Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Kouzelník
Vydáno dne 01. 04. 2014 (986 přečtení)

U malého jezera postával starší muž a s nepřítomným pohledem hleděl daleko za zapadající obzor. Odraz chladného slunce, vlnícího se na třpytící se hladině ledové vody, se od muže pomalu vzdaloval až nakonec zmizel úplně a na obloze i na modré hladině se zračily jen nadýchané červánkové mraky, které si poklidně plynuly oblohou a pyšně obdivovaly svojí krásu ve vlnícím se zrcadle z vody. Muž se zhluboka nadechl a zachumlal se ještě více do své šedé róby a vlněné šály, která se mu obmotávala kolem krku jako had, který ovíjel svou kořist. Zafoukal chladný vítr a rozcuchal mužův mírně šedivějící uhlazený účes. Rychle vytáhl ruce z rukávů a vlasy si znovu upravil. Pak ruce zase schoval a znovu se zahleděl za horizont, jež se pomalu začal obsypávat třpytivými hvězdami, které byly pastvou pro jeho oči.

Mírně se usmál a zavzpomínal na minulost. Na minulost, kterou už nevrátí. Vzpomínal, jak lehával v trávě a celé noci pozoroval tisíce hvězd, které cestovaly noční oblohou. Vzpomínal, jak se ráno probouzel pokrytý čerstvou rosou, a jak se večer zase tajně plížil z domu, ale to už je dávno, velmi dávno… Tehdy neměl ani potuchy o světě, do kterého ho přivedla jen pouhá shoda náhod… Hloupá shoda náhod, řekl by. Jak pomíjivý je tento svět. Lidé bývají na vrcholu a než se nadějí, zmizí a neštěkne po nich ani pes a možná že je to tak dobře, všechno má svůj řád, který se nedá změnit, co má se stát ať se stane…

kouzelnik1

,,Ámosi!" z proudu jeho myšlenek ho probudil čísi hlas za jeho zády, otočil se a spatřil mladou ženu, asi tak dvacetiletou, jak poklepává podpatkem a zaujatě si hraje s pramínkem svých kadeří barvy slunce. ,,Promiň, nevšiml jsem si tě.." pronesl Ámos omluvně a dívka na to jen pokrčila svými drobnými rameny. Po chvíli ticha se její rudé rty nervózně usmály jako by si náhle na něco vzpomněli. ,,Přišla jsem ti říct, že vše je přichystané, opět si můžeš hrát na velkého čaroděje.." pronesla téměř posměšně, otočila se na podpatku a odkráčela kamsi za dřevěné pódium, které přes den vyrostlo za jeho zády. Kdyby jen věděla, pomyslel si a otočil se znovu k jezeru. Po krátké chvíli se nechal opět unášet na vlnách svých myšlenek..

,,Začíná přituhovat…" ozval se vedle Ámose známý hlas jeho starého přítele. Ámos otevřel oči a usmál se na malého kulatého pána v dlouhém kabátu a vysokých botách. Jeho pohled byl plný letitých vrásek, které mu na tvářích přibývaly postupem rychle ubíhajících let. ,,Už to není jako dříve.." usmál se Ámos a znovu zaměřil pohled za jezero. ,,Blíží se zima… Pomalu, ale přeci.. Cítím ,že letošní zima bude krutá.." Staříkův hlas zněl tajemně. ,,To bude, měl by ses na zimu někam usadit Abe…" Aberald zvedl oči ke svému příteli a tiše zašeptal: ,,Měl?" ,,Měli bychom se na zimu usadit.." Aberald se hlasitě rozesmál, ale jeho smích náhle zmizel. ,,Změnil ses Ámosi, jsi jiný než dříve!" ,,Ne, jsem stále stejný!" ,,Jsi dobrý iluzionista, ale mě neoklameš! Znám tě už příliš dlouho, abych věděl, že něco chystáš!" Ámos se naposledy zahleděl za malé jezero a pak se odvrátil k odchodu. ,,Nic nechystám, jen další a další představení!" řekl, a zmizel stejnou cestou, jako se před tím vytratila ta blondýna. ,,V tom případě se těším na dnešní představení kouzelníku!"volal za ním všímavý stařík,než mu muž zmizel z dohledu..

Noc byla v plném proudu a dřevěné lavičky před vystavěným pódiem se začínaly plnit lidmi. Jejich hlasy se nesly až do nedalekého hradu, kde nad sklenkou drahého pití seděl vysoký hnědooký muž s prošedivělými vlasy a s tajemnou minulostí. ,,Neměl bys tolik pít!" okřikl ho dívčí hlas když do sebe obrátil další sklenku. ,,To ti může být jedno!" ,,Ale není!" obořila se dívka a vytrhla mu sklenici z ruky, sedla si před něj a usmála se. Muž spiklenecky mrkl. ,,Ty jsi nenapravitelný," řekla, zamrkala svými dlouhými řasami a chystala se k odchodu. ,,Leno!" zastavil ji a ona se na něj unaveně obrátila. ,,Nikdy jsem si nenašel chvíli.. Chci říct, nikdy jsem ti neřekl že … že máš nádherné vlasy.." Světlovláska na něj chvíli hleděla s otevřenou pusou, ale pak se mu vytrhla a vyrazila ven z domu. ,,Jsi opilý! Raději se seber nebo všechno pokazíš," stačila ještě říct než se za ní dveře zavřely. ,,Možná, ale naposledy.." zašeptal, a i on opustil velkou síň hradu..

,,Vážené publikum, dámy a pánové, dnes večer uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte, co jste ještě neslyšeli a budete se bavit jako nikdy dříve!" Ámos postával pod malým pódiem a poslouchal uvaděčův monolog zpestřený o zážitky z předchozích vystoupení. ,,Co chceš dělat Ámosi?" Hnědooký muž se otočil za známým hlasem a jeho pohled spočinul na tom staříkovi, se kterým dnes již jednou mluvil. ,,Vyhodit to tu do luftu!" ,,Ty tvé triky. Jak může mít v sobě tolik zla?" odvětil. ,,Ptal ses mě už tolikrát,"zasmál se Ámos. ,,A tolikrát si už dostal stejnou odpověď…Je to tajemství!" ,,Myslím,že teď je ta pravá chvíle mi to tajemství svěřit, tak nějak tuším, že už se nikdy nebudu moct zeptat…" Ámos se na svého přítele usmál ,,Magie by měla být opředena tajemstvími, to ji dělá kouzelnou. A hlavně ta černá magie, kterou se dnes chystám použít." Aberald si povzdychl: ,,Stejně tvrdohlavý jako vždy." řekl a poplácal Ámose po ramenou. ,,Nech si své tajemství Ámosi. Přeji ti hodně štěstí starý příteli," prohodil směrem k mladšímu muži a odkolébal se pryč. ,,I já tobě…" odpověděl mu, a na malou chvíli se pohroužil do svých myšlenek. Přemýšlel nad tím, co by bylo, kdyby nic z toho co je nebylo. Jak by vypadal jeho život? Potkal by vůbec někdy Aberalda? Potkal by tu krásnou dívku s překrásnými vlasy a pohledem dítěte? Byl by takový jaký je dnes? Proč by to neměl udělat? Každý si přeci zaslouží druhou šanci a on tu svou nehodlá promarnit. Už se rozhodl. ,,Posloužím zlu jako prostředek jeho rozvoje! Dnešním činem se stanu vládcem temnoty a už nikdo mě nikdy nebude znát pod starým jménem!!"[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Freeze Man | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist