Zemský Trubač
  Dnešní datum: 15. 04. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

téma * Příběh pátý - Staří známí
Vydáno dne 01. 11. 2014 (918 přečtení)

Další pokračování příběhu, jehož tvůrcem je člen řádu- samotný Velmistr Echiah.


Je tomu již více jak rok, kdy jsem se štasten mohl účastnit veselky Felixe a Liony z Trinsicu. A jelikož dnes nebylo tolik práce a městečko Britain se zdálo poklidné napadlo mě, že bych mohl tyto dvě hrdličky navštívit a podívat se jak se jim daří.
Vidal jsem se tedy po známe cestě ke kovárně, kde nyní oba dva spolu žijí. Několikrát jsem zabušil na dveře a vyčkával. Otevřel mi Felix a okamžitě mě objal. Jeho stisk paží by se dal přirovnat k obětí medvěda. Byl však radostný a upřímný. Felix neváhal ani vteřinu a okamžitě mě pozval dál. Liona nebyla doma, avšak po celém domě šla vidět péče a starost milující ženy. Čisto, poklizeno, útulno.
Felix mi nabídl čerstvě pečené buchty. Jejich vůně byla ohromující a co vám budu povídat, zmizela ve mě skoro půlka pekáče. Dali jsme se do řeči, a ani jeden z nás nezpozoroval, že slunečné azurové nebe vystřídal měsíc a obloha plná hvězd. Bylo na čase odejít. Poděkoval jsem za pohoštění a tentokráte se raději rozloučil stiskem ruky. Felix též poděkoval a cosi mi zastrčil do kapsy u sedla." Až doma se na to podívej" pravil. Po té s úsměvem a šibalským výrazem ve tváři za sebou zavřel dveře.
Byl už večer a má návštěva se trošičku protáhla, avšak neodkladné povinnosti mi nedali klidu a tak jsem chvátal do pevnosti vyřídit cosi neodkladného.
Přepisování svitků je opravdu nudná záležitost, když tu nejednou jsem si vzpomněl na baliček od Felixe. Seběhl jsem po schodech do konírny a s čímsi zabaleným do staré kůže opět vyběhl do hlavního sálu. Usedl jsem, a dal se do rozbalovaní. No to co jsem spatřil bych opravdu nečekal. Písařovic sbírka hádanek. Ten lišák mi jí dal, abych si teď lámal hlavu.
Rázem jsem na vše zapomněl a dal se do luštění obsahu knihy. Avšak pohořel jsem již na první hádance. Stále jsem si jí četl dokola, ale pokaždé mě napadali větší a větší hlouposti. V duchu jsem se zapřísahal, že na to přijdu ad to stojí co to stojí, ale sám bohužel na tento cíl nestačím. A pak mě to napadlo "No ano" vykřikl jsem, a rozběhl se ke svému koni a jel do redakce Zemského Trubače.

Bylo brzy k ránu a dveře redakce byli zamčené, proto jsem na kus pergamenu napsal vzkaz redaktorům, že částkou třicet tisíc zlatých obdaruji jednoho z vás, který mi na vzkazník napíše odpověď na toto:Doteky rtů příjemné, sladké znám
Však rty nemám, tak sám nelíbám
Doteky rukou, stisk i pohlazení
Znám je - však necítím, a tak to pro mne není
Jsem společníkem, jak se sluší Sic neživý, leč s křehkou duší
Copyright Echiah.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Buldozer | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1647 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1223 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1135 hl.)
 
Je mi to jedno (1097 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1059 hl.)
 
Nečtu to tu (1206 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7367

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist