Zemský Trubač
  Dnešní datum: 30. 03. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

téma * Kelevarská pohádka
Vydáno dne 01. 09. 2015 (602 přečtení)

Co jiného čekat zrovna ode mě než něco pro děcka! Tato pohádka se až nápadně moc hodí na prostředí Kelevaru, když mi ji můj milý četl, běhali mi před očima členové Chaosu, hatraty a Diablonegro. Ostatně posuďte sami...Původně byla tato pohádka sepsána jako reakce na politickou situaci v roce 2011 a na tehdejší působení Václava Klause ve funkci prezidenta republiky. O tom, že je to pohádka aplikovatelná i na naše prostředí, vás snad přesvědčím v následujících řádcích. Pro dokreslení atmosféry samozřejmě nemůžu nepoužít obrázky z Kelevaru.

V daleké zemi, za devatero horami a devatero řekami, žila byla společnost nezvedených chasníčků.

chaos

Dělali si navzájem jen to nejhorší: nadávali si, prali se, okopávali si kotníčky, zkrátka všemožně si ubližovali. Když se někteří z nich dali do partičky, byli pak k sobě ještě ošklivější než k těm ostatním.

pvp

A když si vybrali někoho, kdo by mezi nimi měl dělat pořádek, byl to zpravidla ten nejhloupější a nejošklivější.

northen

Vůbec, v zásadě mezi nimi platilo: čím menší chasníček, tím větší prevít. Kupodivu to však neplatilo obráceně (čím větší chasníček, tím menší prevít). V zakřiveném hodnotovém prostoru pohádky totiž platí jiné zákonitosti, než v tom našem obyčejném.

enklava

Když takhle vyváděli už drahně let, kde se vzal, tu se vzal, objevil se před nimi dědeček.

dnkoo

Protože jsme v pohádce, dá rozum, že to byl dědeček pohádkový. Potřásal hlavou a pravil: hoši, hoši, jak na sebe můžete být tak oškliví! Ale víte co, něco jsem vám přinesl. Sáhl do šosu a vytáhl odtud malou krabičku.

hatrat

Položil ji na zem, a zatím co se do ní chasníčci jeden přes druhého dobývali, udělal to, co mají pohádkoví dědečci odedávna ve zvyku, totiž zmizel.

Chasníčci nakonec krabičku otevřeli, a co vidí: v krabičce je chlapíček, jako by ho opekl. To je namíchlo, očekávali nejspíš zlato a drahokamy, a začali dědečkovi, již nepřítomnému, nezřízeně lát.

pidi

Jenže to neměli dělat. Krabička byla samozřejmě taky kouzelná. A chlapíček se najednou zvětšuje, zvětšuje, až je z něho chlap jako hora.

perseus

V ruce třímá obuch veliký jako koňská noha a začne jím chasníčky mydlit po pohádkovém způsobu, to jest hlava nehlava.

perseus2

Ti prosili, bědovali, naříkali, ale nebylo jim to nic platné. Nakonec je obral o všechno: o čepičky, o kabátky, o kaťátka a dokonce i o obyčejné propisovačky. To všechno nacpal do pytle, a najednou je menší, menší a ještě menší, až dočista zmizel.

mrtvolky

Jenže samozřejmě nezmizel, přenesl se červí dírou na miliardy světelných let daleko, do chaloupky, kde bydlí kouzelný dědeček.

gm keep

Dědeček ho už netrpělivě očekával, rozprostřel plachetku, chlapíček do ni vysypal pytel s lupem, dědeček to všechno svázal do uzlíčku (z propisek měl mimořádnou radost), uzlíček dal před sebe na stůl, přistrčil židli, usedl a blaženě se usmíval, usmíval a usmíval.

dn

A tak tam sedí a usmívá se až dodnes.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: mariane | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1542 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1106 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1065 hl.)
 
Je mi to jedno (1025 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (992 hl.)
 
Nečtu to tu (1127 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6857

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist