Zemský Trubač
  Dnešní datum: 16. 05. 2022  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Čest, přátelství a odvaha
Vydáno dne 15. 01. 2005 (2772 přečtení)


Je tomu už hodně let, co jsem jako kluk slýchával vyprávění o rytířích a hrdinech, kteří se jakkoli zapsali do dějin svými činny a ctí. Tenkrát jsem považoval hrdiny z těchto příběhů jako neporazitelné velké muže disponující obrovskou fyzickou silou a velmi vysokou magií. Byli to pro mě neporazitelní bojovníci, kteří bojovali za spravedlnost a přátelství. Jak jsem byl potěšen, když jsem se později setkal s jedním z nich a měl jsem tu možnost si s ním popovídat. Musím směle prohlásit, že ačkoli byly mé představy dětinské, tak se od skutečnosti příliš nelišily.
Jednoho slunečného dne jsem se procházel po zemi kelevarské, když jsem zahlédl hrdého muže na černém koni. Jeho pečlivě nablyštěná zbroj odrážela sluneční paprsky. Již z dálky vypadal nezvykle. Zpozorněl jsem a připravil se na cokoli. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že ten muž není nikdo jiný než sám Lobotech, kelevarský hrdina, který zmizel z veřejného života již před pár lety. Dali jsme se do hovoru a časem jsem přestal být ostražitý, poněvadž tento muž opravdu neusiloval o můj život. K mému velkému překvapení mě dokonce pozval k sobě domů, pohostil mě výborným vínem a v přátelské atmosféře jsem měl možnost se ho zeptat na věci, které mě již dlouho zajímali:

Reportér: Tak za prvé musím pochválit Vaše víno. Výborný ročník. Je toho hodně, co bych chtěl vědět, takže začneme od začátku. Slyšel jsem o Vás sire spoustu legend a vyprávění. Jak se stane člověk legendou?

Lobotech [H.o.K]: Pro mne jsou legendami většinou mrtví lidé. Já v sobě cítím ještě dost životní energie, takže bych se legendou nenazýval.

Reportér: Tak jsem to určitě nemyslel. Legendou se může člověk stát i za života. Většinou to jsou lidé nad míru uznávaní. Patřil jste mezi kelevarské rytíře a stále patříte mezi hrdiny, čeho si vážíte nejvíce?

Lobotech [H.o.K]: Nejvíce si vážím lidí co žijí slušně a dávají tak naději ostatním v tom, že zde jednou bude takových lidí většina.

Reportér: V tom se určitě shodneme. Co podle vás může pomoci k tomuto ideálnímu stavu?

Lobotech [H.o.K]: Pořádek v zemi. Podpora takových lidí, aby měli šanci se bránit, nebo aby tu byli lidé, kteří mají příležitost za ně bojovat. Dále obnovení pojmu čest, úcta a pokora, které zde chybí. Přitvrzení proti lidem, kteří si neváží slušnosti. Osobně bych přepracoval zákony, které v této zemi panují a upravil je ve prospěch slušně žijících lidí. Ale to není o jednom konkrétním příkladu, předělat by se to muselo jako celek.

Reportér: Patříte mezi sdružení kelevarských hrdinů. Být v tomto sdružení je určitě velká čest. Jak velká odpovědnost a váha leží na členek H.o.K.?

Lobotech [H.o.K]: To je věc která mě velice trápí. Jsem členem HoK již pěknou dobu a musím říct, ze jsem tu poctu přijímal se slzami v očích. Další slzy ovšem nastaly, když jsem zjistil, ze s tímto pozlátkem nemám jakoukoliv novou možnost pomoci těm co si to zaslouží. Pomáhat lidem jde i bez členství v HoK. Ve stavu jakém je to teď, je to jen něco jako odznak za dobré služby, jenže ten by si zasloužilo mnohem více lidí, než jen mi kteří jsme členové. Myslel jsem si, že HoK půjde ve šlépějích tehdejšího HoS a dostane pravomoc vypořádat se s škůdci země o něco lépe, než doposud. HoK by jistě též potřeboval přeorganizovat, ale cosi už se děje a zda se, že to spěje k lepšímu, nechme se překvapit. (pozn. redakce: Counselor Zachariáš opravdu chystá nějaké překvapení ohledně H.o.K.)

Reportér: Ano, něco se opravdu děje. Vím, že je to spíše vyjadřování myšlenek, ale přesto se musím zeptat. Jak byste si přestavoval přeorganizování H.o.K.?

Lobotech [H.o.K]: Mé představy jsou asi takové. Od vládce této země by dostali zákonnou moc, díky níž by mohli pomáhat s udržováním pořádku ve městech. Něco podobného bych učinil i u rytířů. Podle mě zmlátit, nebo zabít zloděje není zločin. To co někdy nepochopí dobře řadové stráže, by měli mít moc učinit například členové HoK. Dále by mohli mít například pravomoc na zakázání určité osobě překročení hranice města pod trestem smrti. Při opakovaném provinění, by si vysloužily trest ve veřejně prospěšných činnostech. Dále úcta a respekt HoK by měla pramenit nejen z jejich větší moci, ale i z lidí jako takových. Měli by být uznávaní sami o sobě a velice pečlivě být voleni takoví lidé, kteří si to zaslouží. Každý slušný občan by jim při setkání měl projevit úctu, neboť každý člen HoK si jistě váží občanů, když jim pomáhá.

Reportér: S tímto musí souhlasit všichni slušní lidé. Kdo by podle vás byl ideálním členem H.o.K.? Tím nemyslím konkrétní jméno, ale spíše činy, za které by se mělo dávat členství.

Lobotech [H.o.K]: V první řadě člověk, který se neprotiví Bohům. Bohové v naší zemi jsou a občas si hrají s osudy smrtelníků. Nikdo z nás přeci nechce, abychom se rouhali před Bohy tím, že zvolíme za své příklady lidi, kterými oni opovrhují. Co by si pak o našem národu pomysleli. Za další by to měl být člověk rozhodný, který se nenechá ovlivnit ničím jiným než sám sebou. Pokud má mít někdo moc, musí s ní umět nakládat. Dále by to měl být někdo, koho většina lidu má v oblibě, nebo proti němu minimálně nic nemá. A nakonec by to mel byt člověk co si váží slušnosti. Takový člověk by mohl mít autoritu i odvahu k tomu aby použil své výsady jen pro blaho lidi.

Reportér: Sire, již vás nebudu okrádat o čas. Děkuji za rozhovor a za příjemné pohoštění. Chtěl byste ještě něco sdělit lidu kelevarskému?

Lobotech [H.o.K]: Děkuji za možnost, ale počkám nejprve do doby, kdy si promluvím s královnou a možná s Lordem Blackthornem, bude li mít zájem. Teprve pak budu vědět jistě jak budu ve svém počínání pokračovat. Každopádně již nyní jsem rozhodnut pronásledovat vrahy a s tím započnu okamžitě od prvního dne nového roku, jakmile vyprší lhůta, kterou jsem přislíbil. (pozn. redakce: o dalším vývoji v této záležitosti budeme čtenáře informovat)

Být členem H.o.K. je velká pocta a čest. Každý kdo žije spořádaným životem, pro koho nejsou slova jako čest, přátelství a odvaha pouze cizími pojmy, se někdy může stát členem H.o.K. Ale jak už řekl Sir Lobotech. Činnosti, které dělá člen H.o.K., může dělat jakýkoli občan země kelevarské. Je pouze na nás, jak se zachováme. Je pouze na nás, zdali někdo z nás vstoupí do síně slávy, což je opravdu to nejvyšší vyznamenání. Ona totiž není taková pocta mít za jménem zkratku H.o.K., jako to, že si vás lidi váží za to co opravdu děláte. A v tom je největší síla. Myslím, že všichni současní či minulý členové H.o.K. by byli vážení a uznávaní i kdyby členy nebyli. A to je to co považuji za nejdůležitější.[Akt. známka: 1,71 / Počet hlasů: 24] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sarakirn | Počet komentářů: 324 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek| Zdroj: Vlastní )

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1731 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1310 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1208 hl.)
 
Je mi to jedno (1191 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1130 hl.)
 
Nečtu to tu (1276 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7846

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist