Zemský Trubač
  Dnešní datum: 20. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Kelevarský Dekameron - kapitola II - Dračí jezdec
Vydáno dne 01. 04. 2015 (907 přečtení)

Slunce vysvitlo a odhalilo krajinu, nad kterou uléhala mlha. Družina se pozvolna připravovala na další cestu. Někteří ospale zývali po krátkém spánku a jiní ani nezamhouřili oči. Jeden z mnichů se ujal slova:"Pánové, nemáme bohužel na výběr. Musíme k Černé věži. Pokud teda nechcete spadnout hladovému drakovi rovnou do chřtánu. Ten starej nekromantskej mrzout nám pomůže, ale musíme na něho sehrát menší divadlo. Kdyby věděl, že chceme zachránit království, které ho sem vyhostilo, asi by nebyl moc nápomocný."

A tak se stalo. Za pár hodin se družina se svázaným Kuntou a lamama naloženýma pokladem dopotácela k Černé věži. Nemuseli ani moc dlouho čekat, když v tom z věže sešel starej nimrod v tmavé róbě. Mniši ho požádali o pomoc. Řekli mu, že klášterec jim zničil drak a že hledají nové útočiště. Na oko zmínili nedůvěru v království jako důvod, proč požádali právě jeho o pomoc. A samozřejmě Lycianusovi nabídli část pokladu za pomoc. Lycianus měl očividně z nečekané návštěvy radost. Přislíbil jim magickou bránu do Krondoru a vyslal své havrany pro potřebné ingredience. Jeho přívětivost byla až podezřele přímočará. Nicméně jiná možnost nebyla.

obr1

"Než se moji "pomocníci" vrátí, pojďme si trošku popovídat. Jsem tu dlouhá léta sám a společnost jedině uvítám." Družina se posadila kolem starého nekromanta a dali se s ním do řeči. Zprvu si povídali o počasí, jídle a o přírodě. Časem přišlo slovo na ožehavější témata, jako třeba významné bitvy, historie a nekromantský kult. V tu chvíli se Lycianus rozohnil a pravil: "Pche, historii píšou královští pisálci a hlavy pomazané. Doteď tvrdí, že první nekromant byl Karlax, ale každej správnej nekromant ví, že temná moc je tu od nepaměti. V hlavě mi utkvělo spousta příběhů, jako třeba ten o Dračím jezdci - mnoho století před Karlaxem. Možná tak stará povídka, jako ten drak, co vás vyhnal z Klášterce.

"Draci jsou známí svou nezkrotností a panovačnou povahou. Samozřejmě se občas najdou lidé, kteří je na oko zkrotí. My nekromanti dokážeme na chvíli vrátit padlé draky mezi živé. Takový drak pak poslouchá příkazy od člověka. Málokdo už ale ví, že ve skutečnosti to ti draci dělají dobrovolně. V tomhle pohledu jsem jim dost podobný. Za mých časů bych neváhal poslat vás na onen svět a nechat si poklad pro sebe. Jenže časy se mění a já tu jsem dlouho sám a to, že vám pomůžu beru jako čisté rozptýlení od každodenní nudy. Stejné je to i s drakama. Pokud se vám rozhodnou pomoci, je to zkrátka protože se nudí. Je však jeden způsob, jak tohle odhalit. Zkuste takovému drakovi sednout na hřbet. Setřese vás a sežere jako malinu! A to je ten moment, kdy se ukáže jejich pravá tvář. Žádný pravý drak, a teď nemluvím o těch bažinejch srabech, se nenechá osedlat. Na to vemte jed! S těmito slovy Lycianus nalil každému tmavé víno a šibalsky se usmál. Není nutné dodávat, že každý to víno nenápadně vylil jakmile se naskystla příležitost.

"A tím se dostáváme k tomu, proč byl dračí jezdec tak vyjímečnou postavou v dějinách nekromantů. Tvrdí se, že jako nemluvně byl unesen dračicí do jejího hnízda, kde měl skončit jako snídaně pro malá dráčata. Stalo se však něco, u divokých draků, velmi nevídaného. Přijali ho za svého. Vyrůstal v dračím hnízdě a naučil se drakům rozumět lépe, než kdokoliv, kdo kdy kráčel po Kelevaru. Létal s nimi, lovil s nimi, staral se o ně, pomáhal jim léčit jejich zranění a tak celkově si žili jako spokojená rodinka."

obr2

"Jednoho dne ale bohatý kupec najal žoldáky a kouzelníky, aby tuhle dračí rodinku vyhnali. Sídlili totiž na vršku hory, která skrývala velké bohatství. Jak už to tak u draků bývá a jak jste se mohli přesvědčit, když jste ukradli ten poklad, draci své zlato a drahokamy zadarmo nedají. Strhla se bitva na jejímž konci pod horou leželo 5 mrtvých draků a stovky ohořelých těl těch nebožáků. Po Dračím jezdci se slehla zem."

obr3

"Nikdo přesně neví, kam zmizel a co přesně dělal, ale vypráví se, že se mu podařilo uprchnout s jedním dračím vejcem. Ze samého žalu nad ztrátou rodiny a protože přemýšlel, jak je vrátit k životu, začal Dračí jezdec zkoumat sílu temné moci a tak se dostal k nekromancii. Další zmíňka o něm je ze dne, kdy se snesl z nebe na hřbetu černého draka. Drak chrlil oheň. Lidé umírali, ihned ožívali a obraceli své zbraně vůči přeživším. Hora padla za pouhých pět minut a Dračí jezdec se dočkal své pomsty. Přistál na místě, kde spočinula jeho dračí rodina a započal rituál. Toho večera se otevřeli brány na onen svět. Mrtvý a živý sdíleli stejnou oblohu, kterou zmítali blesky. Démoni se rozlétli do všech světových stran a Kelevar byl opět o kapku temnějším místem. Avšak padlí draci zpět nechtěli. Dračí jezdec se po dlouhém rozjímaní rozhodl následovat je na onen svět."

obr4

"Od té doby o něm nikdo neslyšel. Jen stará babská povídačka praví, že se Dračí jezdec vrátí až bude drakům nejhůř. Lidé často příběhy přikrášlují a zveličují. Ani já, velmistr nekromantů, jsem neměl takovou moc jako on. Nicméně pokud by někdo tak mocný existoval, draci by byli ti první, kteří by to z něho vycítili. A proto tomuhle příběhu věřím. Mno nic havrani se vrátili. Vyčaruju vám tu bránu a vy zmizte, než si to rozmyslím."

obr5sepsal Lukasso
věrný člen Řádu


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Lukasso | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist