Zemský Trubač
  Dnešní datum: 20. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Kelevarský Dekameron - kapitola I
Vydáno dne 01. 03. 2015 (888 přečtení)

V předchozím díle skupinka mnichů dostihla Kuntu, který probudil zlo. Chystají se varovat království před nebezpečím a vrátit poklad do královské pokladnice. Na zkrácení dlouhé cesty se rozhodli vyprávět příbehy a Svatopluk zrovna chtěl povědět ten jeho...Dekameron

"...jmenuji se Svatopluk. Toho času známý bard a ochránce ctností. Doprovázel jsem dobrodruhy na jejich cestě při navrácení rozvnováhy a později jsem se jedním z nich sám stal. O našich hrdinských činech se jistě dozvíte od kronikářů. Rád vám ale povím, o čem kronikáři nepíšou."

Ochranci

Jako každé úterý jsem hrál v Trinsické hospodě k večerní zábavě. Sdružení orderů tu právě slavilo velikou událost. Anakinovi se narodili syn a dcera. Byli tu i známé tváře tehdejšího království. Dlouho se slavilo a pilo. Ten večer si vybavuji velmi dobře. Tenkrát mi praskly tři struny, tak jsem to dohrál na zbylé dvě. Celkem úsměvné, že si toho nikdo nevšiml.

Svatopluk se napil a pokračoval: "Když došla řeč na politiku a vzduchem létaly židle, většinou jsem si vzal drobné z klobouku, rum a vyplížil jsem se zadními dveřmi. Tentokrát to ale bylo jinak. Karotka Rudykopalson byl celý rozjařený, očička mu svítila a na tváři měl nebývalý úsměv. Povídám mu, jestli už zase snědl tu houbovou polívku od Kaile. A on že ne, že tohle musím vidět."

" Venku před hospodou byla Trinsická stráž a chechtali se, až se za břicho popadali. Jakýsi poutník totiž klopýtl a zapadl hlavou rovnou do koňského zadku. Kůň se lekl, zatáhl svaly a cizinci už nebylo úniku. Opravdu nevšední pohled všedního večera. Po chvíli se nám ho oželilo a pomohli jsme mu ven. V tu chvíli už všichni leželi smíchy na zemi. Muž vypadal velmi zahanbeně. Poklepal si na kapsy a zjevně mu něco chybělo - někdo ho okradl. Děvčata z nedalekého nevěstince se šklebila a jemu nezbylo než se sklopenou hlavou odejít. Při odchodu na něj ještě někdo zařehtal a to už byl vrchol. Muž se otočil a zamumlal cosi o karmě, a jak se nám všechno vrátí."

kona" Ráno bylo celé město na nohou. Lidé si našeptávali nejrůznější věci, ale jedno bylo zjevné. Anakinovi novorození byli nezvěstní. Nad kolébkou byl vyrytý jakýsi znak, který vše vysvětloval - byl to znak jing jang. Ale nebylo to nic platné. Nikdo už ty děti nespatřil a po muži se slehla zem. Jediné, co mi utkvělo v paměti je, že se onen neznámý představoval pod jménem Kobayashi."

vzkaz
Sepsal Lukasso,


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Lukasso | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist