Zemský Trubač
  Dnešní datum: 14. 12. 2018  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

téma * Vzpomínky Šéfredaktora
Vydáno dne 20. 01. 2007 (2404 přečtení)

Od vzniku až po součastnost...

Takže bych vám chtěl tímto článkem osvětlit, co vše se za těch 99 předchozích čísel událo. Je to už skoro tři roky, co jsem slyšel první zmínku o novinách. Tehdy mě na to trochu přivedl Diablonegro. Vždy si přál noviny. Původní představa byla tak nějak vydávat je přímo ve hře, ale ta se nakonec vůbec nezrealizovala. I když pro to byly nějaké podklady vytvořené, ale bylo to tak nějak v plenkách. Už tehdy jsem zvažoval, že bych se do toho pustil, ale zdálo se mi to jako moc veliké sousto, hlavně proto, že netuším co vše si mohu od Sphery dovolit a netuším to ani dodnes. Pak vše nějak vyšumělo.

3. listopadu 2004 však došlo ke zvratu. Byl vypsán konkurz na redaktory a já se přihlásil. Postupně se pracovalo na názvu a rozhodovalo se, kdo bude šéf. Měl jsem s novinařinou nějaké zkušenosti a to i z vedoucí pozice redakce. Uvedl jsem je tehdy a tak nějak se stalo, že jsem byl zvolen šéfem. Práce mohly započít. Tehdy to měl nestarosti GM Winks. Brzy se nás ale ujala GM Eliška. Nebýt jí, rozhodně bychom nezačali s činností tak brzy.

Byla tedy sestavena redakce a přiznávám, že spoustu lidí jsem hned naštval, když jsem několik lidí okamžitě vyhodil, ale bohužel do smluveného modelu redakce absolutně nevyhovovali. Hlavně talentem, ale u některých mi ani nebylo umožněno poznat, co v nich je, protože mě odmítli akceptovat, ale zároveň ani nechtěli akceptovat nikoho jiného, co s takovými… I přes ty drobné neshody, se hned v začátcích utvořil výborný kolektiv.

Další problém byl redakční systém, ten nakonec vznikl díky pomoci GM Gordona, za což mu patří veliký dík. A tak jsme tedy mohli 15.1. 2005 vydat první číslo. Mým prvním zástupcem se stal Whoor a redakce měla kvalitní jádro: DUPI, Sarakirn, Neharia, Lycianus, Gyllenstierne, Vigor, Manwe…(promiňte pokud jsem někoho vynechal)

Přiznám se, že tehdy nikdo nepočítal s tím, že vydržíme déle než měsíc. Nicméně jsme vydrželi a tak se i Trubač stal pro mě takovým největším projektem, v mém životě, do kterého jsem se kdy pustil. Strávil jsem nad ním úctyhodnou sumu hodin času. Ale rozhodně ničeho z toho nelituji, dal mi poznat věci nové, mnoho jsem se ve funkci šéfredaktora naučil a mám na to spoustu skvělých vzpomínek. Vždy nebylo zrovna nejlépe, ale vyvážily to vždy chvíle plné srandy a humoru a hlavně vědomí, že to co děláme, děláme pro někoho a snad to děláme i dobře.

Trošku jsem odbočil. Noviny se dále tedy vyvíjely, redaktoři se měnili, na pozici mého zástupce se po odchodu Whoora do ústraní dostal Sarakirn. Také mu patří veliký dík. Projevil zvláště značnou odolnost o letních prázdninách, kdy jsem já dělal vedoucího na letním táboře a jemu tekly nervy. Chudák byl z toho takový vždy schvácený, ale je velice zodpovědný a můžeme jen závidět všem, kteří jsou jeho přáteli, určitě je vždy podrží. Málem bych zapomněl. I Eliška nás opustila a nastarost nás dostal GM Gordon. Tomu opravdu patří všechna čest. Bil se za nás v RT co mu síly stačily a přiznávám, že občas jsme žádali záludné věci. Vše to zvládl a vždy nás vyslechl. Staral se o nás vždy hezky a ještě teď se o nás vlastně stará. Tohoto človíčka si rozhodně budu vždy vážit a na jeho názor hodně dám.

Čas plynul dál a přibrali jsme aktivní redaktorku Taoki. Obětavou a moc aktivní. Sarakirn se dal na trochu jinou dráhu a tak jsem opět potřeboval zástupce. A Taoki byla tou nejlepší volbou. Už tehdy jsem o ní uvažoval jako o možné mojí nástupkyni. A jak můžete vidět dnes, opravdu se jí stala. A pokud stále pochybujete a myslíte si, že mě vyštvala, není to pravda. Naopak, máme spolu opravdu dobré pracovní vztahy. Je to skvělá dívka.

To bylo takové malé shrnutí jak se různě měnili moji zástupci a jak vše vlastně začalo. A teď by vás možná zajímalo, jak to v redakci chodí. Ano mnozí tušíte, že nakonec vše se dělá na poslední chvíli. Ano bývá tomu tak. Ano jak znáte i z filmů a knih, šéfredaktor bývá zlý a nerudný. I to je pravda. A před vydáním jsem býval opravdu místy dost nepříjemný. Děkuji všem za jejich shovívavost. Ale redaktoři dodají články. To je hybný článek redakce. To ano. Články se však musí opravit. Ne jedním člověkem, ale nejlépe dvěma, aby se vychytalo chybek co nejvíce. I tak vždy něco zůstane. Nikdo z nás není jazykovědec. I když skoro s pravidly českého pravopisu i spím. Někdy doslova. To když to moc přetáhnete a hned po vydání usnete. Ano to je další práce šéfa. Články se musí rozložit, musí se vše překontrolovat, pročíst a když už to vše tak uděláte jen čekáte. Čekáte až vše vyjde, ne že by vám zbývalo mnoho času. Většinou chybí a někdy se dojíždějí věci i po termínu vydání. Pak vše opět překontrolujete, vydechnete si. Ale jen na chvíli a hned už začnete přemýšlet co do příštího čísla a tak pořád dokola. Ale kdyby nás to nebavilo, neděláme to. Bere to hodně času ale je to zábava a tak pokud jste se nezalekli všeho co jsem sepsal, stačí nám napsat a můžete se mezi nás přidat.

Takže abych to tak nějak shrnul, za celé působení novin vyšlo pod mým vedením 831 článků, v galeriích máme asi 1010 obrázků a vystřídali se tři zástupci šéfredaktora, nespočet redaktorů a externistů. Jejich jména můžete vidět zde. Nejsou všichni, nepodařilo se mi je všechny shromáždit, protože některé už odvál čas, ale zmíním tyto:

Taoki, Sarakirn, Zedulus, Liska v Poste, Iason, Jenda, Thraw, Albert Burdos, Frane, Tomas z Crydee, Whoor, Olarf, Ashernoon, Ischak, Lokxy, Achilles, Krengor, Gajdula, Gyllenstierne, Lycianus, Vigor, Matt, Gorash, DUPI, Postrach, Skorpion, Seal, Manwe, Neharia, Lycianus, Daywalker a další externisté kteří přispěli třeba jen jednou ale přispěli.

Těm všem patří veliký dík. Doufám, že za dalších 100 čísel tu těch jmen uvidím minimálně dvojnásobek *usmál se*

A na závěr patří dík také vám čtenářům. Bez vás, by noviny neměly smysl. Díky![Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Sparhawk | Počet komentářů: 217 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1351 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (950 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (927 hl.)
 
Je mi to jedno (902 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (873 hl.)
 
Nečtu to tu (1000 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6003

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist