Zemský Trubač
  Dnešní datum: 11. 07. 2020  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

téma * Legendární stánky na trhu
Vydáno dne 01. 03. 2013 (1484 přečtení)

Rozhodl jsem se, že jednou za čas napíšu článek, který se bude zabývat trhem. Můžou to být aktuality, může to být popis trendů, může to být jenom nějaká úvaha. A čím jiným začít než tzv. „Legendárními stánky.“
Varování: Článek prosím berte s velkou nadsázkou. Úkolem je hlavně pobavit, nikoliv někomu přihrávat zákazníky (případně naopak). Názory níže vyjádřené jsou pouze moje, nikoliv redakce Zemského Trubače.

A83 – Borden – Cristin Belafort

Cristine_stanek

Poznávací znamení: Mamooooon a fronty u stánku
Zboží: Všechno
Ceny: Průměrné až velké
Slevy: Jednou za čas
Zvláštnost: Vendor je oblečen v Blood kompletu. To má být vtipné?
Vox populi: Závist
Zákazníci: Milionáři, lenoši, občas všichni

Cristin a jeho stánek. Kde začít. Tento Paladin se nedostal k majetku při první Kelevarské privatizaci v roce 2008, ale klasickým obchodním modelem. Levně nakup, draze prodej. Jasná profitabilita tohoto stánku je zapříčiněna hlavně tím, že Cristin má prostě všechno. A pokud to nemá, tak to dodá. Ano, ceny u mnoha položek možná vyvolají nejedno zdvihnuté obočí, ale co už. Rychlejší je často zaběhnout prostě k němu, protože zboží bude mít. Jednou za čas se tu objeví výprodej nebo slevová akce a zboží zmizí rychlostí blesku. Cristin má k dispozici také druhý stánek, kam chodí už jenom snad milionáři. Proč? Protože stánek je zaměřen na velmi drahé věci, často newbie. Za zmínku u Cristina stojí také velmi rozsáhlý výkup. Kluk ušatá vykupuje snad úplně všechno a především nováčci často netuší, že jeho ceny za výkup nejsou často ty nejlepší. Ale co. Cristin prostě patří k trhu jako trh patří ke Kelevaru a toho bohdá nebude, aby jsme si zase nezanadávali, ale přesto u něj nakoupili.

A138 – Grear – Mariane

Mariane_stanek

Poznávací znamení: Žena zaměstnává ženu
Zboží: Většina, ne všechno
Ceny: Průměrné
Slevy: Velmi výjimečně
Zvláštnost: Nenapadá mě
Vox populi: Populární
Zákazníci: Plebs

Mariane alias Morgana le Fay alias Roxanne. Statečná to žena čelící mužské hegemonii na trhu. Její stánek nabízí základní sortiment a něco navíc. Na rozdíl od Cristina tu bývá často k nalezení nejedno skillové sbčko, všeobecně však mám pocit, že její stánek toho neprodává tolik jako třeba Cristina. Zároveň, byť tu probíhá výkup, který je dost možná v mnoha případech výhodnější jak Cristinův, tu člověk nepotká tolik nováčků. Těžko říct, čím to je, ale klasičtí mineři, dřevorubci a rybáři, kteří první týdny bojují o své místo na slunci Kelevarském, zamíří spíše ke Cristinovi. Já osobně patřím k častým návštěvníkům tohoto stánku. Zboží je často doplňováno, ceny jsou slušné, když má člověk štěstí, tak si u stánku může zaflirtovat i se samotnou majitelkou businessu (za tohle dostanu za uši). Uvidíme, jak bude její business vzkvétat dál. Já za sebe jí přeji pouze mnoho spokojených zákazníků.

A6 – Aintzane – Abny

Abny_stanek

Poznávací znamení: Mamon x 10
Zboží: Všehochuť, rozhodně ne všechno
Ceny: Velké
Slevy: Relativně často
Zvláštnost: HMD x 2
Vox populi: Jak to tu vyloupit?
Zákazníci: Chaos a miliardáři

Abny rozhodně není troškař. Pověst jednoho z nejbohatších hráčů na Kelevaru vůbec ho provází právem. Kdo z nás může říct, že na stánku prodává HMD? A kdo z nás může říct, že na stánku prodává 2 HMD? Jistě nejsem sám, kdo se u stánku občas zastaví a bez plánu na nákup jenom sleduje ve výloze blyštící se HMD, které sám nikdy nebude mít. Trochu si při tom připadám jako Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho. Pokochat se, sníst koblihu a jít o dům dál. Abny svými cenami zavdává často pochybnosti. Pochybnosti o tom, jestli právě a hlavně ta HMD opravdu chce prodat. Ono prodávat něco za 30 milionů, to už chce s prominutím „koule“. Jednou za čas udělá Abňák akci a něco slevní. Jinak jsou ale ceny tak trochu přestřelené a stánek podle mého názoru nemá zas tak velký obrat. Slouží spíše jako výkladní skříň Abnyho a dost možná i Chaosu. A málem bych zapomněl, pokud chcete na trhu natrefit na žebráky, hledejte právě tady…

A98-99 – Adélka a Tobiáš – Spath

Spath_stanek

Poznávací znamení: Tento týden tu ještě neproběhl teroristický útok
Zboží: Největší nabídka povozů, vše
Ceny: Velké
Slevy: Málo
Zvláštnost: Vendorka Adélka má v ruce zbraň na nenechavce z Chaosu
Vox populi: Nenávist
Zákazníci: Order a žokej Váňa

A zase ten Spath. Pořekadlo, které se na Kelevaru za poslední měsíce ujalo více než rychle. No, pokud by se fórum mělo brát za bernou minci, tak Spatha tu nemá rád snad nikdo. Štve Chaos, štve neutrály, štve PK, štve game mastery… Možná neštve Order, ale jistě usiluje i o tuto metu. Ale nechme politiku, mamon, smysl pro fair play a slušnost chvíli stranou a podívejme se na Spatha na trhu. Jak už mi podnapilý Arkan na místě oznámil, Spath neobchoduje s Orderem. Od mých spolubojovníků Templářů vím, že se snaží vytvořit si monopol na prodej vozítek, což se mu možná z části i daří. Sám za sebe občas na jeho stánek natrefím, ale rychle zase pokračuji dál. Buď je to drahé nebo pro mě nevyužitelné. Spath si tu zmínku přesto zaslouží, protože je to pravděpodobně nejmovitější zástupce Orderu a sortiment jeho stánků si jistě zaslouží respekt. A k tomu centru trhu už ti dva vendoři tak nějak patří.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 297 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1563 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1136 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1083 hl.)
 
Je mi to jedno (1044 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1009 hl.)
 
Nečtu to tu (1145 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 6980

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist