Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 04. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

téma * Krvavý vítěz je znám!
Vydáno dne 11. 02. 2005 (2519 přečtení)

,,A mám toho dost“, vykřikl Worquy.


,,Už je připravena, pane. Nejčistší bantitový kov, téměř nezničitelný, pane.“, pronesl zpocený kovář a ukázal směrem k dýce.
,,Hmm, vypadá jako kvalitní práce, kováři.“, pronesl zahalený muž. ,,Přesně jak si pan X objednal.“ Hodil kováři měšec plný zlaťáků.
,,Bylo mi potěšením.“, uklonil se kovář a odešel. Peníze nemusel přepočítávat, jelikož už od pohledu skrýval měšec víc než bylo slíbeno.
Muž se dlouze zadíval na dýku a upřeně sledoval její povrch. ,,Je na čase ti vdechnout život.“, pronesl tiše a z pouzdra u sedla koně vytáhl starý svitek.
Svitek z prastarých časů, jenž umí vdechnout život předmětu a dodat mu neobyčejné vlastnosti. Takové svitky vlastní už jen nejmocnější bytosti. Kde k němu pan X přišel se neví, ale o panu X se neví vlastně nic. Pan X je člověk či bytost, kterého nikdo nikdy neviděl kromě jeho nejbližších společníků. Tito společníci by raději zemřeli, než by cokoliv vyzradili. Sami jsou natolik mocní, že se ani nikdo neodvážil od nich vyzvídat cokoliv o panu X. Jediné co se ví je, že má v kelevarském světě své vlastní zájmy a vždy k nim využíval vrahů. Prý se hodí nejlépe na tyto úkoly, dle slov jeho společníků. Jaké to jsou záměry, či kde bere takto vzácné předměty se neví. Neví se prostě téměř nic. Ale jeho moc je nesmírná.
Zahalený muž započal číst starobylá slova. Sotva dočetl, svitek se rozpadl na prach. Nečitelný a jemný. ,,Vykosťovač je hotov.“, pronesl tiše a popošel směrem ke koni. Spěšně nasedl a zmizel stejně nečekaně jako se objevil.
Náhodný pozorovatel by řekl, že se nic nestalo.


,,Apolosso přidej, jinak nám uteče.“, zařval vrah jménem Worquy a pobídl koně. ,,Sakra já vím.“, zaklel Apolosso a kývnul pokyn rukou na zbylé dva vrahy - Septa a Wexe. ,,Obkličte ho, nebo nám uteče a máme po ceně.“
,,Kdo ví jaká to bude cena.“, odfrkl vztekle Worquy. ,,Třeba nás čekají jen špinavé ponožky a koláčky tvé mámy.“
Neřekl bych.“, zařval Apolosso a pobídl svého koně. ,,V čem je namočený pan X, tam čeká vždy tučná odměna.“
,,To je fakt.“, zazubil se Worquy a vrahové na sebe vesele mrkli. ,,Už toho parchanta honíme přes půl země. Projeli jsme nejrůznější jeskyně plné příšer, temné hřbitovy i naše svaté město a ten parchant nám pořád utíká a co víc, je nezraněn!“
,,Neboj, však on padne. Jsme čtyři a on sám. a navíc ví, že jeho čas se chýlí ke konci.“ pronesl Worquy a začal koně dloubat do slabin ještě více než doposud.


Dýka stále ležela na svém místě. Kovář opatrně nahlédl. Však ho to stálo hodně vnitřního přemáhání se rozhoupat. Strach z pana X byl velký, ale zvědavost ještě větší.
,,Sakra.“, prohodil kovář nahlas ,,Nevypadá jinak?“ Sotva to kovář dořekl, začala dýka svítit.
,,Přichází můj čas.“, proneslo se vzduchem a kovář zbledl. ,,Srdce se hromadí a začínám cítit svého pána.“, neslo se dál vzduchem. ,,Má duše ožívá, aby sloužila krvavému pánu.“ Místnost zaplnilo fialové světlo vyzařující z dýky a než se kovář rozkoukal ve zhasínajícím světle byla dýka pryč.
,,Já věděl, že sem nemám chodit. Na tyhle čáry si nikdy nezvyknu.“, pomyslel si kovář. Popadl své nářadí a započal svou další práci.


,,Nějak nám ty dva zaostávají.“, prohodil Apolosso. ,,Jejich smůla.“, zašklebil se Worquy. ,,Šetřit na koních se nevyplácí.“ Oba se hlasitě zasmáli.
Pokud si někdo myslel, že ti dva by po dobu rozhovorů ztratili pohled z prchajícího, spletl by se.
,,A mám toho dost.“, vykřikl Worquy. Oči mu zrudly vztekem a krvelačností. Chytil vražedný bersekovský záchvat. Záchvat, jenž mívají bojovníci zbavení veškerého strachu o život, či následky jejich činů. “Ten je můj, jen můj a nikoho jiného!“
Prchající byl stále zády k nim a hnal svého nádherného koně kupředu směrem k Britu. Worquy započal snižovat náskok. Prchající jezdec to zprvu nevnímal, ale nakonec se začal potit.
,,A mám tě!", prohodil Worquy a vložil si dýku do úst. Natáhl se směrem k jezdcovi připraven zasadit smrtelnou ránu...


V tom Worquyho kůň naposledy vydechl. Nebylo divu, hnal se přes půl země a tak padl uštván k smrti Worquyho neustávajícím pobízením. Jak tělo koně padalo bezvládně k zemi, shodil Worguyho na prchajícího jezdce. K jeho smůle byl tímto nečekaným pádem cizího těla taktéž smeten k zemi. Oba jezdci dopadli velmi tvrdě.
,,Uf!“, vyhrkl Worquy a vyplivl trávu a hlínu z pusy. ,,Já tě dostanu a ani tohle mi v tom nezabrání.“, zaprskal podrážděně. Jezdec byl ovšem rychleji na nohou a tasil svůj meč. Tady dýka Worquymu nebyla moc platná. Okamžitě ho přešel záchvat a zpotil se. Pronásledovaný se najednou stal lovcem. Nemilý zvrat událostí pro Worquyho. Jezdec s nápřahem zvedl meč nad Worquyho hlavu a...


...padl mrtev k zemi.


,,Ty mě nemít, tak nevím co bys dělal“, prohodil přijíždějící Apolosso s jízlivým úsměvem. ,,Prděl bych do kytek.“, odpověděl Worquy trošku pohrdavě a vyřízl srdce mrtvému jezdci. Mezitím na místo dojeli i Sept a Wex. ,,Tak kde je ta odměna?“, odfrkl Worquy a přihodil srdce do krví nasáklého báglu. ,,Mám je všechny, všechny srdce a jsem první.“, řval Worquy radostně na celé okolí. ,,My jsme první.“, dodal Apolosso.
,,Hm, ale kde je ta odměna?“, řekl Worguy po chvíli zklamaně. Okolní světlo se náhle zabarvilo do fialova a ve vzduchu se objevila dýka. Točila se ve vzduchu kolem své osy a zářila fialovým světlem. Vzduchem se nesl monotónní hlas.


Krvavý vítěz je znám, srdce již patří nám,
dýka jež vlastní život má, Worquyho se nyní stát má,
dar od pana X jenž vás sleduje, vzácný kus dýky ti daruje,
mé jméno je Vykosťovač a ač temný zrod mám, sloužím tomu komu dle tebe mám,
sleduji i duši a neopouštím tělo, pokud se ti mě zbavit nezachtělo,
pak tě věrně poslechnu, a k jinému vlastníkovi ulehnu,
věř ale že vzácný jsem dar, dobře si rozmysli zda budu jiným přenechán.


Světlo vyhaslo a vítěz krvavé soutěže byl znám a odměněn.

(poznámka autora – snad všichni pochopili, kdo je vítězem)[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: DUPI | Počet komentářů: 334 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1816 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1421 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1280 hl.)
 
Je mi to jedno (1262 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1211 hl.)
 
Nečtu to tu (1357 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8347

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist