichni hráli kostky. Sinkiller akorát míchal kostky v kalíšku, když jsem jim začal vyprávět příběh mistra Krendhala. Když si ho vyposlechli zeptal jsem se jich:
,,Tak co pánové půjdeme do toho? Já bych byl určitě pro. Jsem pro každou akci...

(poznámka od DUPIho - provedl jsem drobné úpravy, které nijak neměnily výsledek)


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: DUPI | Počet komentářů: 63 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Mort de Sair )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1815 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1420 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1279 hl.)
 
Je mi to jedno (1261 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1210 hl.)
 
Nečtu to tu (1356 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8341

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist