Zemský Trubač
  Dnešní datum: 21. 01. 2021  • Hlavní stránka  • Seznam rubrik  • Kelevar.cz  • Fórum    

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ke stažení
Odkazy
Ankety
Hádanky
Nejčtenější články
Redakce

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Boží dar

Aktuality
Chaos
Guildy
Hádanky
Hrdinové
Informace
Interview
Kukátko
Literární koutek
Nekromanti
Orders
PK
Sportovní rubrika
Tiráž
Úvodník
Zprávy

30.04.2011: Již zítra nové číslo!
Máme zde další přelom měsíců a to znamená jediné - Vaše oblíbené noviny vydávají další číslo! Hrdě Vám představujeme nálož článků, která Vás odnese z Britainu až do Trinsicu! *Usmál se* Příjemné počtení přeje celá redakce Zemského Trubače!

01.02.2009: Nová redakce
Dnešním dnem, vyšlo první číslo vydané novým redakčním týmem. Také byly odstraněny některé drobné technické chyby na tomto webu. Přejeme Vám příjemné čtení.

04.09.2006: Úpravy
Proběhly drobné úpravy, které se týkaly technického stavu tohoto webu. Byla aktualizována verze phpRS na poslední 2.8.0, s touto verzí přišlo několik změn. Bohužel jsme museli vymazat databázi čtenářů, proto se prosím zaregistrujte znovu, abyste mohli psát komentáře pod svým jménem.

<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

téma * Co měsíc na Kelevaru dal
Vydáno dne 01. 02. 2013 (1597 přečtení)

No, spíš než měsíc se bude tento článek týkat měsíců dvou. Jak jste si již jistě všimli, minulé vydání Zemského Trubače bylo bez mých článků. Pracovní povinnosti mě zavály mimo Kelevarský svět. Rozhodl jsem se tedy, že sepíšu několik mých postřehů k tomu, co se za poslední dobu na Kelevaru událo. Zkušené oko Khaalidovo ulpělo například na…
Možná za to může změna dungů, možná třeskutá zima kde by ani psa nevyhnal, ale na Kelevaru je čím dál víc hráčů. Jistě si všichni vybavujete ten smutný pohled, který se nám několik posledních měsíců naskýtal. Počet online hráčů už od prázdnin vytrvale klesal a nevypadalo to, že se tento smutný trend podaří zvrátit. A přece. Někdy na podzim proběhla změna v Kelevarských dungeonech. Ne že by se do kobek k vampírům a jiným zavedl elektrický proud, to jenom pár chytrých hlav ze socialistického Polska rozhodlo o tom, že PVP bude povoleno jenom na místech tomu speciálně určených. A ve zbytku dungů vám nebude hrozit jinak všudypřítomné PK nebezpečí.

Kontroverzní to krok, který vyvolal nekončící diskuze. Můžete si stěžovat, můžete nadávat na nespravedlivý svět, můžete prostě Spathovat. Ale faktem je, že tohle byl jeden z těch kroků, díky kterým se začal nepříznivý trend úbytku hráčů na Kelevaru otáčet. Ten smutný pohled, kdy ve špičce (rozumějte večer) nebylo online ani 30 hráčů, a několik týdnů bylo maximum 50 hráčů online, je už snad pryč. Posledních pár týdnů a měsíců je na Kelevaru běžně 70-80 lidí online, v době akcí i více. Těžko říct, jestli to jsou hlavně úplní nováčci nebo spíše hráči navrátivší se z konkurenčních serverů, ale Kelevar zase žije. A to je skvělá zpráva.

Další z věcí, která jistě neunikla nikomu, bylo spuštění referenčního systému na přivábení nových hráčů. Každý, kdo přivede nováčka, bude odměněn. Samozřejmě jenom za podmínky že nováček dosáhne určitý počet předepsaných bodů, které zajistí, že nejde o podvod. Tato snaha RT je jistě chvályhodná. Jdou na to od lesa, lišáci v poště. Otázkou ale zůstává, jak je to efektivní. Těch x tisíc, které zkušení hráči za přivábení nováčka dostanou, je pro ně spíše symbolickou odměnou nežli nějakým bohatstvím. Spíše tomu rozumím tak, že je to jakési ocenění ve stylu: “Víme o vás, díky že jste přivedli novou krev”. Ono je samozřejmě těžké určit tu správnou míru, která by nutila aktivně hledat nováčky. Kdyby v tom lítali miliony, bude se ve velkém podvádět, nabízet provize za zprostředkování atd atd. Uzavřel bych to snad jenom tak, že je to určitě krok správným směrem, ale zasloužil by si vylepšení, které by zajistilo jeho větší efektivitu.

Všichni jsme v minulých měsících také postřehli několik kol guildovní výzvy. Ať už to bylo pojmenované jako výzva Sněhulákova nebo Guildovní, vždy se jednalo o to samé. Zbavit Kelevar přebytečných surovin, peněz, nudy. A to se jistě povedlo. Jako hrdý člen Templářů jsem se účastnil především výzvy Sněhulákovy a nemůžu nic jiného než zatleskat. Celý Kelevar tím žil, guildy, co se aktivně zapojili, hýřili aktivitou, prostředí bylo plné zdravé soutěživosti a až na občasné seky některých hráčů zbylo po skončení minimum hořkosti v ústech. Pokud bych si snad měl sobecky nad něčím zahořekovat, tak je to odměna pro vítězné Templáře ve Sněhulákově výzvě. Je samozřejmě na zvážení Kelevarských Vyšších, čím vítězné guildy odmění, ale po mnoha dnech usilovné snahy a milionu gp utopených ve společném zájmu je Ress kříž a měsíční bonus pro postavy přece jenom trochu málo. Neříkám, že jsme čekali 10 mega v hotovosti, ale Ress kříž? Doufám, že jsem touto výtkou nikoho nenaštval, řečeno to být muselo. Motivace do další guildovní výzvy byla potom samozřejmě nižší. Kdo by si to nedokázal spočítat, že?

Snehulakova vyzva

Návraty, pomluvy, Abny. Vážně? Nevážně

Další body už to vezmu jenom telegraficky. Z (nuceného?) exilu se vrátil Fuzzy. Jaký je to chlap všem ukázal před několika měsíci v diskuzi pod novinami, kde jak pod svým jménem, tak jako anonym sprostě napadal nejenom členy Zemského Trubače. K reakci tentokrát vyprovokoval i samotného Persea. Nejenom za sebe doufám, že se tento nepoučitelný člověk poučil, zamyslel se nad sebou a jeho emoční výlevy nebudeme muset snášet v míře stejně vysoké jako v minulosti. Je to zkušený hráč, který by serveru jistě mohl přispět i více než jen málo. Proto je škoda, že mu jeho ego nedovoluje zapojit se užitečněji nežli naštváváním prakticky všech. Na rozdíl od Fuzzyho jsem pod tímto veskrze slušným odstavcem podepsán.

Nadvláda Chaosu se blíží konci? Ano, proběhla další bitva a světe div se, Chaos v ní nevyhrál. Možná už všem lezla krkem ta ničím neohrožovaná nadvláda kluků z Chaosu, ale ostatní hráči Kelevarští se po velmi dlouhé době spojili a Chaos v bitvě o Ocllo porazili. Vzhledem k přetrvávajícím problémům v Orderu to je skoro až zázrak. Vítr vane od kanibalů.

Spath pořád zastává vysokou funkci v Orderu. Při pročítání fóra by si člověk myslel, že se tato frakce dokáže vypořádat aspoň s tímto. Očividně ne. Anebo je všechno úplně jinak. Spath je slušný hráč, proti kterému se všichni spikli a štvavou kampaní se ho chudáka snaží zničit. V Orderu všichni ví všechno lépe a Spatha hrdinně brání. Neuspěl dokonce ani pokus BloodyJoa strčit Spathovi na stánek krabici od Korgarrek se sedmi miliony. Štvavá kampaň na tohoto sympatického hráče tedy pokračuje.

Abny minulý měsíc skončil v Zemském trubači. Jistě jste to již zaregistrovali. Sympatického Abňáka už nevídáme každé ráno v redakci, potkávám ho s jeho velkým ptákem hlavně na trhu. Vzhledem k jeho mocné HMD výbavě dost možná dobře pro mě. Na bitevním poli by to byl rychlý proces. Abnyho (Rastafárianova) kapitola v novinách sice skončila, jeho pouť za dalším Holy F**king Might Deedem však pokračuje. Na stánku má teď pouhé dva. A to skoro za hubičku. No nekupte to.

Jedna nejmenovaná hráčka, která je zároveň GM, dostala trest za AFK. Netřeba to víc rozvádět. Stane se. Budiž to pro některé jasným důkazem, jak je to s tou tolikrát propíranou podporou obyčejných hráčů ze strany GM. Stejným metrem na všechny. Za tohle palec nahoru.

U Templářů všechno dobrý. Remo vládne pevnou rukou, ve hře je skoro každý den. Byť nemůže být úplně všechno nikdy ideální, není si moc na co stěžovat. Co by jiné guildy za takového guildmastera daly. Ty opály za tento odstavec mi můžeš nechat v domluvené truhle. Díky.

Ovlivněn legendami z Rudolfovské Prahy, vyrábím jednoho golema za druhým. Zákazníci si často stěžují, že jim neposkytuji ten “šém” nutný na ovládání. A že je golem nechce pořádně poslouchat. Samozřejmě neví, že mám v baráčku tajný Supersklep, kde pomocí magické brány mohu ovládat všechny mnou vyrobené golemy na Kelevaru. Občas je to sranda.


[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: Khaalid | Počet komentářů: 69 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek)

Máme zde Turnaj Guild a Šampionát v boxu. Měli by jste zájem se v článcích dozvědět právě něco z těchto soutěží? Tedy, informace z jednotlivých kol boxu a turnaju guild?

Určitě oboje! (1604 hl.)
 
Zajímá mne pouze šampionát v boxu (1199 hl.)
 
Zajímá mne pouze turnaj guild (1114 hl.)
 
Je mi to jedno (1078 hl.)
 
Nepřečtu si to, ale může být (1043 hl.)
 
Nečtu to tu (1182 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7220

Neexistuji vhodna data!


Databáze je prázdná!


Vlož klíčové slovo

Chata rybník KomorníkSportovní rybolovČeská Kanada ubytováníKomorník chataKomorník KunžakUbytování cenyPenzion stravováníChataChata RakouskoTelč PenzionyOkres Jindřichův HradecHoubaření ubytováníČeská Kanada


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Za všechny články zodpovídají jejich autoři. Kopírování jen se souhlasem autorů. | Technická podpora - Gordon @ Kelevar.cz (2004-2007) TOPlist