Zemský Trubač
  Dnešní datum: 28. 02. 2024  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    

téma * Interview s Diablonegrem
Vydáno dne 15. 01. 2005 (6206 přečtení)

Položili jsme Diablonegrovi několik otázek...Redaktor:
Co tě vedlo k tomu založit Kelevar?

Diablonegro:
Přemluvil mně k tomu můj bratr, který získal jednu z deseti prvních placek s touto hrou dovezených na speciální objednávku do České republiky. Tu mně pak daroval a řekl, že by stálo za to zkusit spustit u nás amatérský server s UO. To bylo na začátku roku 1999.

Redaktor:
Kolik lidí a kolik GM na Kelevaru v prvních týdnech působilo?

Diablonegro:
Všechno jsem udělal jenom já sám. Postavil svět, upravil skripty, předělal kompletní výrobu, doskriptoval magické šperka atd. ,protože mně nevyhovovala spousta věcí, tak jak byla udělaná ve skriptech ShadowWorldu. Tak se tehdy jmenoval emulátor, který se dnes jmenuje Sphere. Začal jsem to celé původně stavět na UOX, ale po měsíci práce, kdy už sem měl svět skoro kompletně dokončen, jsem zjistil, že ten emulátor neumí tolik co konkurenční ShadowWorld. Všechno smazal a začal znovu. Dnešní stavitelé to mají již jednodušší, stáhnou si svět z internetu. Jenže já musel vše stavět úplně sám. V Evropě v té době kromě Kelevaru existovali ještě dva další shardy. Nebylo ani možné někde stáhnout něco, co vytvořili jiní administrátoři. Úplné začátky tedy byly v jedné internetové kavárně v Novém Jičíně a prvními hráči a testery byli její návštěvníci. Ti také rozhodli, že se server bude jmenovat Kelevar. Hra se stala mezi nimi brzy velice populární a tak sem se rozhodl ji v červenci 1999 pustit do světa. Dodneška nevím jak se to ti lidé dozvěděli, protože jsem žádnou propagaci nedělal, ale koncem měsíce měl Kelevar už 20 stálých hráčů mimo tu internetovou kavárnu. Až do dubna roku 2000 jsem dělal všechno sám, tehdy se našel první člověk, který se nabídl, že mně bude pomáhat jako GM. Tak jsem ho přijal a tím se z jednotlivce stal realizační tým o dvou členech, ten tým má každým rokem víc a víc členů.

Redaktor:
Co si myslíš o tzv. aféře Diablonegro vs Avis a dalších takových?

Diablonegro:
Na tom co si myslím já vůbec nezáleží. Internet je otevřená platforma a když chce někdo rozpoutat nějakou kampaň, tak ji prostě rozpoutá. Já dokonce takové kampaně sám úmyslně vyvolávám, protože sem po těch letech práce v této oblasti zjistil, že je to absolutně ta nejlepší reklama co v téhle republice vůbec může existovat ! Pokaždé se aspoň dozví o existenci shardu spousta nových lidí, kteří by se to jinak nedozvědeli, protože my neděláme žádné reklamní a ani propagační akce. Takže jen houšť, jsme vděční za každou propagaci, která nás nic nestojí a dělají ji za nás jiní lidé. Díky Avisi.

Redaktor:
Je něco pravdy na tom že si můžeme koupit skilly a majetek na postavy za real peníze?

Diablonegro:
Tak takováto fáma běhá už hodně dlouho. A protože existuje pravidlo, že se fámy nemají vyvracet, prý to snad vzbuzuje ještě větší nedůvěru, nebudu ji vyvracet ani já. Jenom malá poznámka na okraj. Nic takového neděláme ani oficiálně a ani neoficiálně. Ale nedá se vyloučit, že se v realizačním týmu (dále jen RT) nenajde někdo, kdo zneužije svého postavení k obohacování. Sice na všechno časem přijdeme a s takovým člověkem se rozloučíme, ale mezi hráči se již mezitím rozkřikne, že to GM na tom shardu jim něco prodalo a fáma je na světě. Jak ale pozoruji v poslední době, už to asi nebude tak žhavé, protože sem s podobnou žádostí dostával e-mail tak dvakrát do měsíce, ale v posledním čtvrt roce přišel už jenom jeden. Zdá se, že už sami hráči přišli na to, že se to nedělá. Ale nestěžuji si, i tak musím denně vyřídit okolo 150 emailů.

Redaktor:
Jaký největší problém si v historii Kelevaru zažil?

Diablonegro:
Většinou to byly problémy se serverem. Poprvé, když v srpnu 2000 záhadně odešel server, který byl na kolejích VÚT v Praze na Strahově a zároveň se rozšířila fáma, že Kelelvar skončil. Vše dostalo poněkud jiný nádech, když do týdne po této "havárii" sem se dozvěděl, že část hardwaru, který se mnou spolufinancoval ten první GM, jak sem o něm hovořil v odpovědi na Vaši druhou otázku, své díly prodal člověku zakládajícímu Dark paradise a také v tom samém týdnu zahájil DP zkušební provoz. Naštěstí se vždy v řadách hráčů našel někdo, kdo podal pomocnou ruku a mohli jsme pokračovat dál. Podruhé, když v roce 2002 vyhořel server umístěný v servrovně GTS. Bohužel tehdy nebyl ten počítač dobře postaven a já ho poprvé viděl, až mně ho přivezli po té havárii. Musel jsem uznat, že se to mělo postavit podstatně lépe. Od té doby, jsa poučen, se starám o server sám a tak to i zůstane.

Redaktor:
Baví tě pořád práce Administrátora shardu?

Diablonegro:
Práce mně samozřejmě pořád baví i když už sem měl také menší krize. Ale když člověk vidí kolik je pořád hráčů a to ještě v letošním roce děláme zatím jenom samé rekordy v návštěvnosti a v přírustku nových účtů v měsíci. Také co to všechno způsobilo okolo, třeba srazy hráčů apod. Zjišťuji, že to má pořád ještě smysl.

Redaktor:
Kolik času denně asi Kelevaru věnuješ?

Diablonegro:
Tři až čtyři hodiny. Nedá se to dělat ale 365 dní v roce, takže o dovolené samozřejmě méně a některý víkend v roce také úplně vynechám.

Redaktor:
Účastníš se také skriptování nové sphery nebo na to jenom dohlížíš?

Diablonegro:
Samozřejmě, že pořád aktivně skriptuji a nejen novou Spheru. Pořád se přesvědčuji o tom, že opravdu dobrých skriptérů není zrovna hodně. Rozhodně jich nemáme nadbytek, ale naštěstí se v týmu jeden až dva další najdou. Navíc je to časově náročná práce a pokud chcete docílit opravdu ideálního výsledku a optimalizovaného kódu, musíte se k některým věcem vracet. Klidně uvítám a určitě nejen já, v týmu víc schopných skriptérů.

Redaktor:
Jak hodnotíš práci RT týmu? Jak často jim musíš něco vyčítat?

Diablonegro:
Práci kolegů hodnotím velmi pozitivně. Dnes je to již opravdu velký tým a když se sejdeme na koncilu obsadíme středně velkou chatu. Práci máme rozdělenou po oblastech a za každou oblast nese někdo z GM odpovědnost. Je pravda, že občas musím tvději prosazovat své názory, sem tam i nějaké to ostré slovo ujede, ale jinak pracujem na demokratických principech. Takže se prakticky o všem důležitém hlasuje a například pravidla se mění jenom na kocilu a po diskusi. Musíte si uvědomit, že to všichni děláme ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Proto patří celému RT ode mne poděkování.

Redaktor:
Navštěvuješ a čteš forum? Proč nereaguješ na narážky některých hráčů na tvou osobu?

Diablonegro:
Ne, nečtu zásadně fóra. Rozhodl jsem se již před několika roky, že pokud mám tuhle práci vydržet dělat po delší dobu, musím z důvodu duševní hygieny přestat číst fóra. Nejsem politik, nemám voliče a nemusím s hráči diskutovat o jejich názorech a vysvětlovat jim svoje. Prostě to vůbec není nutné a ke své práci to nepotřebuji. Navíc po těch letech co dělám do Internetu vím, že na fóra píšou převážně ti nespokojení a ukřičení, co si myslí, že když něčeho nedosáhli jinou cestou, tak si to vyřvou na fóru. Navíc jako administrátor jste samozřejmě u těch nespokojených první na ráně Vy. Kolega z RT někomu navrhne na smazání jeho účet ve hře a hráč si svou flustraci vybije tím, že mně napíše vulgární email a ještě nějaké urážky i na fórum. Co dodat? Nevím jaký užitek by to přineslo oběma stranám, abych na tohle reagoval? Když má někdo něco opravdu důležitého, může mně kdykoliv poslat email.[Akt. známka: 1,69 / Počet hlasů: 211] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Whoor | Počet komentářů: 1157 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1803 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1407 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1269 hl.)
 
Je mi to jedno (1249 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1200 hl.)
 
Nečtu to tu (1344 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8272

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist